Rīgas centrs, kas reiz bija Latvijas uzņēmējdarbības, kultūras un sabiedriskās dzīves sirds, pēdējos gados pukst gausāk – tukši skatlogi, slēgti veikali un kafejnīcas, sludinājumi par pieejamām telpām arvien biežāk rotā skatlogus pretstatā iekšā aicinošām un uzrunājošām izkārtnēm. Lai šo situāciju mainītu, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA), gandrīz pusgada garumā sadarbojoties ar Rīgas domi, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), uzņēmēju organizācijām un citiem partneriem, sagatavojusi plašu priekšlikumu kopumu, lai Rīgas centru padarītu pievilcīgāku uzņēmējiem, iedzīvotājiem un viesiem.
Lietuviešu pilsētplānošanas eksperts Martins Marozs iesaka, ko darīt, lai pilsētas guļamrajoni iegūtu pievilcīgus vaibstus
Domājot par arhitektūru, nevar noliegt to, ka tā atstāj ilgtermiņa iespaidu uz sabiedrību un apkārtējo vidi. Ēkas parasti būvē tā, lai tās kalpotu ilgi, līdz ar to vairākus gadu desmitus tālā nākotnē var redzēt, kādas vērtības bija aktuālas uzcelšanas brīdī.
Līdz idejai par Mākslas, mūzikas un mīlestības ceļa izveidi Kalnsētas parkā saldenieku Andri Akermani aizvedusi kāda leģendārā līva Ērika Ķiģeļa fotogrāfija, kas uzņemta šajā parkā. «Kopā ar Ērika brāli Juri sāku meklēt, kur tā vieta varētu būt,» saka Andris. Tas bijis pēdējais punkts, lai beidzot piepildītu izsapņoto, jo doma par parka labiekārtošanu un tā bagātīgās vēstures izcelšanu viņam nav likusi mieru jau sen. Andris sācis pulcināt domubiedrus un atbalstītājus, lai to realizētu. Devies uzrunāt arī uzņēmējus, lai mudinātu iesaistīties dabas takas tapšanā.
Kā Rīgai, pašvaldībām un muzejiem izbrist cauri pandēmija
“Jums ir brīnišķīga pilsēta!” Rīga saņēma komplimentu no diviem augstākās raudzes pilsētplānotājiem Keneta Krukemeiera un Barbaras Knehtas no ASV. Man bija iespēja pavadīt kopā desmit dienas, izrādot dažādas Rīgas vietas, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu un tiekoties ar apkaimju aktīvajiem iedzīvotājiem no Bolderājas, Kundziņsalas, Pārdaugavas, Mežaparka un citām Rīgas apkaimēm.
Vērienīgie apzaļumošanas plāni Barona ielā beigušies ar fiasko — no 92 puķupodiem palikuši deviņi, par kuriem līdz gada beigām dome uzticējusi rūpēties pašiem pilsētniekiem
Antropologi to sauc par līdzdalīgo novērojumu. Pētnieka saplūšana ar novērojamo lauku. Būšana tajā un vienlaikus novērošana. Iesim uz vietām, uz kurām iet «visi». Raudzīsim, vai vērojums palīdz ko saprast par mums. Šoreiz pētām mājas preču veikala IKEA fenomenu. Tā atklāšana 2018. gadā bija ceturtais. visvairāk meklētais notikums Latvijā Google meklējumos
Trīs iedvesmojoši stāsti, kā drūmu un Dieva aizmirstu zemes pleķi pārvērst skaistā vietā, kur bērni var rotaļāties un kaimiņi - sadraudzēties
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!