ASV un Krievija spriež par Ukrainu; aug Covid gadījumu skaits; ieceļ LTV un LR galvenās redaktores

Katrs savās pozīcijās

ASV un Krievijas diplomāti pirmdien Ženēvā notikušās sarunas par Ukrainu nosauca par noderīgām un profesionālām, taču nav panākts progress fundamentālo domstarpību atrisināšanā. Abas puses izklāstīja savu pozīciju par situāciju Ukrainā, pie kuras robežām Krievija sakoncentrējusi savu karaspēku. Krievija pieprasīja neuzņemt NATO Ukrainu un Gruziju, bet ASV solīja neatteikties no sadarbības ar suverēnām valstīm, nepieņemt lēmumus par Ukrainu bez Ukrainas, par Eiropu bez Eiropas un par NATO bez NATO iesaistes. NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs pirmdien Briselē paziņoja, ka lēmumu par Ukrainas iestāšanos NATO var pieņemt tikai pati valsts un alianses dalībvalstis.

Zviedrijā stingrāki ierobežojumi

No 3. līdz 9. janvārim Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 93,7%. Par 50,3% pieaudzis arī stacionēto pacientu skaits, pirmdien vēsta SPKC. Pēdējā diennaktī reģistrēti 864 Covid-19 inficētie, miruši trīs cilvēki. Slimnīcās ārstējas 597 pacienti. Zviedrijas valdība pirmdien lēma par stingrākiem ierobežojumiem, kas stāsies spēkā trešdien. Ieteikts strādāt un mācīties attālināti, ierobežots restorānu darba laiks un apmeklētāju skaits pie galdiņiem.

Brauna un Roķe apstiprinātas

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pirmdien ievēlēja Anitu Braunu par Latvijas Radio galveno redaktori un Sigitu Roķi par Latvijas Televīzijas galveno redaktori. Brauna un Roķe uzvarēja abu sabiedrisko mediju atklātajos konkursos. SEPLP pirms lēmuma pieņemšanas uzklausīja mediju valdes un abas kandidātes. Sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors ir jauna pozīcija.

IR aktuāli

Kā Liene Briede Eiropas Inovāciju padomē stiprinās Eiropas inovāciju kapacitāti?

Vēl

Latvijas preču eksports pērn 11 mēnešos sasniedzis 32,66 miljardus eiro – tas ir par 6,78 miljardiem eiro jeb 26,2% vairāk nekā 2020. gada attiecīgajā periodā.

Kazahstānas prezidents Tokajevs pirmdien paziņojis, ka protesti bijis valsts apvērsuma mēģinājums. Savukārt Krievijas prezidents Putins pirmdien sacīja, ka Maskavas vadīto bruņoto spēku kontingents Kazahstānā atradīsies ierobežotu laiku.

Veselības inspekcija lūgs prokuratūrai krimināllietas izskatīšanas laikā imunologam Ņikiforenko, kuru vaino seksuālā uzmākšanās pacientēm, noteikt aizliegumu pildīt darba pienākumus.

Normunda Naumaņa balvu mākslas kritikā pirmdien saņēma dzejnieks un literatūras kritiķis Kārlis Vērdiņš.

Latvijā banānu kastēs ievestās kokaīna kravas vērtība ir ap 30 miljoniem eiro, paziņoja policija. Līdzīgas kokaīna kravas pērngada beigās atrastas arī Polijā un Čehijā.

Par neattaisnotu neierašanos uz tiesas sēdi pirmdien tiesa kukuļņemšanā apsūdzētajai bijušajai Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšniecei Ārijai Stabiņai piemēroja 430 eiro naudassodu.

Austrālijas tiesa atjaunojusi vīzu pret Covid-19 nevakcinētajam tenisistam Novakam Džokovičam, kurš ieradās uz Grand Slam turnīru. Austrālijā ieceļojošajiem nepilsoņiem jābūt vakcinētiem pret Covid.

IR aktuāli

Pirms 7 gadiem Edgara Sandera kulinārijas prasmes aprobežojās ar ceptu olu un kartupeļiem. Nu dienasgaismu ieraudzījusi viņa sarakstītā pavārgrāmata Augu valsts ēdieni.

Šodien

Eiropas Zāļu aģentūra sniegts jaunāko informāciju par Covid-19 vakcīnām un zālēm pret Covid-19.

Informēs par Rail Baltica plānotām izmaiņām Rīgas Starptautiskajā autoostā un ilgtermiņa ietekmi uz pilsētvidi (LETA).

Rīgas apgabaltiesa skatīs Zolitūdes traģēdijas krimināllietu (LETA).

Viedokļi

Toms Briedis, sabiedrisko attiecību aģentūras Womstar vadītājs. Nost ar influenceriem! Esiet sveicināti, digitālā satura autori!

Jānis Aizbalts, SIA Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs. Vai poligoni nākotnē tiešām nodarbosies ar atkritumu pārstrādi?

Paplašini apvārsni

Ar pilnu krūti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog –8 – -6C, skaidri, bez nokrišņiem, Z – ZA, A – DA vējš 1 – 2 m/s;

accuweather –11 – -6C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZA, A – DA, D vējš 1 – 3 m/s;

yr –8 – -3C, skaidrs laiks, Z – ZA, A – DA, D vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Smaida, Franciska

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu