oglekļa emisija
- Viedoklis
- 03.02.2025.
Zaļā drakona lēciens. Vai ķīnieši noteiks preču standartus mūsu uzņēmējiem?
Drakons ķīniešu kultūrā simbolizē varu, veiksmi un spēku. Tika uzskatīts, ka imperatori cēlušies no pūķiem. Tomēr šoreiz ne par seno, bet moderno mitoloģiju, par Ķīnas ceļu uz ilgtspējīgu sabiedrību, īpaši kontekstā ar Latvijā plaši izplatīto mītu par Ķīnas atpalicību zaļajos jautājumos.

- Pasaulē
- 06.11.2024.
VIDEO: Ogļu laikmeta beigas Apvienotajā Karalistē
Apvienotā Karaliste bija pirmā valsts pasaulē, kas atvēra akmeņogļu spēkstaciju. Tagad tā būs pirmā G7 valsts, kas slēgs pēdējo spēkstaciju.

- Viedoklis
- 31.07.2024.
Caur mežu uz klimatneitralitāti
Klimatneitralitātes sasniegšana ir kļuvusi par globālu mērķi, ar kura palīdzību valdības un uzņēmumi visā pasaulē cenšas mazināt cilvēces negatīvo ietekmi uz vidi. Nereti oglekļa emisiju samazināšana tiek piesaukta kā viens no pirmajiem soļiem šī mērķa sasniegšanai. Taču svarīgi atcerēties, ka oglekli nepieciešams arī piesaistīt un uzkrāt, un mežs ir bieži vien nenovērtēta ekosistēma, ar kuras palīdzību to iespējams panākt.

- Tēma
- 24.04.2024.
- Ieva Jakone
Nokavēts?
Ar klimata pārmaiņām kaulēties nav iespējams. Jau gadsimta beigās Latvija piedzīvos ziemas, kuru vidējā temperatūra vairs neturēsies zem nulles. Eiropas atbilde uz klimata pārmaiņām ir zaļais kurss, un mērķi ir ļoti ambiciozi. Cik Latvijai izmaksās to nepildīšana?

- Viedoklis
- 14.03.2024.
Kā jaunais ES regulējums mainīs oglekļa tirgu?
2022. gada novembrī Eiropas Komisija (EK) publicēja priekšlikumu par oglekļa piesaistes sertifikācijas sistēmas izveidi (CRCF). Tās mērķis – izveidot vienotu noteikumu kopumu, saskaņā ar kuru darbotos visi Eiropas Savienības (ES) oglekļa piesaistes projekti. Kopš pirmā priekšlikuma apritējis vairāk nekā gads, un 20. februārī Eiropas Parlaments, Padome un Komisija panākusi vienošanos par CRCF regulējumu, apliecinot apņemšanos nodrošināt oglekļa tirgum nepieciešamo uzticamību un caurskatāmību.

- Viedoklis
- 27.09.2023.
Dabā balstīti risinājumi klimata krīzes mazināšanai
Mūsdienās plaši diskutē par dabā balstītiem risinājumiem, kas palīdzētu cīnīties ar klimata pārmaiņām, dažkārt tos dēvē arī par dabiskajiem klimata risinājumiem. Jaunākajā ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) ziņojumā tie spēlē būtisku lomu, lēšot, ka ar to palīdzību līdz 2030.gadam var panākt CO2 izmešu samazinājumu par 5 miljardiem tonnu. Dabā balstīti risinājumi palīdz atjaunot dabiskās ekosistēmas, pielāgojoties klimata pārmaiņām un mazinot to radītās problēmas.
