Būtiskākās pretrunas koku ciršanas noteikumu grozījumu pamatojumā 19

Komentāri (19)

aivar 19.01.2020. 10.59

Vai tiešām, pretēji Skandināviem, vāciešiem, kas cels savu labklājību, ļausim okupācijas laikā aizaugušajos tīrumos, biešu laukos un pļavās izaugušajos mežos, maskējoties aiz ekoloģijas un dabas aizsardzības maskas, uzlikt apgrūtinajumus – lai pēc tam tos biotopus jau paši kvotu veidā tirgotu globālajiem dabu piesārņojošiem uzņēmumiem?:(((

Bet ja te Latvijā zaļais bizness vēlas palielināt rezervātus – lūdzu samaksājiet īpasniekiem 10 kartīgu tirgus cenu un tad tas būs smieklīgi maz, jo zemes un meža apjomi nepalielinās.
Pagaidām visa šī panikas celšana nav nekas cits kā cilvēku musināšana netieši piespiest pārdot Īpašumus!

+1
-2
Atbildēt

1

  J.Biotops > aivar 19.01.2020. 11.45

  “…lūdzu samaksājiet īpasniekiem 10 kartīgu tirgus cenu…” Ārkārtīgi bīstama ideja. Tai varētu piekrist tikai tad, ja būtu kaut mazākā cerība, ka kārtīgo tirgus cenu zaļie maksās no savas kabatas. Par pašu godīgā darbā nopelnītu naudiņu. Bet tādas vides trubadūriem nav pēc definīcijas.
  Ja arī kādu eiriku tiem, kuri vissmagāk cieš no zaļo iedomām, piespriedīs, tad tas notiks no budžetiem. Tātad no manis un Jūsu pelnītā. Un pat to ar lielu ticamību dalīs tie paši vides aizstāvji pēc savas zaļā taisnīguma izpratnes. Nav grūti paredzēt, kuriem cietējiem tā nauda tiks.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  aivar > J.Biotops 19.01.2020. 12.14

  OIK bija tikai ziediņi Latvijas merogā, globālā kvotu tirdzniecība būs odziņas. Tirgū tiks piedāvāti dabas aizsardzības plāni, bet labuma saņēmēji būs plāna īstenotāji – valsts vai privātas organizācijas, piemēram, kāda Ornitologu biedriba.
  Vērtspapīru pircēji būs uzņēmumi Vacijā, Francija u.t.t., kuru saimnieciskās darbības rezultātā tiek iznīcināta vai ievērojami ietekmēta ekosistēma. Investējot piedāvātajos ekosistēmas saglabāšanas vai dabas aizsardzības projektos, tiks kompensēta saimnieciskās darbības radītā ietekme un uzņēmumi no “piesārņotājiem un iznīcinātājiem” pārtaps dabai draudzīgos uzņēmumos.

  Lai šādu tirgu attīstītu, tā veidotājiem nepieciešams ievērojami palielināt aizsargājamo dabas teritoriju īpatsvaru un izstrādāt sugu aizsardzības plānus, kas ierobežo zemes īpašnieku brīvību apsaimniekot savu zemi.

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  J.Biotops > aivar 19.01.2020. 12.44

  Ka kvotu tirdzniecība ir grandioza korupcija – to neredz tikai zaļi domājošie. Bet iespēja to ieviest, tāpat ka OIK, radās no vispārējā progresīvi progresējošā ekoidiotisma, kas iesākās 50to gadu naivumā bet globāli izvērtās pēc PSRS sabrukuma. Visādi miera, progresa un darbaļaužu aizstāvji nu metās aizstāvēt klimatu un vidi. Lielākā daļa to sākumā nebija tieši apmaksāti, dzenulim derēja iespēja sevi pašapliecināt uz produktīvu darbu nespējīgām radībiņām. Pamazām viedojās iespējas dabūt kādu viduvēji apmaksātu vietiņu atbilstošā kantorī, veiksmīgājiem tikt augstākos krēslos vai pie doktora grāda un apmaksātiem pētījumiem ar iepriekš pasūtītiem rezultātiem. Masu saziņas zvaigžņu loma arī nav par zemu vērtējama. Dabiski, ka šo procesu pamanīja nopietnāki ļaudis un radās zaļā biznesa paveidi, cits par citu smirdīgāks.
  Mūsu pašu Latvijā vispirms bija vides aktīvistu brēka par mazajiem HES, tikai pēc tās un no tās ar zaļo panāktu plašu atbalstu un garantētu sabiedrības nespēju protestēt izauga OIK darboņi. Pārējā pasaulē līdzīgi – vispirms skaļi murgi, tad kluss bizness. Tāpēc nevērtēsim zaļos trubadūrus par zemu.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > J.Biotops 19.01.2020. 14.02

  OIK par elektrību no cūku mēsliem, lai nesmirdētu visa apkārtne no kanalizācijas un sadzīves atkritumiem pašā sākumā ir maksāts visās attīstītās valstīs, jo tas ir nozīmīgi ekoloğijai. OIK par elektrību no saules, lai veicinātu solārās enerğijas ieguves ātrāku ieviešanu un tas ir tikai normāli.
  OIK par elektrību no koksnes un importētā metāna, ir tikai čekistu publiski piesmietā morālā kropļa, Savicka apteksnes Dombrovska un Pederastu parķijas know-how.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  lindab456 > aivar 19.01.2020. 12.46

  Vai tas par ko Jūs runājat ir likuma projekts par koku ciršanas vecuma un caurmēra samazināšanu?

  0
  0
  Atbildēt

  2

  aivar > lindab456 19.01.2020. 13.13

  Es runāju par veciem ierobežojumiem, no kuriem kaimiņvalstis atteikušās. Par saimnieku , vergu un dzimtcilvēku un komunistu domāšanu un attieksmi pret dabu un īpašumu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  aivar > lindab456 19.01.2020. 13.31

  Atvainojos, man likums un MK noteikumi nav viens un tas pats, un vairāk priecājos ka tiks stādīti Latvijas zinātnieku selekcionēti stādi tepat Latvijā nevis milijoniem pārdoti kaimiņvalstīm.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > aivar 19.01.2020. 15.07

  Piedodiet par neprecizitāti, ja tas maina lietas būtību. Vai Jūsuprāt cilvēki, kas iebilst, satraucas bez pamata un situācija ar mežu izciršanu nav sasniegusi to robežu, kad jāsāk domāt par kādiem neatgriezeniskiem vai vairāk kā vienas paaudzes laikā labojamiem procesiem dabā? Vai tas ko rāda acis – bez dzīvības, izmiruši izstrādātie meži, noraktie purvi, par šķeldas ražotnēm pārvērsti meži, milzīgas ar krūmiem aizaugušas izcirstās teritorijas, kas pārvērš Latvijas ainavu – vai tas ir pašapmāns?
  Nosauciet, lūdzu, veiksmīgus piemērus 30. gadu laikā atjaunotiem mežiem un cik tas ir %.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  aivar > lindab456 19.01.2020. 17.48

  Es arī domāju ka Latvijas mežos viss varētu būt labāk, bet to panākt ar saimnieka apziņas veidošanu nevies ierobežojumiem, represīvam metodēm un dažadām panikas celšanas akcijām, ko piedavā mums ornitalogi.

  Sākumā neko sliktu nesaskatu Latvijas meža zinātnieku piedāvātajai “burkāna” politikai, kas nozīmē: ja kopsi mežu un tas sasniegs kokrūpniecībai optimālus izmērus, un iestadīsi vietā vēl raženāku mežu, tad tu un tavi bērni varēs baudīt sava darba augļus. Manuprāt mums ir labs piemērs kam varam meža apsaimniekošanā līdzināties, tā ir Somija.

  0
  0
  Atbildēt

  0

aivar 19.01.2020. 06.35

Zaļo uzsaukumiem, nav zaļa, bet sarkana krāsa, tā ir nemitīga, plānveidīga propaganda, kurai nav nekādas saistības ar patiesu vēlmi nodrošināt mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu – tieši pretēji – tā ir vērsta uz Latvijas valsts nomelnošanu. Tā ir masveidīga, diemžēl, bet arī ar valsts budžeta palīdzību, apmaksāta kampaņa pret mežsaimniecības nozari un katru tajā strādājošo, pret katru koksnes produktu ražošanas ķēdes pārstāvi, sākot ar meža stādītāju līdz koksnes produktu piegādātājam kas, atšķirībā no NVO, ir pilnas slodzes nodokļu maksātāji. Latvijas Meža likums ir viens no stingrākajiem Eiropas Savienībā, pietam, Latvijas mežu nozares uzņēmumi ik gadu tiek auditēti atbilstoši starptautiski atzītām sertifikācijas sistēmām, tostarp, PEFC un FSC Mežu apsaimniekošanas un koksnes piegādes ķēžu sertifikācijas sistēmām. Latvijā procentuāli sertificēto teritoriju platība ir viena no augstākajām pasaulē, atbilstoši auditu rezultātiem, būtiski pārkāpumi mežu apsaimniekošanā Latvijā praktiski netiek konstatēti. Latvijas mežsaimniecību pamatoti var saukt par vienu no priekšzīmīgākajām pasaulē.

+1
-5
Atbildēt

1

  J.Biotops > aivar 19.01.2020. 11.34

  Par krāsām nav ko brīnīties – visi arbūzi no ārpuses ir zaļi.
  Nekāda plānveidīguma zaļo kampaņām vairs nemaz nevajag, jau izveidojusies nepārtraukta plūsma. Kā redzam arī tepat – pietiek ar skaļumu. Sirdsgudrās tautas atbalsts kompetentas žurnālistikas un pavisam nesavtīgu NVO aktīvistu vadībā jau garantēts. Un ja vēl kāds zaļā biznesā ieinteresēts piemaksā… Var dzīvot zaļi. Daži. Pārējā tauta ne tikai piemaksās, bet arī laimē dies līdzi. Un meklēs vainīgos pie tā, ka pašu dzīve ne gluži tik lepna, kā taisnīgi pienāktos. Atradīs.

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  aivar > J.Biotops 19.01.2020. 13.52

  Manuprāt daudziem zem zaļās krāsas tomē ir sarkana domāšana, “ja nav man, tad lai nevienam”, “viss pieder visiem!” un vienkārši un latviskais ” kapēc kaimiņam ir, bet man nav?”

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

aivar 19.01.2020. 06.32

Visas šīs pretrunas protams ir, Ķerus kunga fantāzijas augļi, kuras viņam netrūkst, jo ieņemis galvā un skaita kā mantru ka Latvijā kokus cērt par daudz un cirtīs vēl vairāk.

Ja meža īpašniekus sapīsim dažādos ierobežojumos un reglamentos viņam būs “verga domāšana”, un tad tas ar ko baida var notikt. Bet ja īpašniekam būs saimnieka domāšana viņš vairāk domās ilgtermiņā un iespējams cirtīs savu(mūsu, ja dažiem tā patīk labāk) mežu vēl mazāk kā tagad.
Atbrīvosim meža īpašniekus no ierobezojumiem kā to pirms 5 gadiem izdarīja Somija un ticiet man viss mainīsies, jo problēma ir nevis mežā, bet galvās.bet ja par konkretajiem grozījumiem, tad Igaunija jau 10 gadus darbojas pēc analogiem noteikumiem un nekādu pretrunu nav, tas liecina ka pretrunas ir tikai panikas cēlāju, mūsu zaļo biznesmeņu Ķerus un Rotenberga galvās.

0
-4
Atbildēt

0

J.Biotops 18.01.2020. 11.30

Ar nepacietību gaidu godājamā ornitologa publikācijas par kvantu mehāniku un transcendentālo meditāciju.

+1
-4
Atbildēt

1

  Sskaisle > J.Biotops 18.01.2020. 12.14

  Ja nu kāds mani kaitina, tad tas esi Tu biotop. Tik bezkaunīgi cilvēki tomēr ir retums un tāpēc īpaši izceļas

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Mantrausis 17.01.2020. 10.01

Ja ornitologs būtu aprunājies ar meža zinātnes cilvēkiem vai meža īpašniekiem, būtu ietaupīts DAUDZ laika! Joprojām nav skaidrs, kāpēc mežzinātnes nezinātājs uzstājas un tiek aicināts uzstāties par lietām, kuras nezina un kurās nav lietpratējs. Vārda brīvība un savas intereses var nonākt pretrunās. Grozījumi attiecas uz privātiem mežiem, runa var būt par 15-17% privāto īpašnieku, ja (!!!!!!!!!) īpašniekam vajag! Ja ir vēlme darīt visu, lai meža nozarei un tiem, kas zemi atguva pirms apmēram 30 gadiem, būtu problēmas, tas jāpasaka skaidri! Pie tam nozares ierobežotāji ir gatavi ierobežot daudz, jo paši naudu saņem, ne nopelna saimniekošanā un ražošanā! Kabinetā vieglāk…

+2
-5
Atbildēt

1

  Sskaisle > Mantrausis 18.01.2020. 12.16

  Alkatības Augstā dziesma – iet pāri līķiem, ja naudu vajag. Tu esi mantrausis un tāpēc tā raksti, vai tā raksti, tāpēc ka esi mantrausis. Man bail no tdiem cilvēkuem kā Tu , Mantrausi.
  Jādomā arī ka esi ZZS vai NA vēlētājs

  +4
  -3
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Sskaisle 18.01.2020. 19.37

  Dusmupūcit, ar vārdiem te nekas nav līdzams.
  Pati taču reiz jau aprakstīji savu ideālu – bordānus ādas mēteļos ar mauzeriem. Tātad zini, kas un kā darāms. Ar matraušiem tikai tā. Mežu īpašniekus un citus buržuīnus – pie sienas.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

Kāpēc mēs apņemamies to, ko patiesībā nemaz negribam?

Pagaidām nav neviena komentāra

Podkāsts nr.13: Kino un politika; raizes par Konkurences padomi; vai liela nauda padarīs partijas neatkarīgās?

Pagaidām nav neviena komentāra

Kairišs: Mūsu kultūrpolitika šobrīd ir vērsta uz viduvējībām 3

Komentāri (3)

Atis Priedītis 16.01.2020. 15.49

Mūsu kultūrpolitikas lielākā traģēdija ir tā, ka daļa šobrīd par ievērojamiem atzīti radošie cilvēki slavas Olimpā uzkāpa ne tik daudz sava talanta dēļ, bet gan pateicoties kompartijas un VDK atbalstam. Savukārt daudzus viņu konkurentus VDK apklusināja, piezemēja un padarīja par vispār nebijušiem. Dažus pat fiziski un garīgi iznīcināja. Kaut kad jau sāksies publikācijas arī par šiem cilvēkiem. Un tikai pēc gadiem 50 vai 100 laiks visu saliks pa vietām. Tad arī uzzināsim, vai tie “ģeniālie” tiešām bija ģēniji, vai tikai viduvējības, kuri prata izmantot okupācijas laika sviras savā labā.

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Atis Priedītis 16.01.2020. 17.04

  protams, kā saka – komčekistu asiņainais dzelžainais zābaks uz kakla un notiek vien gļēva sēkšana – nekāds vispārējs sabiedrības uzrāviens nav – kā pirmskara Latvijā – kad bijām lasošākā nācija, jaunas skolas, jaunas bibliotēkas, tik daudzi teātri , kino – šodien ir vien paliekas no visa bijušā spožuma

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.01.2020. 15.42

šim nu nevar piekrist – ko jūs Kairiša kungs – mums kultūrpolitika ir vērsta uz pašapkalpošanos –

Jā – laikam tā saruna bija Domuzīmēs , kur H Matulis saka – ka kultūra sastāvot no t.s. tautas kultūras, no profesionāļu radītās un no laikmetīgās kultūras. Man to tā grūti uzreiz saprast ,kas tad ir tā tautas kultūra? Tie tingeļtangeļi – pēc principa maizi un izpriecas tautai? Kā valsts simtgades svinībās – nomenklatūrai pa smalko operā un teātrī, bet tautu
tumsā un aukstumā šokēja nevainīgais bērns Vēbere ? Kur naudas šķērdēšanu pēc tam drebošā balsī aizstāvēja ministre Melbārde , kura par tādu labu padomju laiku tradīciju izkopšanu dabūja vietu Briselē ….

Man jau dziļi simbolisks šķiet vēl Ķibilda iesāktais raidījums Kultūrdeva – dod tautai kultūru dozētās, stingir kontrolētās un pārbaudītās devās. Nekādi analītiski raidījumi , diskusijas vai kas cits – domāt rosinošs

Blodlaižu triumfs nekur nav zudis, turpat viņi visi laizās un bauda dzīvi un pa starpā pakliedz, ka ja nedosiet vēl vairāk naudas – kultūra vispār nomirs ….

NU IZLAIDĪBA TAS VISS IR, PROTAMS

+1
0
Atbildēt

0

Latvijas enerģētikas fokusā – elektrības pašražošana

Pagaidām nav neviena komentāra

Kad beigsim pārmaksāt?

Pagaidām nav neviena komentāra

Tas nav splīns

Pagaidām nav neviena komentāra

Sliekas uz šķīvja

Pagaidām nav neviena komentāra

Visi pasaules grāmatu stāsti

Pagaidām nav neviena komentāra