AirBaltic atsāks lidojumus; PVO brīdina par Covid – 19 endēmiju; nabadzību neapkaro

Atvēršanās

No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus no un uz Lietuvu un Igauniju. Latvijas valstspiederīgie varēs brīvi braukt uz Lietuvu un Igauniju, taču būs jāievēro vietējie ierobežojumi. AirBaltic ceturtdien paziņoja, ka 18. maijā atsāks tiešos lidojumus no Tallinas uz Amsterdamu, Kopenhāgenu, Oslo, bet no 25. maija arī uz Viļņu. Ministru kabinets centralizēti iepirks 400 000 higiēnisko sejas masku, lai nodrošināšanu mazturīgos ar sejas maskām bez maksas. Premjerministrs Kariņš (JV) ceturtdien informēja, ka valdība meklē risinājumu, kā paplašināt tās rīcības iespēju krīžu situācijās arī bez ārkārtējās situācijas izsludināšanas.

Pandēmija vai endēmija?

Pasaules Veselības organizācija ceturtdien brīdināja, ka var neizdoties izskaust Covid-19 un cilvēcei var nākties ar to sadzīvot. 11. martā PVO Covid-19 pasludināja par pandēmiju. Ceturtdien PVO izpilddirektors Maikls Raians teica, ka šis vīruss var kļūt par vēl vienu endēmisku vīrusu un nekad neatkāpties. Ar Covid-19 saslimušo skaits pasaulē pārsniedzis 4,5 miljonus, vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku miruši. Latvijā aizvadītās diennakts laikā konstatēti 11 jauni koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi.

Garām

Valsts kontrole ceturtdien publicētajā ziņojumā secina, ka nabadzības mazināšana Latvijā nesasniedz cilvēkus, kuriem visvairāk vajadzīgs sociālais atbalsts, un rada trūkuma risku nodokļu nemaksātājiem. Latvijā nabadzības riskam pakļauts katrs piektais iedzīvotājs jeb 434 000 cilvēku, tomēr valstī nav pabalstu politikas arī Covid – 19 krīzes laikā, uzskata VK. Taču labklājības ministre Petraviča (KPV) neplāno pārskatīt pabalstu politiku.

Vēl

Saeimas deputāts, ārsts Andris Skride ( A/P ) ceturtdien informēja, ka arī bija saslimis ar Covid – 19. Marta sākumā bija saslimis deputāts Artuss Kaimiņš (KPV).

Saeima ceturtdien pieņēma likumu grozījumus, kuri paredz, ka tiesnešiem nebūs imunitātes par administratīvajiem pārkāpumiem, bet tiesnešu disciplināratbildības termiņš pagarināts no 2 līdz 4 gadiem.

Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Izglītības likumā, ka no 2021. gada 1. septembra pašvaldībām pēc vecāku pieprasījuma būs jānodrošina izglītības programmas valsts valodā pašvaldību bērnudārzos.

NEPLP ceturtdien piešķīra 100 000 eiro valsts atbalstu astoņu satura projektu veidošanai komerctelevīzijās.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ceturtdien informēja, ka Rīgas namu pārvaldnieks nekorekti piemērojis naudas sodus.

Talsu novada dome ceturtdien izteica neuzticību priekšsēdētājam Dainim Karolam (LZS); domes priekšsēdētāja pienākumus pagaidām pildīs viņa vietnieks Normunds Tropiņš (V).

Ceturtdien iemaksāta 50 000 eiro drošības nauda, kas bija noteikta otrdien aizdomās par vairākiem noziegumiem aizturētajam uzņēmējam Gulamam Gulami.

Šodien

Baltijas valstis atver iekšējās robežas iedzīvotāju brīvai kustībai.

Notiek Latvijas Kultūras akadēmijas 30. jubilejas svinīgā sēde.

Latvijā sākas oficiālā peldsezona.

Viedokļi

Šonedēļ "Šķiltavā"

Arhitekte, autore un izstāžu kuratore Ieva Zībārte pa stāsta, kā Rīga krīzes laiku varētu izmantot, lai padarītu pilsētas infrastruktūru zaļāku, ērtāku un veselīgāku, un kā pēc ārkārtējā stāvokļa ierobežojumu mīkstināšanas varētu atsākt darbu muzeji. Savukārt Ir komentētāji Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps skaidro, kāpēc tik daudzi tīko “valstspilsētas” goda, un iesaka Zaļo un zemnieku savienībai, kā tagad vislabāk cīnīties pret novadu reformu. Klausieties šeit.

Kultūra

No 15. maijā muzeji sāks arvērt durvis apmeklētājiem.

15. maijā varēs skatīties apvienības PERFOrācija izrādes bērniem VOL. 1 ANTIŅŠ pirmirzādi tiešsaistē.

16. maijā varēs redzēt Roberta Gobziņa un grupas Resnie putni konecertu Dziesmas un stāsti par Pašīzo Lāci tiešraidē no Liepājas kultūras nama Wiktorija.

19. maijā kinoteātris Splendid Palace ierobežotā apjomā atsāks demonstrēt kino ekskluzīvos seansos, kurus varēs apmeklēt ne vairāk kā 25 cilvēki.

No 21. maija Rīgas cirkā varēs skatīties izrādi Brīnuma skartie.

Paplašini apvārsni

Ziņu raidījumi var veicināt sirdstrieku. Kā mediji maina mūsu domāšanu krīzes laikā.

Pašizolācijas volejbols

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +12C, daļēji mākoņains, vakarā lietus, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +4 – +12C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, DR vējš 4 – 5 m/s;

yr +3 – +11C, apmācies, brīžem saulains, pēcpusdienā lietus, R – DR vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Airita, Arita, Sofija, Taiga

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu