Klusi piemin Zolitūdes traģēdiju; ministra ultimāts Rīgai; atkal mainīs LU vadītāju

Vajag rezerves tiesnesi

Ceturtdien klusi pieminēja pirms sešiem gadiem Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos 54 cilvēkus. Tā kā sabrukušā lielveikala lietas iztiesāšana ievilkusies, biedrība Zolitūde 21.11. šogad nerīkoja piemiņas pasākumus. Ceturtdien Pārdaugavas tiesa arī paziņoja, ka krimināllietas iztiesāšana atsāksies 26. novembrī. Tad lems, vai saslimušās tiesneses vietā nozīmēt rezerves tiesnesi.

Jauns termiņš, jauns iepirkums

Par pašvaldībām atbildīgais ministrs Pūce (A/P!) Rīgas domei devis 20 dienas, lai sniegtu paskaidrojumus par atkritumu saimniecības sakārtošanu. Ja dome to nesakārtos, ministrijas darba kārtībā iekļauts jautājums par iespējamu Rīgas domes atlaišanu. Ārkārtējā situācija atkritumu saimniecībā Rīgā beidzas 11. decembrī, Saeimā nav plānots to pagarināt. Rīgas dome sola ministrijas prasības izpildīt līdz 11. decembrim, jau izsludināts iepirkums. Taču tas izsludināts pēc spēkā esošajiem, nevis jaunajiem noteikumiem – proti, trīs atkritumu apsaimniekošanas zonas un viens piegādātājs.

No viena pie otra

No 1. decembra par Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītāju sāks strādāt LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Gvido Straube, ceturtdien teica izglītības ministre Šuplinska (JKP). Rektora pienākumu pildītāja nomaiņu atļauj trešdien pieņemtais Administratīvās apgabaltiesas lēmums. Tas saglabā liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, bet dod valdībai tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju. Patlaban rektora vietas izpildītājs ir Indriķis Muižnieks.

Vēl

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu vietā, ceturtdien nolēma Saeima.

Saeima ceturtdien ar 57 balsīm par pieņēma paziņojumu, kurā nosodīja 8. septembrī Krievijā rīkotās Krimas un Sevastopoles likumdevēju vēlēšanas un tās uzskata par neleģitīmām.

Rīgas domes opozīcija ceturtdien savāca nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Burova (GKR) atstādināšanu.

Ģenerālprokurors ceturtdien Izraēlas premjerministru Netanjahu apsūdzēja krāpniecībā un korupcijā.

Serbijas varasiestādes ceturtdien sāka izmeklēšanu par 17.novembrī vietnē YouTube ievietotu video, kurā redzams, kā krievu spiegs dod kukuli serbu ierēdnim. Serbijas prezidents Vučičs ceturtdien izsauca Krievijas vēstnieku, lai tas sniegtu paskaidrojumus.

Ukraina no Krievijas pērn Kerčas šaurumā sagrābtos karakuģus atpakaļ saņēmusi ar demontētiem ieročiem un pārējo aprīkojumu, ceturtdien paziņoja Ukrainas Jūras spēku vadība.

Šodien

Nacionālajā bibliotēkā notiks astotais TEDxRiga forums.

Saeimā godinās Latvijas sportistus, kuri šogad guvuši panākumus un godalgotas vietas Eiropas un pasaules līmeņa sporta sacensībās.

Birojnīcā notiks Latvijas Mediju ētikas padomes diskusija Mediju ētika 101.

Viedokļi

Kultūra

Piektdien Lielajā ģildē muzicēs Baltijas apvienotais orķestris un vijolniece Trīna Rūbela.

Sestdien Jelgavas kultūras namā atskaņos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālo poēmu Kā ābeļdārzs ir brīvība. Bermontiādei būs veltīts kaujas rekonstrukcijas uzvedums Bermontiādes pēdējā kauja – Jelgavas atbrīvošanai 100.

No 24. līdz 30.novembrim dažādās vietās Latvijā notiks multimediāls koncertstāsts Koku dzīve.

Trešdien, 27.novembrī, Dailes teātra Mazajā zālē būs pirmizrāde bērnu lugai Inspektors Tutū.

IR aktuāli

Pievienojies Ir domubiedriem uz īpašu kinovakaru – godalgotās animācijas filmas Projām kinoseansu un tikšanos ar režisoru Gintu Zilbalodi.

Paplašini apvārsni

Kas ir tripofobija jeb bailes no caurumiem un tukšumiem, kā tā rodas?

Izglābj no uguns

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -2 – +4C, apmācies, bez nokrišņiem, DA vējš 7 – 8 m/s;

accuweather –4 – 0C, vēss rīts, palaikam saule mīsies ar mākoņiem, DA vējš 6 – 7 m/s;

yr 0C, apmācies, DA vējš 6 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Aldis, Alfons, Aldris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu