Pieskaitīs par nederīgām atzītās balsis; Putins sola naudu Lukašenko; Covid-19 jauni rekordi

Var mainīties mandātu sadalījums.

Administratīvā apgabaltiesa pirmdien uzdeva Centrālajai vēlēšanu komisijai pārskaitīt vēlēšanu zīmes trīs iecirkņos, kuros Rīgas domes vēlēšanās bija problēmas ar zīmogiem uz aploksnēm, un pieskaitīt par nederīgām atzītās aploksnes. CKV bija iepriekš aprēķinājusi, ka neieskaitītās vēlēšanu aploksnes varētu ietekmēt Saskaņas un Jaunās Vienotības mandātu skaitu jaunievēlētajā Rīgas domē. Sūdzības par 29. augustā notikušo vēlēšanu iznākumu bija iesnieguši četru partiju pārstāvji. CVK visas sūdzības noraidīja. Tiesa šo CVK lēmumu ir atcēlusi, taču ir noraidījusi pieteikumu par jaunu ārkārtas vēlēšanu rīkošanu visos vai konkrētajos trijos vēlēšanu iecirkņos.

Kremlis aizdos.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien, tiekoties ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, apsveica viņu ar “uzvaru” vēlēšanās un apsolīja 1,5 miljardu ASV dolāru ārkārtas aizdevumu. Putins arī pavēstīja, ka Baltkrievija būs pirmā ārvalsts, kura saņemšot Krievijas izstrādāto vakcīnu pret Covid-19. Opozīcijas kandidāte vēlēšanās Svetlana Tihanovska pirms šīs tikšanās bija paziņojusi, ka jebkādas vienošanās ar Lukašenko nebūs likumīgas. Baltkrievijā svētdien turpinājās plaši protesti, kuri sākās pēc prezidenta vēlēšanām 9. augustā, varasiestādes aizturēja 774 cilvēkus.

Nāvējošs rekords.

Pirmdien pasaulē reģistrēts rekordaugsts ar Covid-19 saslimušo skaits diennaktī – 307 930 – , bet diennakts laikā no slimības miruši vairāk nekā 5500 cilvēki. Inficēto skaits pasaulē pārsniedzis 29 miljonus. Pasaules Veselības organizācija pirmdien brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti trīs jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, Lietuvā 51 jauns gadījums, Igaunijā – 22. Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis pirmdien pieļāva, ka Latvija varētu samazināt pašizolācijas dienu skaitu no 14 līdz 10 tiem, kuri iebrauc no “dzeltenā saraksta” valstīm.

Vēl

Rīgas domē ievēlētā Mārtiņa Staķa (A/P) vietā par Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāri ministrs Artis Pabriks (A/P) pirmdien apstiprināja Baibu Bļodnieci, kura domes vēlēšanās kandidēja no A/P/P saraksta, taču nav ievēlēta.

KNAB septembra sākumā izbeidzis kriminālprocesu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS/LZP), uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un uzņēmēja meitu par iespējamu kukuļošanu.

Vācijas valdība pirmdien paziņoja, ka trīs laboratorijas Vācijā, Francijā un Zviedrijā neatkarīgi cita no citas apstiprinājušas Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija saindēšanu ar Novičok grupas vielu.

Saskaņas valde plāno lemt par tās biedru Vjačeslava Dombrovska un Ļubovas Švecovas izslēgšanu no partijas, pirmdien teica partijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pirmdien iestājās partijā Jaunā Vienotība, no kuras saraksta ir ievēlēts Rīgas domē.

Krievijas valdošā partija Vienotā Krievija pirmdien paziņoja par savu uzvaru svētdien notikušajās reģionālajās vēlēšanās. Ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) paziņoja, ka Latvija neatzīst “vietējās vēlēšanas” Krimā un Sevastopolē.

Šodien

Eiropas Savienības mājā prezentē Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vēlētāju gaidu pētījuma prezentācija.

Rīgas pilī notiek Latvijas Nacionālā vēstures muzeja rīkota starptautiska konference Ar skatu rītdienā. Nacionālo muzeju misija un nākotnes izaicinājumi.

Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvo sezonas pirmais jauniestudējums Vinils.

Viedokļi

Aidis Tomsons, Latvijas Radio 1 programmu vadītājs. Covid radītais kārdinājums

Toms Baumanis, Rīgas Stradiņa universitātes Administrācijas un attīstības prorektors. Nezaudēt savienojumu

Paplašini apvārsni

Dzīvība uz Venēras? Planētas mākoņos atrasts fosfīns – gāze, ko uz Zemes ražo mikrobi.

Kuģa vraks Baltijas jūras dibenā - video

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +21C, daļēji mākoņains, bez nokrišņiem, R – DR vējš 3 – 5 m/s

accuweather +14 – +21C, lielākoties saulains, R – DR vējš 4 – 5 m/s

yr +15 – +23C, sauli brīžiem aizklās mākoņi, R – DR vējš 2 – 4 m/s

Vārda dienu svin

Sandra, Gunvaldis, Gunvaris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu