Apspriež izeju no krīzes; Rīgas Ekonomikas augstskola TOP reitingā; aiztur uzņēmēju Gulami

Nosprauž mērķus

Valdības vadītājs Kariņš (JV) un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks trešdien apsprieda ieceres valsts izejai no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes. Valdība sola turpināt īstenot sākto “trīs bloku” politiku – pirmais ir pabalsti un dīkstāves programma, otrais – ieguldījumi infrastruktūras attīstībā, trešais – tautsaimniecības modernizācija un pārstrukturēšana, domājot par eksportspējīgām nozarēm. Valdība arī turpina darbu pie nodokļu reformas, lai to padarītu taisnīgāku.

Augsts novērtējums

Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga) prestižais biznesa laikraksts Financial Times 10.maijā publicētajā ikgadējā reitingā atzinis par labāko tālākizglītības pakalpojumu sniedzēju Ziemeļu un Baltijas reģionā.

Tikumus nemaina?

Otrdien policija aizturējusi uzņēmēju Gulami Gulami, bet trešdien tiesa viņu apcietināja. Gulami ir vienīgais aizdomās turētais kriminālprocesā, kuru policija sākusi aizdomās par vairākiem noziegumiem, kas saistīti ar Vecrīgas viesnīcas Royal Square Hotel īpašumtiesībām. Gulami 2016.gadā tika notiesāts par Rīgas apgabaltiesas tiesneses Ivetas Bērziņas kukuļošanu.

Vēl

Trešdien valstī reģistrēts tikai viens Covid-19 inficētais, bet viens cilvēks ir miris. Kopumā Latvijā inficēto skaits ir 951, miruši 19.

Policija piemērojusi sodus par pārkāpumiem 9.maijā, taču noliedza īpašu labvēlību Uzvaras parkā sanākušajiem, trešdien Saeimas komisijā teica policijas priekšnieka p.i. Grišins.

Viļņas apgabaltiesa 8.maijā atcēla arestu airBaltic un lidostas Rīga īpašumam 58 miljonu eiro vērtībā, kas bija spēkā vairāk nekā 11 gadus.

KNAB 5.maijā nolēmis, ka laikraksta Dienas Bizness izdevējam valsts budžetā jāpārskaita 104 500 eiro par pārsniegtiem politiskās aģitācijas izdevumiem 13. Saeimas vēlēšanās.

Rīgas satiksme trešdien atjaunoja braukšanas atlaides transportā skolu tehniskajiem darbiniekiem, arodskolu skolēniem, 3.grupas invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm.

Vācijas kanclere Merkele trešdien parlamenta deputātiem teica, ka ir nopietni pierādījumi Krievijas hakeru iesaistei kiberuzbrukumā Bundestāgam 2015.gadā.

Brazīlijā trešdien reģistrēts lielākais no Covid-19 mirušo skaits dienas laikā – 881. Kopējais valstī mirušo skaits sasniedzis 12 400.

Bijušais ASV prezidenta Trampa priekšvēlēšanu štāba vadītājs Pols Manaforts pērn piespriesto 7,5 gadu cietumsodu par sazvērestību pret valsti turpinās izciest mājas arestā, jo ir bažas, ka viņš cietumā var saslimt ar Covid-19.

Šodien

Valdības ārkārtas sēdē skatīs grozījumus noteikumos par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām un valsts atbalstu īstermiņa aizdevumiem lauksaimniecībā.

Notiks tiešsaistes diskusija Creating business value in Latvia and Estonia.

Valsts kontrole publicēs ziņojumu, vai sociālās iekļaušanas politika sasniedz mērķus nabadzības mazināšanā.

Viedokļi

Inga Upmace, Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja. Covid-19 un HIV – kopīgais, atšķirīgais un gūtās mācības.

Anželika Krastiņa, Somijas izglītības eksperte, māca Lapzemes Universitātē. Ārkārtējā situācija beidzot pamodināja snaudošo izglītības nozari.

Šonedēļ žurnālā IR

Pandēmija liek mainīt iesīkstējušus paradumus — Ir aptaujātie eksperti iesaka idejas zaļākai un ērtākai dzīvei Rīgā.

Kā pacientus ar smagu Covid-19 slimības gaitu ārstē Austrumu slimnīcas reanimatologi?

Izcietusi sodu, Kristīne Misāne stāsta par savu pieredzi ieslodzījumā.

Kā ornitologs Viesturs Ķerus nonāca līdz grāmatas rakstīšanai un literatūras balvai.

Paplašini apvārsni

Hakera Markusa Hačinsa stāsts. Viņš izglāba pasauli no WannaCry kibervīrusa.

Cekuldūkuru kāzu deja

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +11C, mainīgs mākoņu daudzums, vakarā lietus, R – DR, R – ZR, Z – ZA vējš 2 – 6 m/s;

accuweather 0 – +11C, saule mīsies ar mākoņiem, var uzlīt, R – DR, R – ZR, Z – ZA vējš 3 – 5 m/s;

yr +5 – +11C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR, R – ZR, Z – ZA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Krišjānis, Elfa, Elvita, Aivita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu