Ikona no bijušā Rēzeknes mēra kabineta pazudusi, bet pilsētas parādi palikuši. Kā pagaidu administrācija sabalansēs budžetu?
Latvijas sabiedrības apziņā sen un dziļi bija iespiedies teiciens “parāds nav brālis”. Priekšstats, ka aizņēmums drīzāk ir uzskatāms par kaut ko bīstamu, nevis daļu no mūsu ikdienas, cilvēkus ilgstoši atturēja uzņemties saistības. Šis ir bijis viens no iemesliem, kas Latvijas sabiedrības saistību līmeni ir padarījis par vienu no zemākajiem Eiropā, – hipotekārās kreditēšanas apjoms Latvijā ir aptuveni 12% no IKP (vidēji Eiropā ap 36%), arī kopējais saistību līmenis ir otrs zemākais Eiropā un divas reizes mazāks, nekā Lietuvā vai Igaunijā. Mūsu novērojumi liecina, ka jaunākas paaudzes cilvēkos minētais priekšstats izzūd, un ekonomikai augot, tas varētu veicināt kreditēšanu, kā arī valsts ekonomiku kopumā.
Viens no noslēpumainākajiem latviešu rakstniekiem Vilis Lācītis (47) pēc vairāku gadu pārtraukuma uzrakstījis sesto grāmatu Oxforda. Ar skatu uz universitāti. Atvadījies no «stroikas» un Lielbritānijas, viņš jau kādu laiku dzīvo Kanādā, kur strādā par psihoterapeitu un šķetina samezglojumus arī savā dzīvē
Deputātu un ministru amatpersonas deklarācijas atklāj pārsteidzošu dažādību. Kamēr viens bankas kontā uzkrājis gandrīz pusmiljonu un otrs mājās glabā 120 tūkstošus eiro skaidrā naudā, cits izticis ar 150 eiro mēnesī
Šā gada pirmajos mēnešos virknē plašsaziņas līdzekļu publicēta informācija par konkurences iespējamajām problēmām Latvijā, kas varētu būt viens no augstās (un ilgstoši noturīgās) inflācijas iemesliem. Daļā no ziņām piesauktas arī komercbankas, kas Latvijā esot pārāk atturīgas un piesardzīgas kreditēšanā. Kopumā piekrītot, ka diskusija par Latvijas ekonomikas un konkurētspējas veicināšanu ir vērtīga, vēlos sīkāk pakavēties tieši pie tēzes par komercbankām un to kreditēšanas apstākļiem Latvijā.
Arvien pieaugošā inflācija un straujais energoresursu sadārdzinājums ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam jau tagad radījis grūtības apmaksāt ikmēneša rēķinus. Tiek lēsts, ka, tuvojoties ziemai, kas draud ar rekordlieliem rēķiniem par siltumu un elektroenerģiju, šādu iedzīvotāju skaits turpinās pieaugt. Kādas sekas var būt neapmaksātiem rēķiniem un kā rīkoties, ja finanšu trūkuma dēļ rēķinus nevar apmaksāt?
Šķiet, tik nervozi kā šogad jaunā apkures sezona nav gaidīta nekad: nav pārliecības ne par siltumenerģijas tarifiem, ne arī par cilvēku spēju samaksāt sagaidāmi lielos rēķinus. Taču siltuma piegādātāju un likumdevēju rokās ir vairāki instrumenti, lai iedzīvotāji un namu apsaimniekotāji šo ziemu varētu pārlaist mazliet vieglāk. Manuprāt, būtu nolaidīga attieksme vismaz daļu no tiem neizmantot.
Raksts papildināts ar Valsts vides dienesta komentāru
Uzmācīgās melnās piektdienas akcijas, Ziemassvētku un Jaunā gada drudžainais skrējiens ir beidzies, un janvāris daudziem pienācis ar krietni vien tukšāku maciņu. Pārmērīgi tēriņi liek domāt ne tikai par katra individuālajiem iepirkšanās paradumiem, bet arī kopējo dzīves dārdzības palielināšanos, ko iezīmē arī jaunākais Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums (European Consumer Payment Report 2019). Tajā vairāk nekā puse aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka rēķini un to lielums pieaug straujāk nekā viņu ienākumi.
Partija Saskaņa paziņoja, ka ir gatava atbalstīt Rīgas mēra amatā tagadējo pienākumu pildītāju, vicemēru Oļegu Burovu no Gods kalpot Rīgai. Par to partija grib divus vicemēra amatus. Vienam vicemēra un arī Rīgas brīvostas valdes locekļa amatam tiks virzīts Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis (S), otra vicemēra amatā partija vēlas redzēt savas frakcijas vadītāju Annu Vladovu. Domes priekšsēdētāja vēlēšanas paredzētas 19. augustā. Savukārt septiņi no partijām izslēgtie vienojušies par sadarbību un ir gatavi izvirzīt savu kandidātu.
CIP un FIB vadītāji ieteikuši lietotājiem izvairīties no Huawei produktiem
Piektdaļa Latvijas iedzīvotāju jeb 22% ir saskārušies ar situāciju, kad iepriekš kavētie maksājumi traucējuši vai pat lieguši saņemt aizņēmumu. Turklāt absolūts vairākums no šīs situācijas nav guvuši mācību, jo arī šobrīd maksājumus neizpilda laikus, liecina Swedbank Finanšu institūta aptauja.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!