Kratīšanas Centrāltirgū; triumfē “Pūt, vējiņi!”; tiesa lemj par slēgtu ielas posmu Jūrmalā

Pret kontrabandistiem

Valsts policija ceturtdien un piektdien veica vairāk nekā 80 kratīšanas Rīgas centrāltirgū. LTV ziņo, ka policija izmeklē organizētas grupas dalību kontrabandas cigarešu uzglabāšanā, pārvadāšanā un realizācijā Centrāltirgū. Kratīšana notika arī pie Centrāltirgus Iekšējās drošības dienesta vadītāja Maksima Danovska, kuram piemērots liecinieka statuss. Tiesa sestdien paturēja apcietinājumā trīs Rīgas centrāltirgus cigarešu kontrabandas lietā aizturētos, viens no tiem ir apsargs. Svētdien tiesa apcietināja arī tirgus nomnieka, uzņēmuma Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā valdes locekli Vilni Visoru. Viņam pieder vairāki ēdināšanas uzņēmumi tirgus teritorijā.

Pārliecinoša favorīte

Latvijas teātra gada balvas Spēlmaņu nakts ceremonijā sestdien triumfēja režisors Elmārs Seņkovs un viņa iestudētā Raiņa luga Pūt, vējiņi! Latvijas Nacionālajā teātrī. Izrāde saņēma Grand Prix balvu un Seņkovs guva uzvaru kategorijā Labākais režisors. Pūt, vējiņi! saņēma balvas arī par labāko scenogrāfiju un labāko kustību mākslinieku darbu. Savukārt Jēkabs Reinis, kurš izrādē atveido Uldi, saņēma balvu kā gada jaunais skatuves mākslinieks. Gada labākais aktieris ir Mārtiņš Meiers, bet aktrise – Ilze Ķuzule-Skrastiņa. Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks un Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats saņēma balvas par mūža ieguldījumu.

Liedz un atļauj

Administratīvā apgabaltiesa atzina, ka zemes nomas līgums par 3. līnijas ielas posma Bulduros slēgšanu ir prettiesisks un lika līgumu pārtraukt, taču vienlaikus atļāva villas īpašniekam Viktoram Krasovickam, savulaik Parex bankas līdzīpašniekam, turpināt ielu izmantot. Pēc arhitekta Meinharda fon Gerkana projekta celtā Villa Marta Krasovicka īpašumā atrodas jau 20 gadus.Tā kā ēka uzcelta pasen un esot ar arhitektonisku nozīmi, iela arī turpmāk drīkstēs būt slēgta, atzina tiesa. Zemes nomas līgums zaudēs spēku nākamgad pavasarī.

Vēl

Par pašvaldībām atbildīgais ministrs Pūce (A/P!) sestdien paziņoja, ka Rīgas domei divu mēnešu laikā ir jāievēl otrs vicemērs. Vicemērs Baraņņiks tika atstādināts 19.novembrī.

Latvijas Universitāte piektdien valdībai piedāvāja noslēgt mierizlīgumu strīdā ar Izglītības un zinātnes ministriju par augstskolas rektora vēlēšanu iznākumu un apstiprināt Indriķi Muižnieku amatā.

Piektdien noskaidrots, ka Smiltenes vidusskolā pirms nedēļas bērnu masveida saslimšanu izraisījis norovīruss.

Pērn decembra vidū pārtrūkusi Mākslas akadēmijas sadarbība ar mākslas darbu tirdziņa Jarmarka organizatoriem. Šogad studentu darbu tirgus notiks ar nosaukumu JAUNmarka.

Miljardieris un bijušais Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs svētdien paziņoja, ka pretendēs uz iespēju kļūt par demokrātu kandidātu nākamgad gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās.

Honkongas pašvaldību vēlēšanās svētdien bija rekordaugsta aktivitāte – 70% jeb balsošanā piedalījās ap 3 miljoniem cilvēku.

Krievijas prezidents Putins sestdien valdošās partijas Vienotā Krievija kongresā aicināja partiju “būt kopā ar tautu”, jo tās reitings pēdējā laikā krities līdz 32,2%.

Prokuratūra Lielbritānijā svētdien izvirzīja apsūdzības apsūdzības 23 gadus vecam Ziemeļīrijas vīrietim par 39 Vjetnamas pilsoņu nāvi refrižeratora kravas automašīnā. Viņu aizturēja piektdien.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka ekspolitiķi Šķēle un Šlesers vēlas kļūt par baņķieriem un grasās pirkt Meridian Trade Bank. Tāpat raidījums skaidroja nolaidību kādā krimināllietas izmeklēšanā, kad policija mirušā tuviniekiem melojusi par medicīniskajām ekspertīzēm.

LTV raidījums de facto vēstīja, kā partija Gods kalpot Rīgai apsprieda ekspolitiķa Šlesera un advokāta Jāņa Dzanuškāna ietekmi uz Rīgas domes koalīcijas izjukšanu. Raidījums arī noskaidroja, ka britu neonacistu organizācijas National Action dibinātājs Reimonds 2015.gadā viesojies Nacionālās apvienības birojā. Tāpat raidījums stāstīja, ka jaunā gadā stāsies spēkā Administratīvās atbildības likums, bet vēl Saeimā nav izdarītas izmaiņas vairākos saistītos likumos. Žurnālisti arī noskaidroja, ka maksātnespējīgās PNB bankas jaunie akcionāri pirms bankas slēgšanas noformēja sev aizdevumu un to neatdod.

Šodien

Tieslietu padome izskatīs grozījumus likumā “Par tiesu varu” un Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā.

Draudzīgā aicinājuma fonds apbalvos Latvijas labākās skolas Skolu reitingā 2019.

EP deputāti apspriedīs Stambulas konvenciju un pasākumus ar dzimumu saistītas vardarbības apkarošanai.

Viedokļi

Daiga Dadzīte, Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente. Vai sportā esam vienlīdzīgi?

Anda Burve-Rozīte, žurnāliste. Mediķi un fake news.

Šķiltavā

Podkāsta piektajā izlaidumā Raivis Vilūns, Pauls Raudseps un Aivars Ozoliņš apspriež Saeimas šūpošanu, Rīgas domes iespējamo atlaišanu un iespaidus par pasaules slavnenāko rīdzinieku – Mihailu Barišņikovu. Klausieties šeit.

Paplašini apvārsni

Klimata izmaiņas ietekmē arī mūžīgo sasalumu Sibīrijā, atklājot miljoniem gadus vecu mamutu skeletus. Vai sāksies mamutu medības?

Vai gleznu var izdejot?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -3 – 0C, saule atspīdēs vakarā, neliels mākoņainums, DA vējš 4 m/s;

accuweather –3 – -1C, saule mīsies ar mākoņiem, DA vējš 3 m/s;

yr 0 – -2 C, apmācies, DA vējš 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Katrīna, Kate, Kadrija, Trīne, Katrīne

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu