mājokļa izmaksas
- Dzīvesstils
- 13.05.2025.
Skatuve pašu dzīvei

- Tops
- 03.11.2024.
- Ilze Šķietniece
Kur labāk dzīvot?

- Analīze
- 03.11.2024.
- Marija Leskavniece
Mūžīgi aktuāls jautājums

- Īsumā
- 07.04.2024.
- Māris Diņģelis
Latvija vienā lappusē


- Viedoklis
- 19.04.2023.
Kā veicināt kreditēšanu Latvijā?

- Dzīvesstils
- 13.05.2025.
Skatuve pašu dzīvei
Īstenojot sapni par savu māju, latvietis ir racionāls, novērtē ērtības un alkst privātuma, bet skaistuma izpratnē vairāk sācis lūkoties ziemeļvalstu virzienā. Kādas ir pasūtītāju vēlmes un iespējas, komentē apbalvotu māju arhitekti

- Tops
- 03.11.2024.
- Ilze Šķietniece
Kur labāk dzīvot?
Lai noteiktu, kurās no 10 lielākajām Latvijas pilsētām dzīve ir dārgākā un kurās — lētākā, izvēlējāmies 10 kritērijus. To vidū ir vidējā alga bruto, mājokļu cena, komunālo pakalpojumu tarifi. Skaidrojām arī to, cik jāmaksā par braucienu ar pilsētas sabiedrisko transportu, teātra un kino biļeti, ieeju peldbaseinā, par kādu summu iespējams nogriezt matus un no cik eiro jāšķiras par tasīti kafijas ar pienu

- Analīze
- 03.11.2024.
- Marija Leskavniece
Mūžīgi aktuāls jautājums
Kas jāņem vērā, ja lauzāt galvu par to, vai izdevīgāk ir mājokli pirkt vai īrēt


- Viedoklis
- 19.12.2023.
2024. gads Latvijas ekonomikā – virzāmies lēni, bet uz pareizo pusi
Vispirms pārskats par galvenajām prognozēm par Latvijas ekonomiku 2024. gadā:

- Viedoklis
- 19.04.2023.
Kā veicināt kreditēšanu Latvijā?
Pēdējos gados Latvijas ekonomikā arvien vairāk ir iezīmējusies atpalicība no Lietuvas un Igaunijas, un nupat publiskajā telpā arvien biežāk tiek aktualizēts jautājums par nepieciešamību veicināt aktīvāku kreditēšanu Latvijā. Latvijas Banka apgalvo, ka jau vairāk nekā 10 gadus esam ieslīdējuši hroniskā kreditēšanas mazspējā, tiek norādīts uz pārāk zemu konkurenci banku nozarē, un no politiķu puses izskan idejas par papildus nodokļa ieviešanu. Kopējais banku kredītportfelis kopš 2008. gada tiešām būtiski ir sarucis un, ja kaimiņos kreditēšanas dinamika ir pozitīva jau vairākus gadus, tad Latvijā kopējais izsniegto kredītu apjoms ir sācis augt tikai pērn. Tas gan nenozīmē, ka bankas nevēlas kreditēt. Ir daudz strukturālo un citi no bankām neatkarīgo apstākļu, kas ierobežo kreditēšanas pieaugumu Latvijā. No ekonomikas izaugsmes viedokļa gan ir svarīgi uzsvērt, ka ražojošo nozaru kreditēšanā starp Latviju un pārējām Baltijas valstīm nav nekādas atšķirības. Piemēram, rūpniecībai un lauksaimniecībai izsniegto kredītu apjoms Latvijā 2022. gada beigās bija 2,3 miljardi eiro, kas ir tieši tikpat, cik Lietuvā un tikai par 0,1 miljardu mazāk nekā Igaunijā.

- Viedoklis
- 17.11.2022.
Ģeopolitika rada priekšnosacījumus būvniecības uzņēmumiem kļūt ilgtspējīgākiem


- Īsumā
- 31.10.2022.
Nekustamo īpašumu tirgus skaitļos

- Tehnoloģijas
- 31.10.2022.
Ar tehnoloģijām pret cenu pieaugumu



- Viedoklis
- 17.11.2022.
Ģeopolitika rada priekšnosacījumus būvniecības uzņēmumiem kļūt ilgtspējīgākiem
Ēkas ir vienas no lielākajiem piesārņojuma un siltumnīcas efekta avotiem uz šīs planētas – būvniecība, ar to saistītās ražošanas nozares un piegādes ķēdes rada aptuveni 40% no kopējām CO2 emisijām. To apzinoties, daudzi nozares uzņēmumi par vienu no saviem biznesa stūrakmeņiem noteikuši ietekmes uz klimatu samazināšanu, veltot lielu uzmanību atbildīgai resursu plānošanai un ar vides saglabāšanu saistītu jautājumu risināšanai. Vienlaikus Krievijas kara Ukrainā ietekmē šie jautājumi kļuvuši vēl svarīgāki un izaicinošāki, liekot meklēt jaunus veidus un risinājumus, kā reaģēt ātri un pielāgoties, lai nodrošinātu uzņēmumu ilgtspēju.

- Viedoklis
- 09.11.2022.
Valsts atbalsts samazina enerģijas inflāciju
Oktobrī cenas bija par 21,8% augstākas nekā pirms gada. Gada inflācija ir bijusi stabila jau četrus mēnešus, svārstoties ap 22%. Taču tas nenozīmē, ka cenas ir stabilas. Inflācija vairs nepieaug, t.s. bāzes efekta dēļ – cenas strauji kāpa arī pirms gada.


- Tehnoloģijas
- 31.10.2022.
Ar tehnoloģijām pret cenu pieaugumu
Pusgadu skandinātajiem brīdinājumiem par ziemā gaidāmo energoresursu krīzi vajadzētu būt sasniegušiem pat visnomaļākos nostūrus un izolētākos indivīdus. Lai piebremzētu komunālo rēķinu kāpumu, nāksies pārskatīt ikdienas ieradumus un, iespējams, arī ņemt talkā kādus taupīšanā noderīgus tehnoloģiskus risinājumus

- Viedoklis
- 22.09.2022.
Vai enerģijas krīze ir īstais brīdis, lai iegādātos mājokli?
Nekustamo īpašumu tirgus pēdējo gadu laikā piedzīvojis pamatīgas šūpoles, ko raksturo būvniecības materiālu cenu kāpums un darbaspēka trūkums pandēmijas laikā, kā arī enerģijas krīze pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Jautājums par mājokļa pirkšanu vai īrēšanu aktuāls bijis vienmēr, taču ko darīt tiem, kas pēdējos gados krājuši sava mājokļa iegādei un attapušies vienā no svārstīgākajiem tirgus posmiem pēdējā desmitgadē?

- Viedoklis
- 08.07.2022.
Kāpēc daudzi rīdzinieki dzīvo vecos un pārpildītos mājokļos
Rīdzinieki biežāk nekā Tallinas un Viļņas iedzīvotāji mitinās pārpildītos un neērtos mājokļos, un Rīgā ir daudz neapdzīvotu graustu, bet jauno mājokļu būvniecība nepietiekama. Tam ir iemesli – būvniecības formalitāšu kārtošana Rīgā ir sarežģītāka, dārgāka un aizņem vairāk laika nekā Viļņā un Tallinā, labu mājokli daudzi rīdzinieki nevar atļauties un viņiem arī grūtāk apmaksāt komunālos pakalpojumus nekā kaimiņvalstu galvaspilsētu iemītniekiem.
