NATO-Krievijas sarunas bez rezultātiem; aug Covid gadījumi; komisija virza SAB šefa kandidātu

Brīdina par bruņota konflikta iespējamību

Četru stundu ilgā NATO un Krievijas pārstāvju tikšanās trešdien Briselē nav devusi taustāmus rezultātus. ASV pārstāvji paziņoja, ka nav no Maskavas sadzirdējuši ko atšķirīgu no Ženēvā divpusējās sarunās izklāstītās pozīcijas – pārtraukt NATO paplašināšanos un alianses karaspēka izvešanu no valstīm, kas NATO pievienojās pēc 1997.gadā. Šie priekšlikumi nav pieņemami ASV un to sabiedrotajiem. NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs teica, ka alianse ir gatava runāt ar Krieviju, bet neatteiksies no savām pamatvērtībām. Viņš arī teica, ka pastāv bruņota konflikta risks Eiropā. ASV Senāts publicējis sankciju projektu pret Krieviju, ja tā iebruktu Ukrainā. Sankcijas skartu personīgi prezidentu Putinu un visu Krievijas vadību. Analītiķi no Conflict Intelligence Team nedēļas laikā atraduši video sociālajos tīklos, kas liecina par Krievijas karaspēka pārdislocēšanu no Sibīrijas un Tālajiem Austrumiem uz Krievijas rietumu reģioniem.

Reģionos sāk darbu vakcinācijas centri

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 2439 Covid-19 inficētie, miruši 22 cilvēki. Pēdējo reizi vēl vairāk diennaktī atklāto Covid-19 gadījumu bija pērn 3. novembrī – 2718 Covid pozitīvi cilvēki. Slimnīcās ārstējas 569 pacienti. Šonedēļ Balvos, Līvānos, Olainē, Dobelē un Valmierā sāks darboties vakcinācijas centri.

Vienbalsīgi

Saeimas Nacionālās drošības komisija trešdien vienbalsīgi atbalstīja Egila Zviedra kandidatūru Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amatam. Nākamnedēļ gaidāms balsojums par viņu parlamentā. Zviedris solīja turpināt līdzšinējā vadītāja iesāktos darbus, izmaiņas biroja darbībā neesot viņa pašmērķis. Zviedris SAB strādā vairāk nekā 20 gadus, kopš 2014. gada vada biroja Izlūkošanas pārvaldi un ieņem direktora vietnieka amatu.

IR aktuāli

Epidemioloģe Liliāna Civjāne intervijā stāsta, kas ir un kas joprojām nav skaidrs par omikronu, un kā vīrusa izslimošana ietekmē smadzeņu funkcijas.

Vēl

Lietuva no 1.februāra lauzīs līgumu ar Baltkrievijas uzņēmumu Belaruskaļij par minerālmēslu pārvadāšanu pa Lietuvas dzelzceļu, trešdien paziņoja transporta ministrs Marjus Skodis.

Prokuratūra spiegošanā apsūdzētajam Saeimas deputātam Ādamsonam liegusi pildīt deputāta pienākumus un noteikusi vēl citus aizliegumus, tai skaitā bez atļaujas neatstāt Latvijas teritoriju.

Bijušais Latvijas Swedbank vadītājs Reinis Rubenis iecelts par vienas no lielākajām Kazahstānas bankām ForteBank valdes priekšsēdētāju.

Pērn skatītāji visvairāk vērojuši sabiedriskā medija LTV1 raidījumus (11,4%), otrajā vietā TV3 (11%), trešajā – Pirmais Baltijas Kanāls (4,9%), informēja kompānija Kantar.

Rīgas dome trešdien atcēla tirgus statusu tirgiem Ķengaragā un Rumbulā.

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons trešdien atzina, ka valstī noteiktās mājsēdes laikā 2020. gada pavasarī apmeklējis dārza svētkus, un atvainojās. Opozīcija aicināja Džonsonu atkāpties, bet viņš to nedarīs.

Trešdien nosaukti mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nominanti 17 kategorijās. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 26.februārī.

IR aktuāli

Kas ir mākslas radīšana un kritika, atklāj Normunda Naumaņa balvas saņēmējs Kārlis Vērdiņš.

Šodien

Saeima steidzamības kārtā 2.lasījumā skatīs grozījumus Ārstniecības likumā.

Notiks Latvijas Ārstu biedrības pilnsapulce, kurā plānots sākt diskusiju par statūtu grozījumiem.

Siguldas novada Inciemā atklās rakstniekam Anšlavam Eglītim veltītu digitālo ekspozīciju Anšlavs Eglītis. Jaunais cilvēks.

Viedokļi

Laura OrleāneSwedbank ekonomiste. Inflācijas pīķis gaidāms drīz.

Mortens Hansens, ekonomists. ECB: Southern Europe’s protector?

IR aktuāli

Par vienu no 2022. gada Latvijas dabas simboliem izvēlēta ziemeļu upespērlene. Pašlaik suga balansē uz izzušanas robežas. Vai tajās ir pērles?

Paplašini apvārsni

Kas bija Pāvels Sudoplatovs, kurš vadīja Trocka slepkavu nodaļu čekā, un kā atmiņās viņš apraksta Vilhelma Muntera kolaboracionismu?

Meža maģija

Nedaudz izdomas un knibināšanās, lai radītu zīļu vīriņus – putnu barotavas.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +4C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +3 – +6C, mākoņains un mīlīgāks, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

yr –1 – +5C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Harijs, Ārijs, Āris, Aira

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu