Nogalināts advokāts Rebenoks; pašizolācijas sarakstā arī Lietuva; Baltkrievijā turpinās protesti

Advokāta nāve

Naktī uz svētdienu nogalināts zvērināts advokāts un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV) padomnieks Pāvels Rebenoks. Policija izskata divas versijas par slepkavību – ka tā saistīta vai nu ar laupīšanu, vai nu ar viņa profesionālo darbību. Slepkavības brīdī smagas traumas guvis arī viņa biznesa partneris Ingus Balandins. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV) svētdien teica, ka noziegums “pirmsšķietami” neizskatoties pēc pasūtījuma slepkavības.

Karantīna abiem kaimiņiem

No sestdienas, 19.septembra, pašizolācija jāievēro, arī ieceļojot no Lietuvas. Igaunija pašizolācijas sarakstā ir kopš 12. septembra. Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficējušies 80 cilvēki, Igaunijā – 50. Latvijā reģistrēti 10 jauni saslimšanas gadījumi. Ar septiņiem Covid-19 slimniekiem no spēlēm Krievijā nedēļas nogalē atgriezusies Rīgas Dinamo hokeja komanda. Ar Covid-19 varētu būt saslimuši arī divi Krievijas vēstniecības darbinieki, ziņoja LTV. Kopējais inficējušos skaits pasaulē ir gandrīz 31 miljons.

Baltkrieviem vajag atbalstu

Baltkrievijā svētdien atkal notika plašas protesta demonstrācijas pret valdošo režīmu. Pašpasludinātā prezidenta Lukašenko galvenā sāncense 9. augustā notikušajās vēlēšanās Tihanovska nedēļas nogalē bija ieradusies Rīgā un tikās ar ārlietu ministru Rinkēviču (JV), kā arī sniedza interviju Latvijas televīzijai. Piektdien Rinkēvičs aicināja Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību padomi izveidot cilvēktiesību uzraudzības misiju Baltkrievijā.

Vēl

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija piektdien apstiprināja domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus. Kopējiem rezultātiem pieskaitīja iepriekš par nederīgām atzītās balsis no trīs vēlēšanu iecirkņiem, taču tas nav mainījis ne partiju mandātu sadalījumu, ne ievēlēto deputātu sastāvu.

Kultūras ministrs Puntulis (NA) pierunājis Latvijas Etnogrāfiskā muzeja direktora amata konkursa uzvarētāju Unu Sedlenieci atteikties no amata, noskaidrojusi LTV.

Piektdien nomira ASV Augstākās tiesas tiesnese Rūta Beidera-Ginsburga. Pazīstamās liberālās tiesneses nāve īsi pirms Amerikas prezidenta vēlēšanām var ietekmēt priekšvēlēšanu cīņu.

Tiesnesis ASV ir bloķējis Trampa administrācijas aizliegumu lejuplādēt ķīniešu viedtālruņu aplikācijas TikTok un WeChat, kuram bija jāstājas spēkā svētdien.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs šogad astoņos mēnešos Latvijā samazinājies par 45,8% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu.

Dzīvnieku tiesību likums izraisījis krīzi Polijas valdošajā koalīcijā, kura var novest pat pie pirmstermiņa vēlēšanām.

Itālijā svētdien notika referendums par parlamenta deputātu skaita samazināšanu no 945 līdz 600.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga izpētījis, ka ātro kredītu un būvnieku lobiste Baiba Bļodniece iecelta par Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāri, A/P biedriem nezinot, vērtē aizdomas par politisku ietekmēšanu robežsardzes priekšnieka Pujāta lietā un izstāsta, kāpēc Rēzeknes autoosta ir dārgākā Baltijā.

LTV raidījums De facto pēta, kāpēc sākta kriminālvajāšana pret vēl vienu personu tā dēvētajā būvnieku lietā, kāpēc izgāzās KNAB sāktā Jūrmalas mēra Trukšņa (ZZS) dzīvokļa lieta, informē, ka valdībai nepietiks naudas solītajai mediķu algu palielināšanai, un apskata satricinājumu Saskaņā pēc divu Saeimas frakcijas deputātu izslēgšanas.

Šodien

Zemgalē un Rīgas apkārtnē notiek militārās mācības Sudraba Bulta 2020.

Centrālā statistikas pārvalde informē par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2020. gada augustā.

Izsolē piedāvā iegādāties Latvijas krājbankas bijušajam valdes loceklim Bondaram piederošus īpašumus.

Viedokļi

Māris Jurušs, Dr. oec., Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors. Atļaut, nevajag aizliegt

Vidvuds Beldavs, Rīgas Fotonikas centra valdes priekšsēdētājs. Latvija var runāt par likumību kosmosā

Paplašini apvārsni

Miljardieris, kurš jūtas laimīgs, ka ir atdevis visu savu naudu. Čaks Fīnijs ir anonīmi ziedojis labdarībai 8 miljardus dolāru.

Putnu migrācijas GPS aina Eiropā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +19C, lielākoties saulains, DR vējš 4 – 5 m/s

accuweather +12 – +19C, saulains, dažbrīd mākoņi, R – DR vējš 4 – 6 m/s

yr +11 – +19C, mainīgs mākoņu daudzums, DR vējš 3 – 5 m/s

Vārda dienu svin:

Mariss, Matīss, Modris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu