Vai no lielveikaliem atkarīgu nāciju var glābt NATO? 33

Andris Pauls-Pāvuls

Pieņemsim, mums stāsta patiesību. Mūs glābs NATO, mums pašiem tikai „jāizpilda mājasdarbs” ar 2% IKP drošībai… Pagājušā gadsimta ģeopolitiskajās spēlēs „mūs glāba” gan vieni, gan otri, bet ēdamo gan vajadzēja nodrošināt pašiem. Paši pat spējām uzturēt nacionālos partizānus, līdz zemniekus sadzina kolhozos.  Tagad šādas drošības vairs nav.  

Valsts pastāvēšanas garants ir lauku saimniecības, kuras, kā blīvs režģis pārklāj zemi un dod iespēju juku laikos izdzīvot pilsētniekiem, palikušiem bez pārtikas un ūdens. Tieši pateicoties šādam, nelielu spēcīgu saimniecību režģim, Kurzemes katlā ar 1944. gada ražu 80 000 kurzemnieki spēja pabarot 150 000 bēgļu. Mūsdienās šāds režģis vairs nepastāv. Būtībā agrārajā reformā mūsdienās ir uzvarējuši bijušie kolhoznieki [domāšanas līmenī], izkonkurējot iespēju atjaunoties mazām lauku saimniecībām, lai lielās platībās varētu audzēt graudus eksportam afrikāņiem, arābiem* un ražot pienu krieviem**.

Gan piena, gan graudu nozares slīgst dziļos parādos dažām rietumu bankām un, manuprāt, var pārvērsties par Quinta columna, lai glābtu savu ādu. Varu iedomāties, kā reaģētu līdz apakšveļai apķīlātie lauku lielražotāji, ja Krievija informācijas karā pasludinātu cietumu rietumu baņķieriem (kā Krimā***), ja tie grasītos atgūt kredītus… Turklāt, šāds precedents latviešiem jau ir. Pēc okupācijas 1945. gadā, daudzi pirmskara kredītņēmēji kļuva “laimīgi padomju pilsoņi” bez kredītu nastas.

Šobrīd, vairāk kā jelkad, valdībai būtu jāieklausās zemniekos, jāmēģina nodrošināt lauksaimnieciskās ražošanas dažādošana, nevis barojot atsevišķas nozares ar zivīm, bet piedāvājot makšķeri visiem. Šis ir prioritārs valsts drošības jautājums. Nav īstais brīdis bezatbildīgām rotaļām ar degvielas krāsošanu un subsīdiju aplikšanu ar nodokļiem.

Foto no žurnāla NĀKOTNE 1944. Nr.3. Izdevējs: Latviešu leģiona ģenerālinspektors.

* http://www.db.lv/foto-video/foto/riga-pirmo-reizi-uzkrauj-panamax-graudu-kugi-405858

** http://www.la.lv/piensaimnieki-atklata-vestule-valsts-amatpersonam-aicina-glabt-nozari-no-bankrota/

*** http://rusvesna.su/economy/1426060363

Komentāri (33)

ทางเข้า maxbet 31.07.2022. 02.53

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/vai-no-lielveikaliem-atkarigu-naciju-var-glabt-nato/ […]

0
0
Atbildēt

0

Dumps With Pin Shop 27.09.2020. 21.32

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: ir.lv/blogi-raksti/vai-no-lielveikaliem-atkarigu-naciju-var-glabt-nato/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] There you will find 68655 more Information on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/vai-no-lielveikaliem-atkarigu-naciju-var-glabt-nato/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu