Latvija atskaitās Moneyval; lūdz jaunas licences LNT pārveidošanai; aptur 9 telekanālus

Drīz lems

Latvija trešdien iesniedza progresa ziņojumu par Eiropas Padomes ekspertu komitejas Moneyval rekomendāciju izpildi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansējuma novēršanu un apkarošanu. Moneyval 2018. gada augustā kritiski novērtēja Latvijas institūciju spējas novērst naudas atmazgāšanu un ierobežot masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansētājus un noteica valstij pastiprinātu kontroles režīmu. Ja Latvija nespētu uzlabot naudas atmazgāšanas kontroli, tā varētu nonākt tā dēvētajā pelēkajā sarakstā. Moneyval savā ziņojumā atzina Latvijas rīcību par mazefektīvu patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā, bet par vidēji efektīvu astoņās citās jomās. Decembrī Moneyval diskutēs par Latvijas augustā iesniegto tehnisko ziņojumu un spriedīs par nupat iesniegto ziņojumu, bet Latvijas atbilstību prasībām paredzēts skatīt Finanšu darījumu darba grupas plenārsēdē 2020. gada februārī.

Būs jāpagaida

Mediju koncerns All Media Baltics trešdien lūdza NEPLP izsniegt jaunas apraides licences, lai pārveidotu Latvijas Neatkarīgo televīziju un Kanāls 2 par sieviešu un bērnu auditorijai domātiem kanāliem. Lūguma izvērtēšanai varētu vajadzēt vairākus mēnešus, un būs arī jāsagaida Konkurences padomes atzinums, norāda NEPLP. AMB 8. novembrī paziņoja par tai piederošo kanālu LNT un TV3 apvienošanu un sāka darbinieku atlaišanu. LNT ziņu dienestu likvidēs, bet kanāla formātu paredzēts mainīt šauras nišas auditorijai. NEPLP jau tolaik norādīja, ka tas varētu būt pretrunā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, kas nosaka, ka programmu formāts nav maināms.

Kanāli ciet

NEPLP trešdien apturēja deviņu televīzijas kanālu translāciju Latvijā. Šie kanāli ietilpst holdingā, kura patiesais labuma guvējs ir Jurijs Kovaļčuks, kurš iekļauts Eiropas Savienības noteiktajās sankcijās par Ukrainas teritoriālās integritātes graušanu. Latvijā nedrīkstēs izplatīt programmas Vremja: dalekoje i blizkoje, Bobjor, Dom Kino, Dom Kino PREMIUM, Muzika Pervogo, O!, Pojehaļi, TELECAFE, Peterburg – 5 kanal. ES šoruden pagarināja individuālās sankcijas, kuras piemērotas fiziskām un juridiskām personām saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu un Krimas aneksiju.

Vēl

Valsts prezidents Egils Levits trešdien paziņoja, ka prasīs Saeimai novērst pretrunas likumos saistībā ar veselības aprūpē strādājošajiem solītā algu pieauguma neizpildi.

Rīgas domes mērs Oļegs Burovs (GKR) trešdien paziņoja, ka atkāpsies no amata un pats rosinās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, ja viņam neizdosies nodrošināt vairākuma koalīciju.

Administratīvā apgabaltiesa trešdien nolēma saglabāt pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, taču atzina, ka valdība var mainīt rektora vietas izpildītāju, kas pašlaik ir bijušais rektors Muižnieks.

Valsts policija trešdien paziņoja, ka sadarbībā ar Lietuvas muitu 17. novembrī aizturējusi kādu personu, kuras vadītajā transportlīdzeklī atrasti 320 kilogrami narkotisko vielu.

Tiesa trešdien noraidīja ūdens tirgotāja Memory Water sūdzību par KNAB uzlikto 600 eiro sodu par partijas KPV LV slēptu reklamēšanu.

Bosnijā un Hercegovinā 13 mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām trešdien panākta vienošanās par koalīcijas valdību.

Krievijas koncerns Kalashnikov savam ASV partnerim ar Swedbank palīdzību nosūtījis gandrīz vienu miljonu eiro, kas ir ASV un ES noteikto sankciju pārkāpums, trešdien ziņoja Zviedrijas sabiedriskā raidorganizācija.

Šodien

Valsts prezidents Egils Levits dodas reģionālajā vizītē uz Vidzemi.

Rīgas Stradiņa universitātē notiek publiska diskusija par jauno doktorantūras modeli.

Ar ekspertu diskusiju par tēvu lomu atklāj kampaņu Tēt, esi unikāls!.

Viedokļi

Šonedēļ žurnālā IR

Šonedēļ žurnāla Ir numuru skaits sasniedz skaistu robežšķirtni — 500. Prieks un lepnums, ka Ir darbs nepaliek tikai burti uz papīra — ar jaunatklātu informāciju, ar trāpīgiem un dziļiem vārdiem ik nedēļu mēs papildinām un mainām gan lasītāju skatījumu uz pasauli, gan pašu pasauli.

Ir svin 500. numura iznākšanu! Kuri bijuši spilgtākie darbi un sastaptie cilvēki? Redakcijas žurnālisti dalās ar personiski nozīmīgākajiem iespaidiem.

Gaidot spriedumu. Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājuši 6 gadi un notikusi 171 tiesas sēde. Krimināllietas izskatīšana tuvojas finišam pirmajā instancē, taču tās nebūs beigas — neviens no apsūdzētajiem neatzīst savu vainu, bet prokuratūra pieprasījusi bargus sodus.

Lapsa Eiropas vistu kūtī. Francijas prezidents Emanuels Makrons uzskata, ka NATO piemeklējusi «smadzeņu nāve», un ir pārliecināts — atlicis pavisam maz laika, lai glābtu ES. Viņš enerģiski virza savu vērienīgo Eiropas ārpolitikas vīziju, vienlaikus nokaitinādams Vāciju un citus sabiedrotos Eiropā.

Mīlu Rīgu. Slavenais baletdejotājs Mihails Barišņikovs gatavojas JRT pirmizrādei par pāvestu Benediktu un intervijā skaidro, kāpēc nespēj atteikt Alvja Hermaņa piedāvājumam. Viņš arī neslēpj nicinājumu pret Trampu, atzīstas mīlestībā Rīgai un stāsta, kā atsācis runāt latviski.

Paplašini apvārsni

Daļiņas, lauki vai abi kopā? No kā ir veidots Visums?

Trijatā uz visām četrām

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +5C, apmācies, bez nokrišņiem, DA vējš 6 – 7 m/s;

accuweather –3 – +4C, apmācies, palaikam saulains, DA vējš 5 – 6 m/s;

yr +4 – +7C, apmācies, DA vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Zeltīte, Andis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu