Covid inficēto diennaktī pāri 2000; Rail Baltica skar Rīgas autoostu; patēriņa cenas aug par 7,9%

PVO brīdina Eiropu no omikrona

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēts 2241 Covid-19 inficētais, miruši septiņi cilvēki. Par šo lielāks inficēto skaits konstatēts pērngada 4.novembrī – 2347. Slimnīcās ārstējas 585 pacienti. Saeima otrdien apstiprināja valdības veiktās izmaiņas pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 28. februārim. Valdība otrdien vienojās, ka prasība par medicīnisko vai FFP2 masku nēsāšanu varētu stāties spēkā 25. janvārī. Pasaules veselības organizācija otrdien brīdināja, ka ar Covid-19 jauno omikrona variantu tuvākajos divos mēnešos saslims vairāk nekā 50% eiropiešu.

Mainās pasažieru iekāpšanas vieta

No otrdienas sakarā ar Rail Baltica būvdarbiem sākušās izmaiņas Rīgas starptautiskajā autoostā – iekāpšana autobusos notiek kanāla pusē, bet izkāpšana no autobusiem drīzumā notiks ārpus autoostas teritorijas. Plānots norakt uzbērumu un tā vietā uzbūvēt divas dzelzceļa estakādes – vienu Rail Baltica vilcieniem, otru – pārējiem pasažieru vilcieniem. Darbi plānoti vairāku gadu garumā.

Gada inflācija - 3,3%

Vidējais patēriņa cenu līmenis pērngada decembrī palielinājās par 7,9% salīdzinājumā ar 2020.gada decembri. Gada vidējā inflācija pērn bijusi 3,3%. Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2021. gada decembrī bija cenu kāpumam ar mājokli un transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem. To ietekmēja arī enerģijas cenu pieaugums.

IR aktuāli

Cik daudz literātu raksta latgaliski, intervijā stāsta literāte un grāmatu redaktore Ilze Sperga.

Vēl

Kazahstānas prezidents Tokajevs otrdien paziņoja, ka Kolektīvās drošības organizācijas militārie spēki pakāpeniski valsti atstās no 13.janvāra. Protestos aizturēti gandrīz 10 000 cilvēku.

Otrdien slimnīcā Itālijā miris Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli (65). Slimnīcā viņš atradās kopš 26.decembra. ES karogi Briselē otrdien tika nolaisti pusmastā.

Valsts drošības dienests pērn aizturējis divas personas aizdomās par ilgstošu sadarbību ar Krievijas militāro izlūkdienestu, kam sniegtas ziņas par valsts aizsardzības sektoru.

Tiesa otrdien atcēla Rīgas domes lēmumu no amata atstādināt Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko un lēma no pašvaldības piedzīt vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavējuma laiku. Rīgas dome spriedumu pārsūdzēs.

ASV ķirurgi veiksmīgi pārstādījuši ģenētiski modificētas cūkas sirdi Deividam Benetam (57), kuram nevarēja pārstādīt cilvēka sirdi. Tā ir pirmā šāda veida operācija, pirmdien informēja Mērilendas Universitātes Medicīnas centrs.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sākusi 13 administratīvo pārkāpumu lietas pret 9 sociālās korekcijas izglītības iestādes Naukšēni darbiniekiem par emocionālo un fizisko vardarbību pret nepilngadīgajiem.

Otrdien slimnīcā mira astoņus gadus veca meitenīte, kuru 9.janvārī uz gājēju pārejas kopā ar vēl diviem cilvēkiem notrieca dzērājšoferis. Vadītājs, kurš bija 3 promiļu reibumā, aizturēts.

Otrdienas naktī Rīgā, Andrejostas ielā, transformatora ēkā atrasts bojā gājis cilvēks.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuva izmaksās 100 000 eiro kompensāciju šobrīd Gvantamo cietumā ieslodzītajam Abu Zubaidam, kurš tika turēts un spīdzināts slepenā CIP cietumā ārpus Viļņas.

Dānijas valdība nolēmusi pastiprināt NATO spēkus, kas rūpējas par Baltijas drošību, ar karakuģi un četriem F–16 iznīcinātājiem.

Igaunijas policija otrdien aizdomās par kukuļdošanu, lai saņemtu labvēlīgu lēmumu bankrota lietā, aizturēja bijušo iekšlietu ministru Ainu Seppiku un divus viņa dēlus, kā arī darījumu partneri Indreku Raudsepu aizdomās par starpniecību.

Dānijas izlūkdienesta vadītājs Larss Findsens tiek turēts aizdomās par slepenas informācijas noplūdi, kļuva zināms pirmdien. Kopumā aizdomās turēti četri izlūkdienesta darbinieki.

Lielākā Somijas banka OP Financial Group svētdien piedzīvojusi kiberuzbrukumu, aptuveni sešas stundas traucēti tiešsaistes pakalpojumi.

Vairākos Norvēģijas rajonos trešdien un ceturtdien gaidāms lietus, kas var izraisīt lavīnas, par ekstremāliem laikapstākļiem brīdina meteorologi.

IR aktuāli

Ar kādām augstām tehnoloģijām starptautisko tirgu mēģina iekarot uzņēmums Biotehniskais centrs?

Šodien

Saeimas Nacionālās drošības komisija plāno lemt par Egila Zviedra kandidatūru Satversmes aizsardzības biroja direktora amatam.

Nacionālajā bibliotēkā notiks triju paaudžu pārstāvju saruna par 1991.gada barikāžu laiku.

Izbraukuma vakcinācija notiks Augšdaugavas un Limbažu novados.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Preču eksports šogad atdzisīs.

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis palīgredaktors. Stāvstropa gāšana.

Paplašini apvārsni

Kā klimata pārmaiņas izjauc līdzsvaru kukaiņu pasaulē.

Absolūti ekstrēmi

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog –9 – -3C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather –1C, pārsvarā apmācies, vakarā neliels sniedziņš, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr –10 – 0C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Reinis, Reina, Reinholds, Renāts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu