Eiropā strauji izplatās Covid–19; EP prasa sankcijas Lukašenko; 673 miljardi ES ekonomikai

Pandēmijas rekordi.

Eiropā pašlaik nedēļā ar koronavīrusu inficējas vairāk cilvēku nekā pandēmijas pirmajā uzliesmojumā martā, ceturtdien paziņoja Pasaules veselības organizācija. PVO pagājušās nedēļas Eiropas statistika uzrāda vairāk nekā 300 000 jaunu inficēto. Kopējais pasaulē ar koronavīrusu inficēto skaits piektdien sasniedza 30 miljonus. ASV no Covid-19 miruši gandrīz 200 000 cilvēki, kopējais inficēto skaits tuvojas septiņiem miljoniem. Saslimušo skaits visstraujāk turpina pieaugt Indijā un ir pārsniedzis piecus miljonus. Eiropā vissmagākā situācija ir Spānijā, kur miruši vairāk nekā 30 tūkstoši, bet kopējais inficēto skaits pārsniedz 614 tūkstošus. Pēdējā diennaktī Spānijā apstiprināti apmēram 11 tūkstoši jauni Covid-19 gadījumi, 239 cilvēki miruši. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti astoņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, viens cilvēks miris. Lietuvā konstatēti 62 gadījumi, Igaunijā 22.

Būs arī ES sankcijas.

Eiropas Parlaments ceturtdien pieprasīja rīkot jaunas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas un noteikt ES sankcijas Aleksandram Lukašenko un arī tiem, kuri atbildīgi par Alekseja Navaļnija saindēšanu Krievijā. Baltijas valstis jau augusta beigās noteica sankcijas Lukašenko un citām Baltkrievijas amatpersonām par 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestu vardarbīgu apspiešanu. ES otrdien paziņoja, ka neatzīst Lukašenko par likumīgi ievēlētu prezidentu. Ceturtdien 17 EDSO valstis vienojās par neatkarīgas misijas izveidošanu cilvēktiesību pārkāpumu vērtēšanai Baltkrievijā. Lukašenko ir atbrīvojis no amata vēstniekus dažās ES valstīs, arī Latvijā, un ceturtdien paziņoja, ka Baltkrievija slēdz robežu ar Lietuvu un Poliju.

Nāk nauda.

Eiropas Komisija ceturtdien publiskoja Atveseļošanas un noturības mehānismu Eiropas Savienības izkļūšanai no pašreizējās krīzes. Mehānisma ietvaros no 2021. gada sākuma būs pieejami 672,5 miljardi eiro aizdevumu un dotāciju veidā. Jūlija beigās ES valdību vadītāji vienojās par ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas programmu aptuveni 1,85 triljonu eiro apmērā. Latvijai nākamajos 7 gados būs pieejami kopumā 10,5 miljardi.

Vēl

Balsu pārskaitīšana trijos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos, kuros bija atklātas nekorekti apzīmogotas aploksnes, nav ietekmējusi Rīgas domes sastāvu.

Pašvaldības uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks ceturtdien nolēma segt parādu par iepriekšējo apkures sezonu, lai visas RNP apsaimniekotās mājas varētu saņemt siltumu.

Rīgas pilsētas pagaidu administrācija ceturtdien nolēma prasīt 35 iepriekšējā sasaukuma domniekiem atlīdzināt 12 000 eiro par nelikumīgu lēmumu neatļaut spēļu zāles atvēršanu.

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ir izvirzījis bankas padomes locekļa amatam bijušā finanšu ministra Andra Vilka kandidatūru.

Konkursā uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora amatu uzvarējusi Zanda Ķergalve, līdzšinējā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības direktore.

Saeima ceturtdien atbalstīja 34 Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību NATO misijā Irākā.

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja aizliegumu izmantot tā saucamās Georga lentes publiskos pasākumos.

Šodien

Tiešsaistē notiek diskusija Covid-19: Sociāli tiesiskās problēmas un to risinājumi

Centrālā statistikas pārvalde informē par aizņemtajām un brīvajām darbavietām.

Sākas zaļo tehnoloģiju hakatons.

Viedokļi

Jānis Pekša, Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs. IT nozarē strādājošie ir apmierināti ar darbu

Āris BirzeSPIIKIIZI izaugsmes kafejnīcas vadītājs. Mentora uzdevums – iedrošināt un iedvesmot

Šonedēļ Šķiltavā

Kāpēc nebija viegli tikt pie intervijām ar trim jauniem vīriešiem, kuri smagi cietuši no Baltkrievijas OMON vardarbības un tagad ārstējas Latvijā? Kādu iespaidu atstāj jaunais Konkurences padomes vadītājs Juris Gaiķis? Kā vērtēt spiedienu atvieglot noteikumus iebraukšanai Latvijā no valstīm ar augstu Covid-19 izplatību? Diskutē Ieva Puķe, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

18. septembrī kinoteātrī Splendid Palace notiks filmas Maiņa pirmizrāde.

No 18. līdz 20. septembrim Vidzemes koncertzālē notiks starptautiskais festivāls Čello Cēsis.

No 18. septembra galerijā Alma var apskatīt Sarmītes Māliņas darbu izstādi.

Līdz 20. septembrim konoteātrī Bize notiek Pasaules filmu festivāls.

Paplašini apvārsni

18. septembrī kinoteātrī Splendid Palace notiks filmas Maiņa pirmizrāde.

No 18. līdz 20. septembrim Vidzemes koncertzālē notiks starptautiskais festivāls Čello Cēsis.

No 18. septembra galerijā Alma var apskatīt Sarmītes Māliņas darbu izstādi.

Līdz 20. septembrim konoteātrī Bize notiek Pasaules filmu festivāls.

Top populārā romāna ekrāna versija

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +15C, daļēji mākoņains, bez ievērojamiem nokrišņiem, Z – ZR vējš 6 – 11 m/s

accuweather +11 – +16C, apmācies, palaikam saulains, ZR vējš 5 – 10 m/s

yr +11 – +15C, mainīgs mākoņu daudzums, Z – ZR vējš 4 – 10 m/s

Vārda dienu svin

Alita, Elita, Liesma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu