Īsāka pašizolācija; ES neatzīst Lukašenko; pārskaitīs balsis 3 iecirkņos Rīgā

14 vietā 10.

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumu samazināt pašizolācijas termiņu no 14 uz desmit dienām no ārzemēm ieceļojušajiem. Izņēmums būs cilvēki, kuri ikdienā strādā ar pacientiem, bērniem un vecākiem cilvēkiem pansionātos, un arī Covid-19 slimnieku kontaktpersonām joprojām būs jāievēro 14 dienas mājas karantīnā. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti pieci jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Igaunijā reģistrēti 25 jauni Covid-19 gadījumi, bet Lietuvā – 11.

Eiropā vairs neskaitās prezidents.

Eiropas Savienība neatzīst Aleksandru Lukašenko par leģitīmo Baltkrievijas prezidentu, otrdien paziņoja ES ārlietu augstais pārstāvis Žuzeps Borels. Viņš pavēstīja, ka varasiestāžu vardarbības upuriem būs nekavējoties piejami līdzekļi no 53 miljoniem eiro, kurus Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena augustā apsolīja piešķirt Baltkrievijas sabiedrības atbalstam. Pēc 9. augustā notikušajām vēlēšanām varasiestādes paziņoja, ka Lukašenko ieguvis 80% balsu. Jau vēlēšanu naktī visā valstī sākās masu protesti, bet 19. augustā ES paziņoja, ka neatzīst vēlēšanu rezultātus.

Pārskaitīs un pieskaitīs.

Administratīvā apgabaltiesa ir apmierinājusi sūdzību par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem un uzdevusi Centrālajai vēlešanu komisijai nodrošināt balsu pārskaitīšanu trijos vēlēšanu iecirkņos, kuru komisiju kļūdu dēļ par nederīgām bija atzītas vēlēšanu zīmes 661 aploksnē. CVK otrdien uzdeva Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai to izdarīt līdz 17. septembrim.

Vēl

Partija Saskaņa otrdien izslēdza no savām rindām Saeimas deputātus Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu.

NEPLP otrdien paziņoja, ka piemērojusi SIA Baltkom radio 11 400 eiro sodu par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju.

Valsts vides dienests uzrēķināja SIA Eco Point nepamatoti nesamaksāto dabas resursu nodokli 1,2 miljonu eiro apmērā.

Aleksejs Navaļnijs, kurš pēc saindēšanas 20. augustā ar Novičok indi ārstējas Vācijā, otrdien paziņoja, ka spēj atkal patstāvīgi elpot un plāno atgriezties Krievijā.

Lielbritānijas parlamenta apakšnams pirmdien atbalstīja likumprojektu, kas daļēji neievēro pērn ar Eiropas Savienību noslēgtā Brexit līguma nosacījumus.

Krievijas Arhitektu savienība dienu pēc izziņošanas atsaukusi Ļeņina mauzoleja renovācijas ideju konkursu.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Lai Covid-19 pandēmijas laikā novērstu drūzmēšanos, Tallinas pilsēta atcēlusi festivālu Klejojošās gaismas, kas ik gadu pulcē ap 20 000 cilvēku.

Lietuva līdz pirmdienai, 14.septembrim, jau devusi atļauju valstī iebraukt 205 Baltkrievijas pilsoņiem, kuri bija spiesti bēgt no Lukašenko režīma represijām.

Somijas valdība lēmusi, ka no 19. septembra varēs iebraukt ceļotāji no valstīm, kurās Covid-19 infekciju līmenis ir zemāks par 25 uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējās divās nedēļās. Līdz šim līmenis bija 8 uz 100 000. Zinātnes ministre atzina, ka valdība cenšas glābt tūrisma industriju.

Zviedrijas fintech kompānija Klarna, kas ļauj internetā iegādāties preces ar atlikto maksājumu, piesaistījusi 650 miljonus dolāru investīcijas. Uzņēmuma vērtību lēš ap 11 miljardiem dolāru.

Norvēģija arestējusi vīrieti aizdomās par uzbrukumu ebreju restorānam Parīzē 1982.gadā, kurā nomira 6. Viņš Norvēģijā dzīvo kopš 1991.gada. Francija jau piecus gadus pieprasa viņa izdošanu.

Šodien

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena uzstājas ar runu Eiropas Parlamentā par stāvokli Eiropas Savienībā.

Latvijā un visā Eiropā sākas Eiropas Mobilitātes nedēļa.

Notiek ekspertu diskusija Atbilstības kultūra – ilgtspējīgas attīstības pamats.

Viedokļi

Anna Medne, nodokļu eksperte, Biznesa augstskolas Turība docētāja. Sociālo iemaksu samazinājums par 1% ir nenopietna attieksme

Ilva Valeika, Eiropas kredītu pārvaldības uzņēmuma Intrum ģenerāldirektore Baltijā. Finanšu pratība jauniešiem svarīga ekonomiskās recesijas situācijā

Paplašini apvārsni

Līdzīgi kā akcents atklāj, no kurienes esam, kustības un grimases ļauj uzminēt, kas mēs esam.

Pīle aizbēg no tīģera

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +23C, lielākoties apmācies, iespējams pērkona negaiss, D – DR vējš 2 – 6 m/s

accuweather +10 – +25C, apmācies, iespējams lietus, D – DR vējš 2 – 7 m/s

yr +16 – +26C, mainīgs mākoņu daudzums, D – DR vējš 1 – 7 m/s

Vārda dienu svin

Asja, Asnate, Dāgs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu