RSU
- Viedoklis
- 15.10.2024.
Zinātne ir pieejama ikvienam, kurš gatavs izmantot iespējas
Izvēlēties studiju virzienu un karjeras ceļu bieži vien ir izaicinoši, īpaši, ja apkārtējie jau izveidojuši noteiktu priekšstatu un gaidas, taču mūsdienās iespēju loks ir tik plašs, ka var apvienot vairākas nozares, veidojot unikālu karjeras ceļu. Galvenais – domāt plaši, uzstādīt augstus mērķus un neļauties stereotipiem. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka tiek organizēti dažādi projekti ar mērķi veicināt sieviešu interesi un vēlmi studēt un uzsākt karjeru kādā no STEM jomām, īpaši uzsverot inženierzinātnes.

- Viedoklis
- 17.11.2022.
Kādi uzlabojumi nepieciešami RSU un Latvijas augstākajā izglītībā?
Šomēnes notiks rektora vēlēšanas Rīgas Stradiņa Universitātē (RSU). Tajās ir divi kandidāti - esošais rektors Aigars Pētersons un farmakoloģijas profesore Santa Purviņa. Grūti saprast, kapēc Rīgas Tehniskās Universitates rektora konkursā pieteikušies deviņi kandidāti, bet manā augtskolā tikai divi, bet par to citreiz.

- Viedoklis
- 27.02.2020.
Māsas zināšanas un kompetences ļauj patstāvīgi vadīt aprūpes procesu
Māsas profesijas turpmāko attīstību skars lielas pārmaiņas, jo, sākot ar 2022. gadu, šo profesiju varēs apgūt tikai profesionālā bakalaura studiju programmā. Jaunais modelis piedāvā vienu izglītības procesu un lielāku mobilitāti darba tirgū, turklāt māsai pēc šādas izglītības iegūšanas būs plašākas zināšanas. Paplašinātā kompetence ļaus māsai vairāk iesaistīties pacientu aprūpē, tādējādi atslogojot ārsta darbu.

- Viedoklis
- 07.02.2020.
Jaunuzņēmumi ir modernas ekonomikas dzinējspēks. Ko var dot augstskolas?
Jaunuzņēmumu izplatība un atbalsts, ko tiem sniedz dažādas valsts un pašvaldību institūcijas, noteikti ir būtisks mūsdienu attīstības rādītājs. Tas signalizē, kā savā tautsaimniecības attīstības redzējumā iekļaujam inovatīvas un uz nākotni vērstas biznesa idejas. Šobrīd Latvijā darbojas vairāki simti jaunuzņēmumu, kas spējuši piesaistīt investīcijas par vairāk nekā 210 miljoniem eiro. Vai ar to ir pietiekami, lai varētu teikt, ka pilnvērtīgi izmantojam šī salīdzinoši jaunā uzņēmējdarbības modeļa un arī jaunās ekonomikas nozares potenciālu?

- Viedoklis
- 29.11.2019.
Vai universitātes spēj attīstīties?
Latvijā universitātes spēj augt, neskatoties uz nelielo publisko atbalstu, kā arī neatkarīgi no universitāšu pakļautības. Tās var realizēt savus mērķus, ja ir iespēja rīkoties. Uzskatāms piemērs ir Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kas, neskatoties uz salīdzinoši nelielo Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu un pakļautību Veselības ministrijai, ir spējusi augt. Desmit gadu laikā studentu skaits ir trīskāršojies, ārvalstu studentu skaits sasniedzis 25%, budžets dubultojies, pārsniedzot 53 miljonus eiro, pašu ieņēmumi ir 30 miljoni eiro. Valsts finansējums sarūk un pašlaik ir mazāks nekā puse augstskolas budžeta.

- Viedoklis
- 21.05.2019.
Medicīnas māsu profesija pārmaiņu ceļa sākumā
Maija vidū atzīmējām Starptautisko māsu un vecmāšu dienu. Kāda patlaban Latvijā ir situācija ar veselības aprūpē skaitliski lielāko profesiju – medicīnas māsām, un kādas izmaiņas to sagaida nākotnē, līdz ar jaunieviesto profesijas standartu un reformām izglītībā?




- Viedoklis
- 18.06.2018.
Kāpēc ir būtiski savest industriju kopā ar teju 600 Latvijas un diasporas pētniekiem


- Viedoklis
- 12.04.2018.
Kas ir pacientu drošības pamatā?

- Viedoklis
- 14.09.2018.
Simulācijās balstīta izglītība medicīnā ir jāatbalsta valstiski
Kvalitatīva veselības aprūpe ir svarīgs priekšnosacījums ilgtspējīgas valsts attīstībai, jo ne tikai gudra, bet arī vesela sabiedrība var investēt tautsaimniecībā, zinātnē, pētniecībā un inovācijās arvien lielāku finansējumu. Kvalitatīva veselības aprūpe ir gan šīs dienas operatīva nepieciešamība, gan arī eiropeiskas sabiedrības izaugsmes nosacījums. Lai to panāktu, nepieciešams pietiekams un stabils finansējums, kvalitatīvi aprīkotas ārstniecības iestādes un visa centrā jābūt labi izglītotam un pienācīgi atalgotam darbiniekam. Tātad cilvēkam, kam ir augstākajiem profesionālajiem standartiem atbilstošas zināšanas, prasmes un kompetences, jo tieši viņš rūpēsies par medicīnas iestāžu modernizāciju un jaunām ārstniecības metodēm.

- Aktuāli
- 07.08.2018.
VIDEO: Kā ogot, sēņot un peldēties valsts un privātajā īpašumā
Vasarā bieži dodamies peldēt, makšķerēt, ogot un sēņot, taču jāatceras, ka mūsu valstī nav bezsaimnieka mežu, upju un ezeru. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes docente Inga Kudeikina atgādina, ko drīkst un ko nedrīkst darīt valsts, pašvaldības un privātajā īpašumā.

- Aktuāli
- 02.07.2018.
VIDEO: Ko būtu vērts zināt, plānojot atvaļinājumu?
Neatkarīgi no tā, vai strādā valsts vai privātajā sektorā, ikvienam pienākas četru nedēļu apmaksāts atvaļinājums, ja nepārtraukti pie darba devēja ir nostrādāts vismaz pusgads.

- Viedoklis
- 18.06.2018.
Kāpēc ir būtiski savest industriju kopā ar teju 600 Latvijas un diasporas pētniekiem
Tagad arī britu raidsabiedrība BBC ir pamanījusi platformas Latvian Literature radīto kampaņu #iamintrovert, kas gaumīgi joko par latviešu rakstnieku atturīgumu, tieksmi reti smaidīt, nelabprāt uzstāties publiski un uzkavēšanos dzīvoklī mirkli ilgāk, ja kāpņutelpā dzirdami kaimiņi, lai izvairītos no neveikla small-talk. Līdzīgi kā rakstniekus arī pētniekus nereti portretē kā introvertus, savrupus. Un tomēr pētniecībā ir ļoti būtiski atrasties tīklā, turklāt starpdisciplinārā un vēlams starptautiskā.

- Aktuāli
- 30.05.2018.
VIDEO: Kas jāņem vērā, bērnam ceļojot ārpus Latvijas?
Tuvojoties vasarai, kad sākas atvaļinājumu laiks un gan lielie, gan mazie dodas ceļojumos, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes docente un zvērināta notāra palīdze Inga Kudeikina atgādina, kādi dokumenti vajadzīgi, ceļojot kopā ar savu bērnu un bērnam vienam pašam vai kopā ar skolotāju, treneri, vecmāmiņu dodoties ārpus Latvijas robežām.

- Viedoklis
- 12.04.2018.
Kas ir pacientu drošības pamatā?
Domājot par laiku, kad Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas un veselības aprūpes students sāks patstāvīgas darba gaitas, prioritāte mūsu augstskolā ir bijusi un vienmēr būs pacientu drošība. Eirobarometra veiktais pētījums liecina, ka Latvijas iedzīvotāji, kā vienu no vissvarīgākajiem augstas kvalitātes veselības aprūpes priekšnoteikumiem uzskata labi apmācītus medicīnas darbiniekus. Ar pacientu ir jātiekas jau profesionāli gatavam jaunajam speciālistam, kurš veiksmīgi izgājis visus teorētisko apmācību un praktiskās sagatavošanās posmus. Šodien robs zināšanās var būt nepatīkams cipars novērtējumā, bet rīt tas var būt apdraudējums pacientam. Vēl vairāk – zināšanas, prasmes un kompetences ārstiem un visam veselības aprūpes personālam simulācijās balstītā, drošā vidē ir jāpilnveido visa mūža garumā.
