Covid-19 konstatē pansionātā un patversmē; atrod pazudušo dronu; domei nevajadzētu apsaimniekot namus

Jauni perēkļi

Piektdien Covid-19 uzliesmojums konstatēts sociālās aprūpes centrā Mārsnēni Priekuļu novadā. Tur saslimuši 17 iemītnieki un četri personāla darbinieki. Mārsnēnos noteikts karantīnas režīms. Svētdien seši inficētie konstatēti Rīgas patversmes sieviešu nodaļā Eiženijas ielā, kur kopumā uzturas ap 60 sieviešu. Inficētajām slimība norit bez simptomiem, viņas ir izolētas. Latvijā svētdien no jauna ar Covid-19 inficētas 11 personas, sestdien – 27, piektdien – 8. Kopā inficēto ir 1008, miruši 19.

Bēglis notverts

Maija sākumā pazudušais drons, pār kuru tika zaudēta vadība, piektdien tika atrasts meža masīvā Garkalnes novadā. Par drona atrašanās vietu ziņoja kāds aculiecinieks. Drons bija nolaidies koku galotnēs. Civilās aviācijas aģentūra no drona datu nesējiem uzzināja, ka drons kokos nolaidās 2.maijā.

Bez domes var iztikt

Auditorkompānija Ernst&Young secināja, ka Rīgas domes līdzdalība Rīgas namu pārvaldniekā (RNP) nav lietderīga un būtu jāizbeidz. Auditori norāda, ka RNP neveic unikālas funkcijas, ar ko netiktu galā tirgus. RNP jāveicina dzīvojamo māju pārvaldīšanas pienākumu nodošana dzīvokļu īpašnieku biedrībām. Taču Rīgas domes pagaidu administrācija par šo jautājumu nelems – to atstās jaunajai domei.

Vēl

Konkurences padomes priekšsēdētāja amata konkurss beidzies bez rezultāta. Konkurss būs jāizsludina atkārtoti.

Valdības vadītājs Kariņš (JV) piektdien atzina, ka ilgtspējīgs risinājums mediju nozares problēmām vēl nav rasts.

Sestdien notika Lielā talka, kuru atklāja prezidents Levits. Aktīvākie talcinieki bijuši Pierīgas reģionā un Rēzeknes novadā.

Iepirkumu uzraudzības birojs izvērtējis sūdzības par Latvijas Universitātes Rakstu mājas būvniecības iepirkumu un nolēmis ļaut turpināt iepirkumu par būvprojekta izstrādi.

Rīgas domes Satiksmes departaments piektdien lauza līgumu ar Deglava ielas tilta būvuzraugu Baltline Globe neatbilstošas darbu izpildes un pašvaldībai radīto zaudējumu dēļ.

Sestdien Igaunijas valdība nolēma no 18.maija izbeigt ārkārtējo situāciju un to vairs nepagarināt.

Izraēlas jaunās vienotības valdības ministri svētdien nodeva zvērestu. Partijas Likud līderis Netanjahu premjerministra amatu ieņems 18 mēnešus, pēc tam viņu nomainīs koalīcijas Zilais un baltais līderis Gancs.

Policija piektdien pārtrauca lācenes un lācēna meklēšanu Tallinā, jo atzina, ka dzīvnieki devušies prom no pilsētas.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien skaidroja, kāpēc VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme nodokļu un muitas policijas izmeklētāja amatā negaidīti pārcēlusi civildienesta ekspertu Māri Knoku. Raidījums arī atklāja, ka krāpnieku grupa tirgo Latvijā nederīgus augstākās izglītības diplomus. Raidījums stāstīja, kāpēc Mārupes iedzīvotājiem nepatīk pašvaldības grozījumi teritorijas attīstības plānā. Žurnālisti parādīja, kā uzņēmējs Gulams Gulami atkal pārņēma kontroli Vecrīgas viesnīcā.

LTV raidījums de facto vēstīja, ka PNB bankas īpašnieks Guseļņikovs caur bijušo KNAB darbinieku Jurašu varētu būt ieguvis informāciju no valsts drošības iestādēm. Tāpat raidījums informēja, ka PNB bankas īpašnieks Guseļņikovs pirms bankas slēgšanas atbrīvots no saistībām pret banku. Raidījums stāstīja, ka smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs Uzņēmumu reģistram sūdzējies, ka esot nepatiesi reģistrēts kā vairāku juridisko personu patiesais labuma guvējs. Raidījums noskaidroja, ka valstij piederošo kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības noteiktas tuvu maksimāli iespējamajam. Žurnālisti pētīja, vai izdosies mēģinājums labot nevienlīdzīgo sociālo apdrošināšanu.

Šodien

Valsts kontrole tiešsaistē informēs par ministriju un centrālo valsts iestāžu revīzijas rezultātiem.

Lidosta Rīga ar četriem airBaltic reisiem atsāks starptautiskos pasažieru lidojumus.

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs svinēs 20 darbības gadu jubileju.

Viedokļi

Māris Kūlis, filozofs. Šausmas un bailes Covid-19 apstākļos.

Mortens Hansens, ekonomists. Mountains of debt.

Paplašini apvārsni

Kādā jaunā bīstamā fāzē iegājušas amerikāņu sazvērestības teorijas.

Paliec ārpus “mitras elpas zonas”!

Jaunzēlandē uzrakstīta dziesmiņa skolniekiem, kas atgriežas skolā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +12C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, R, Z – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +4 – +12C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, R, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr +6 – +12C, saule mīsies ar mākoņiem, R, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Inese, Inesis, Ēriks

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu