EČ medaļas bobslejistiem un daiļslidotājam; Covid inficēto skaits aug; Austrālija izraida Džokoviču

Zelts un bronza

Oskara Ķibermaņa ekipāža svētdien Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa posmā bobslejā, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts, izcīnīja pirmo vietu. Ķibermanis kļuvis par divkārtēju Eiropas čempionu. Savukārt Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs piektdien Tallinā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā. Latvijas daiļslidotājiem Eiropas čempionātos ne reizi nebija izdevies izcīnīt medaļu.

Visvairāk inficēto Pierīgā

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 2140 Covid-19 inficētie, miruši četri cilvēki. Slimnīcās ārstējas 616 pacienti. Vēl vairāk inficēto – 3065 – reģistrēti sestdien, miruši 14 cilvēki. Augstākais saslimstības līmenis ir četros Pierīgas novados – Mārupē, Ādažos, Ropažos un Ķekavā. Tas pārsniedz 2000 gadījumu uz 100 000 iedzīvotājiem, informē SPKC. Sestdien Francijā spēkā stājās stingrāki Covid-19 ierobežojumi. Lai iekļūtu sabiedriskās vietās un transportā, jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts.

Sabiedrības intereses uzvar

Austrālijas Augstākā tiesa svētdien noraidīja tenisista Novaka Džokoviča apelācijpar vīzas atcelšanu. Džokovičs nav potējies pret Covid-19, bet Austrālijā likums nosaka, ka iebraukt var tikai potējušies ārzemnieki. Tenisists 10 dienas cīnījās, lai paliktu valstī un piedalītos Austrālijas atklātajā čempionātā. Svētdien viņš no Melburnas izbrauca uz Dubaiju.

IR aktuāli

Kādas nepilnības zinātnes finansēšanas sistēmā atklājusi Valsts kontrole un par ko sakarā ar šo revīzijas ziņojumu nobažījušies Latvijas izcilākie zinātnieki?

Vēl

Piektdien Ukraina cieta plašā kiberuzbrukumā – tika bloķētas valsts iestāžu mājas lapas. Kiberuzbrukums nācis no Krievijas. ES augstais ārlietu pārstāvis Borels paziņoja, ka ES mobilizē spēkus, lai palīdzētu Ukrainai.

Prokuratūras celtā apsūdzība par aicinājumu vērsties pret Latvijas valsts neatkarību, teritoriālo vienotību un varu izvirzīta bijušajam Rīgas domes deputātam, uzņēmējam Jurim Žuravļovam.

ASV Augstākā tiesa bloķējusi prezidenta Baidena rīkojumu par lielo uzņēmumu darbinieku obligātu vakcināciju pret Covid-19 vai obligātu testēšanu.

Lietuva sestdien atcēla ārkārtējo stāvokli pašvaldībās Baltkrievijas pierobežā.

Piektdien tiesa sāka skatīt bijušās politiķes Baibas Brokas kukuļošanas krimināllietu. Broka lūdza sēdēs piedalīties no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur viņa dzīvo. Nākamā sēde nozīmēta pēc pusgada.

Kazahstānas varasiestādes paziņojušas, ka janvārī notikušo protestu laikā bojā gājuši 225 cilvēki. No tiem 19 bijuši karavīri vai tiesībsargi.

Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija līdzgaitniekus Leonīdu Volkovu un Ivanu Ždanovu Krievijas varasiestādes piektdien iekļāvušas teroristu un ekstrēmistu sarakstā.

13.janvārī 95 gadu vecumā miris bijušais Latvijas diplomāts Valdis Krastiņš. Viņš bija vēstnieks Čehijā, Norvēģijā, Somijā, Slovākijā un Turcijā.

Sestdien Klusā okeāna valsti Tongu pēc zemūdens vulkāna izvirduma sasniedza vairāk nekā metru augsts cunami vilnis. Pagaidām nav ziņu par ievainotiem vai bojāgājušiem cilvēkiem.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga šķetināja, kā uzņēmējiem un iedzīvotājiem samaksāt milzīgos enerģijas rēķinus. Raidījums arī stāstīja, ka VID rotēs augsta līmeņa vadītājus, ko gan VID noliedz.  Žurnālisti arī skaidroja, kā bijušais Līvānu domes darbinieks kļuva par apakšuzņēmēju paša organizētā būvniecības iepirkumā.

LTV raidījums de facto pētīja, kas bija iesaistīti Rīgas domniekam domāta kukuļa piesavināšanās lietā. Raidījums arī informēja, ka 10 gadu laikā Latvijas Ārstu biedrība tikai vienam ārstam anulējusi sertifikātu par pārkāpumiem. Raidījums stāstīja, ka no nākamā gada likvidēs Pārresoru koordinācijas centru, kas pastāvēja 10 gadus. Žurnālisti skaidroja strīdu starp bioloģisko saimniecību Mucenieki Kurzemē un Lauku atbalsta dienestu par atbalsta maksājumu atņemšanu.

IR aktuāli

Jāņa Kalniņa operas Hamlets režisori Kristīnu Vuss ar mātes dzimteni Latviju saista ne tikai jauniestudējums, bet arī grāmata par vācu un latviešu muzikālās kultūras mijiedarbi.

Šodien

Saeimas deputāti apmeklēs Latvijas-Baltkrievijas robežu, lai iepazītos ar drošības situāciju un infrastruktūras izbūves progresu.

No Raiņa bulvāra 7 uz Latviešu strēlnieku laukumu 1 notiks svinīgā Latvijas Okupācijas muzeja krājuma pārvietošana (LETA).

Publiskai apspriešanai nodod Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidoto redakciju.

Viedokļi

Viesturs SlaidiņšJumis Pro vadītājs. Šogad digitalizāciju veicinās gan pandēmija, gan Eiropas zaļais kurss.

Baiba RubesaNovatore līdzdibinātāja. Kāpēc maksājam sievietēm par 22% mazāk?

Paplašini apvārsni

Kā Eiropas karaļi savulaik nosūtīja slepenās ziņas? 16.gadsimta tehnika ir mūsdienu šifrēšanas priekštece.

Pingvīnu pasaulē

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 10 – 14 m/s;

accuweather -1 – +2C, no rīta sniegs, brāzmains R – ZR vējš 11 – 14 m/s, brāzmās 20 – 26 m/s;

yr 0 – +4C, naktī un no rīta nokrišņi, R – ZR vējš 11 – 14 m/s, brāzmās 20 – 25 m/s.

Vārda dienu svin:

Tenis, Dravis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu