Rīgas vicemērs zaudē amatus; mediķi neuzticas ministrei; Smiltenē skolēnu masveida saslimšana

Ātra atcelšana

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks uzstājas debatēs Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā lemj par viņa atbrīvošanu no amata. Foto: Zane Bitere, LETA

Rīgas domes koalīcija ar opozīcijas atbalstu otrdien atlaida vicemēru Vadimu Baraņņiku no amata. Par atlaišanu balsoja 40 no 60 domniekiem. Barņņiks zaudēja arī Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu – par to balsoja 38 deputāti. Lai gan pagājušajā nedēļā Baraņņiks atcēla Rīgas centrāltirgus valdi un deva uzdevumus Rīgas satiksmei, otrdien Rīgas mērs Burovs (GKR) pārņēma Baraņņika atbildībā esošās kapitālsabiedrības un veica tajās izmaiņas. No amata viņš atcēla Rīgas namu pārvaldnieka valdi, atcēla Baraņņika lēmumu par Rīgas centrāltirgus valdes nomaiņu un par Rīgas satiksmes padomes locekli iecēla uzņēmuma pagaidu vadītāju Ernestu Saulīti.

Būs vēl protesti

Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība otrdien nolēma 28. novembrī rīkot vēl vienu protesta akciju pie Saeimas un prasīt parlamenta atlaišanu, izteikt neuzticību veselības ministrei Ilze Viņķelei (A/P!) un lūgt prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020. gada budžetu. Ministre neredz pamatu pašlaik atkāpties no amata.

Vainīga zarnu infekcija

Smiltenes vidusskolā ar infekciju no pagājušās ceturtdienas līdz otrdienai bija saslimis 61 skolēns no vairāk nekā 300 – vairāk nekā puse ir pirmsskolas vecumā. Slimības izraisītājs ir zarnu infekcijas slimība jeb norovīruss, secināja Slimības profilakses un kontroles centrs. PVD skolas ēdnīcā konstatēja higiēnas pārkāpumus, ierosināta administratīvā lieta.

Vēl

Aizdomās par kukuļošanu Iekšējās drošības birojs aizturēja trīs VUGD amatpersonas. Kukulis dots par ugunsdrošības pārbaudi Rīgas būvniecības veikalā, lai nefiksētu pārkāpumus.

Valsts drošības dienests prokuratūrai lūdza sākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Krievu savienības valdes locekli Aleksandru Fileju par Latvijas okupācijas noliegšanu.

Zviedrijas prokurori otrdien izbeidza izmeklēšanu pret WikiLeaks dibinātāju Džūljenu Asanžu, kuru uzsāka 2010. gadā sakarā ar aizdomām par izvarošanu.

Irānā protestos pret benzīna cenu paaugstināšanu un degvielas normēšanu gājuši bojā vairāk nekā 100 cilvēki, otrdien paziņoja cilvēktiesību organizācija Amnesty International.

29 NATO dalībvalstis otrdien vienojās paplašināt atbildības lauku arī uz kosmosu, nosakot to par piekto alianses darbības sfēru līdzās gaisam, sauszemei, jūrai un kibertelpai.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuvas prezidents Nausēda ceturtdien apžēloja divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Piektdien Lietuva un Krievija veica spiegu apmaiņu – Lietuva Krievijai nodeva divus apžēlotos, bet Krievija Lietuvai – divus par spiegošanu notiesātos Lietuvas pilsoņus un arī Norvēģijas pilsoni.

Otrdien pie Lietuvas parlamenta protestēja ugunsdzēsēji, kuri pieprasīja paaugstināt algas, kas esot zem 500 eiro, un uzlabot darba apstākļus.

Somu robežsargi otrdien paziņoja, ka slēguši jaunu nelegālo ieceļotāju iekļuves ceļu Somijā, kurā izmantotas mobilās aplikācijas.

Zviedrijas sabiedriskā televīzija informēja par 194 SEB bankas klientiem, kas varētu būt saistīti ar naudas atmazgāšanu. Lielākā daļa šo uzņēmumu esot vēsturiski klienti no Igaunijas.

Dānija kopš 1.maija maksājusi 71 sīrietim, lai viņi pamestu valsti.

Tehnisku iemeslu dēļ līdz 2021.gada pavasarim atlikta jaunā Norvēģijas Nacionālā muzeja atklāšana Oslo. Tas būs lielākais Skandināvijas mākslas muzejs.

Šodien

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P!) informēs par 300 dienās ministra amatā paveikto (LETA).

NEPLP spriedīs par All Media Baltics iesniegtajiem dokumentiem par grozījumiem apraides licencē (LETA).

Latvijas bobslejisti un skeletonisti informēs par gaidāmo sezonu (LETA).

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kā Ķīna veidoja savu politiku pret uiguriem un kāpēc vadonis Sji Dziņpins referātā pieminēja Baltijas valstis?

Dabas ērģeles

Horvātijā, Zadarā, tapušas jūras viļņu un vēja plūsmas ērģeles.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +7C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +2 – +8C, pārsvarā apmācies, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

yr +5 – +7C, apmācies, D – DA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Anda, Andīna, Vigo

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu