Jaunais uzņēmējs.
Latvijas rūpniecībai 2023. gads bija ražošanas samazināšanās, taču ne visaptverošas krīzes gads. Kopējā izlaide saruka, ko noteica nelabvēlīgi tirgus apstākļi vairākām nozarēm, jo īpaši ar celtniecības produktiem saistītajām. Aizvadītajā gadā rūpniecības struktūra mainījās par labu apakšnozarēm, kas pieskaitāmas augsto tehnoloģiju saimei. Turklāt 2023. gadā strauji auga ieguldījumi nozarē. Tas apvienojumā ar ārējo tirgu gaidāmo stabilizēšanos šogad un pieaugumu nākamgad ļauj uz rūpniecības nozari raudzīties diezgan optimistiski.
Latvijas uzņēmumi noliedz elektronikas sūtīšanu Krievijas militārajām ražotnēm, ko «uzrakuši» krievu pētnieciskie žurnālisti
Uzņēmums HackMotion izstrādājis ierīci, kas uzliekama uz golfa spēlētāja rokas, planšetdatora ekrānā parāda rokas kustību un iesaka, kā to uzlabot, lai sasniegtu labāku rezultātu
Novembris Latvijas rūpniecībā bija ļoti sekmīgs mēnesis. Apstrādes rūpniecībā saražots par 5,1% vairāk nekā pirms gada, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – par 2,6% vairāk, kas ir ļoti straujš kāpums šādā griezumā. Parasti nepieminu enerģētiku, jo tās līknes visbiežāk virza laika apstākļi, kas neko interesantu par ekonomiku nepavēsta. Tā ir arī šoreiz, taču notiekošais tik spilgti ilustrē principu, ka nevar nepieminēt.
Dāsna rudens raža piemeklējusi ne tikai dārzus, bet arī elektrotehnikas veikalus. Daudzus tehnoloģiju jaunumus septembra sākumā ikviens interesents klātienē varēja aplūkot Berlīnē notikušajā ikgadējā patērētāju elektronikas izstādē IFA
Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas vidējā termiņa darba tirgus prognozēm 2027. gadā augstākās kvalifikācijas speciālistu iztrūkums STEM virzienos var sasniegt 14 tūkstošus. To noteicošo īpatsvaru veidos speciālisti fizikālo un inženierzinātņu jomās.
Kā Latvijas audioiekārtu ražotāji iekaro Rietumu tirgus un ar saviem produktiem daudzina Latvijas vārdu pasaulē
Iedomājieties pavedienu, kas būtu desmit tūkstošus reižu plānāks par matu vai putekli! Tieši ar tik sīkiem vadiņiem Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta Plāno kārtiņu laboratorijā darbojas Edgars Butanovs. Viņš izgatavo nanovadu fotodetektorus — nanovadus pārklāj ar dažus nanometrus biezu pārklājumu, mainot to īpašības — un par savu doktora disertāciju ieguvis Latvijas Zinātņu akadēmijas Ludviga un Māra Jansonu balvu fizikā.
Kamēr IT un elektronikas nozares mācību programmās šogad virkne profesionālās izglītības iestāžu saskaņoja audzēkņu papildu uzņemšanu, augstākās izglītības iestādes saskārās ar studētgribētāju trūkumu.
Decembrī apstrādes rūpniecības dati bija sliktākie pērn, ražošanai gada griezumā samazinoties par 1,9%. Salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada, 4.ceturksnī tā arī bija pavisam nedaudz jeb par 0,1% mazāka, bet gadā kopumā pieauga par 2%.
Sadzīvei un izklaidei. CES 2020
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!