noziedzīgi iegūti līdzekļi
- Viedoklis
- 08.11.2022.
Nekustamā īpašuma darījumu krēslas zona – noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija


- Viedoklis
- 18.06.2020.
Jaunais plāns noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā – evolūcija vai revolūcija?


- Ziņa
- 02.03.2018.
Meklēs jaunu vadītāju noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam


- Viedoklis
- 08.11.2022.
Nekustamā īpašuma darījumu krēslas zona – noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija
Mēdz teikt: mans nams – mana stiprā pils, bet ne vienmēr tas ir neieņemams cietoksnis, un bieži vien pats īpašnieks labprātīgi atver vārtus cilvēkiem ar netīriem nodomiem. 2021. gadā ar tiesas spriedumu par noziedzīgi iegūtiem ir atzīti 32 nekustamie īpašumi. Seši no tiem atgriezti cietušajiem, 26 – konfiscēti par labu valstij. Tā kā Latvijas likumdošana paredz, ka katrs var brīvi izvēlēties, kādā formātā un veidā sagatavot darījuma dokumentus nekustamo īpašumu darījumiem, faktiski Latvijā ir iespējams iegādāties nekustamo īpašumu, nevienam Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektam nepārbaudot, vai darījumā nenotiek naudas atmazgāšana.

- Viedoklis
- 29.11.2020.
Aizdomu dēļ banku klienti ilgi var palikt bez savas naudas
Latvijā izraudzītā maniere cīņā pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ir radījusi apstākļus, kuros liela daļa iedzīvotāju bankām ir kļuvuši par vismaz vidēja vai pat augsta riska klientiem. Tie ir klienti, kuriem piemērojama regulāra uzraudzība un kuru tiesības rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem jebkurā brīdī uz aizdomu pamata var liegt uz ilgu laiku.

- Viedoklis
- 18.06.2020.
Jaunais plāns noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā – evolūcija vai revolūcija?
Jau zināmu laiku Eiropas Komisija (EK) plāno noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN jeb anti-money laundering (AML)) normatīvā regulējuma harmonizēšanu Eiropas Savienības (ES) līmenī.

- Viedoklis
- 31.03.2020.
Interaktīvās azartspēles: vai tiešām jāaizliedz?
2019. gada beigās pēc Latvijas Interaktīvo azartspēļu biedrības (LIAB) iniciatīvas radās iecere par pētījumu, kurā apskatīt izaicinājumus un risinājumus nelegālā tirgus apjoma mazināšanai online azartspēļu nozarē. Galvenā LIAB interese un iemesls, kāpēc uzņēmos šo pētījumu veikt, bija identificēt būtiskākos faktorus, kas veicina nelegālā tirgus apjomu Latvijas interaktīvo azartspēļu tirgū, un piedāvāt ieteikumus nelegālā tirgus apjoma mazināšanai. Lieki piebilst, ka tad mēs pat nenojautām par tuvojošos Covid-19 krīzi. Visticamāk, ka arī iespējamā interaktīvo azartspēļu nozares aizliegšana Latvijā, kas notika 2020. gada martā, nebija ne politiķu, ne pašas nozares dienas kārtībā.

- Ziņa
- 02.03.2018.
Meklēs jaunu vadītāju noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam
Nākamās nedēļas sākumā tiks izsludināts atklāts konkurss uz prokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāja amatu, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

- Intervija
- 28.02.2017.
- Aivars Ozoliņš
Prokuratūra kukuļdevēju stabilitātei
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers trešdien prokuroru gada sapulcē kolēģiem un padotajiem teica: «Ja mēs paši ar savu darbu sabiedrībā radām šaubas par godīgumu, tad tāda situācija nav pieļaujama.» Izklausās pēc skarbas paškritikas. Tomēr, ņemot vērā Kalnmeiera vadītās iestādes pēdējā laika darba stilu, varētu būt arī piedraudējums sabiedrībai, lai neuzdrošinās apšaubīt viņa godīgumu.

- Radars
- 24.09.2014.
Augsne noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai
Nekustamā īpašuma tirgus regulējums Latvijā neatbilst starptautiskajiem standartiem

- Radars
- 26.02.2014.
Pieņem jaunus ES noteikumus, lai konfiscētu noziedzīgus līdzekļus
Prioritātei jābūt naudas sekošanai pāri robežām un noziedznieku peļņas konfiscēšanai
