Viņķele brīdina par masku trūkumu; palīdzēs ar algu kompensāciju; Krievijā saslimušo rekords

Jāmeklē ātrs risinājums

Mediķiem nepieciešamo respiratoru pietiek pusotrai dienai, ķirurģisko masku rezerves ir apmēram divām nedēļām, sarežģīta situācija ir ar vienreizlietojamiem halātiem un aizsargkombinezoniem, pirmdien paziņoja veselības ministre Viņķele (A/P). Ja pāris nedēļu laikā netiks rasts risinājums, viņai būs jālemj par veselības pakalpojumu apjoma samazināšanu. Valdības vadītājs Kariņš (JV) teic, ka Latvijā trūkst ražotāju, kas spētu paši izgatavot mediķiem nepieciešamos aizsarglīdzekļus. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs maija sākumā veica sejas masku pārbaudi un konstatēja zemu kvalitāti un neesošu aizsardzības līmeni.

Domā par uzņēmējiem

Finanšu ministra Reira (JV) vadītā darba grupa pirmdien konceptuāli vienojās daļēji kompensēt algu izmaksu uzņēmējiem, lai atbalstītu uzņēmējdarbību un nodarbinātos. Iecerēts, ka šis atbalsts būs pieejams, kad uzņēmumi pārtrauks dīkstāvi. Pagaidām nav zināms, kāds būs šis atbalsta instruments, taču to izstrādāt palīdzēs valdības sociālie partneri – Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

Saslimšanas pieaug

Neskatoties uz rekordlielu no jauna inficēto ar Covid-19 skaitu, Krievijas prezidents Putins pirmdien paziņoja, ka situācija Krievijā ļauj pārtraukt “nestrādāšanas periodu” valstī no 12.maija. Pirmdien no jauna saslimušo skaits Krievijā bija 11 656. Tas ir otrais augstākais no jauna inficēto skaits pasaulē pēc ASV. Krievija ir trešajā vietā pasaulē pēc Covid-19 inficēto skaita kopumā – vairāk nekā 221 tūkstotis. Maskavā aprīlī bijis lielākais mirušo skaits 10 gadu laikā – 11 846.

Vēl

Iekšlietu ministrs Ģirģens (KPV LV) pirmdien noraidīja pārmetumus policistu darbam 9.maijā un teica, ka pasākums pie Uzvaras pieminekļa bijis astoņas reizes mazāk apmeklēts kā parasti.

Finanšu ministra darba grupa pirmdien atbalstīja Labklājības ministrijas ierosinājumu ārkārtējā situācijā četrkāršot bērna līdz diviem gadiem kopšanas pabalstu līdz 171 eiro.

Latvijā pirmdien konstatēti septiņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Kopējais inficēto skaits – 946.

Centrālā vēlēšanu komisija pirmdien ierosināja Rīgas domes vēlēšanās 29. augustā atļaut balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī. Ierosinājums nosūtīts izvērtēšanai valdībā.

Tieslietu ministrs Bordāns (JKP) nosūtījis Ģenerālprokuratūras pārbaudei materiālus par bijušo Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori Solvitu Zvidriņu.

Lielbritānijas premjerministrs Džonsons svētdienas vakarā paziņoja, ka koronavīrusa ierobežošanas stingrie pasākumi valstī būs spēkā vismaz līdz 1.jūnijam.

Pēc astoņu nedēļu ilgiem Covid-19 ierobežojumiem Francija no pirmdienas tos mīkstināja – cilvēki atgriezās darbā, tika atvērti veikali un mācības atsāka skolēni.

Šodien

Valdības sēdē izskatīs grozījumus Augstskolu likumā, lai uz priekšu virzītos augstskolu pārvaldes reforma.

Stājas spēkā atvieglojumi ārkārtējās situācijas ierobežojumiem – tie paredz, ka vienkopus atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem.

Braucot sabiedriskajā transportā, būs jālieto mutes un deguna aizsegs.

Viedokļi

Terēze Gruntmane, partijas Progresīvie valdes locekle. Vīrusa varbūtības.

Māris Strazds, ornitologs. Covid jociņi.

Paplašini apvārsni

Kāpēc krīzes laikā cilvēki biežāk cilā alkoholisko dzērienu glāzes?

Šamaņu stilā

Krīzes laika lūgšana pēc svētības.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +11C, apmācies, neliels lietus no rīta, Z – ZR vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +1 – +11C, saule mīsies ar mākoņiem, neliels lietus, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr +5 – +10C, apmācies, atspīdēs arī saule, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Valija, Ināra, Ina, Inārs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu