darba tiesības
- Viedoklis
- 14.02.2025.
Joki darbavietā – vai to var būt par daudz?




- Viedoklis
- 29.09.2016.
Ar likumu pret ''izēšanu'' darbā

- Viedoklis
- 14.02.2025.
Joki darbavietā – vai to var būt par daudz?
Humors un joki mūsu ikdienā parasti ienes uzmundrinājumu un pozitīvas emocijas. Daudzi humora izjūtu vērtē kā vienu no jaukākajām cilvēka īpašībām. Tomēr izrādās, ka ar humoru, jokiem un izjokošanu dažkārt nav nemaz tik vienkārši, īpaši, ja runājam par darba tiesiskajām attiecībām.

- Viedoklis
- 11.04.2023.
Kā sievietēm pārvarēt “stikla griestus” un pelnīt vairāk?
Kad vēl strādāju diplomātiskajā dienestā, pieredzējušākie kolēģi mani brīdināja, ka sarunās pie galda nedrīkst runāt par reliģiju, politiku un naudu. Es vēl papildinātu - par sievietēm. Sarunas par sieviešu līdztiesību - atalgojumu un situāciju darba tirgū - riskē “uzspridzināt” jebkuras saviesīgas diskusijas. Bet par to ir jārunā, un ne tikai 8. martā. Sieviešu ekonomiskajā spēcināšanā mums vēl ir daudz mājasdarbu. Mēs katrs dzīvojam savos “burbuļos”, tādēļ var palīdzēt skaitļi un fakti.

- Viedoklis
- 30.03.2022.
Nodarbinātības apdraudējums NVO projektu īstenošanā turpinās
Saskaņā ar Lursoft datiem Latvijā 2021. gadā bija 27 286 biedrības un nodibinājumi, neskaitot arodbiedrības, politiskās partijas un sabiedriskās organizācijas. Pēc Uzņēmuma reģistra veiktajiem aprēķiniem NVO sektors ir aptuveni 11% no visiem reģistrētajiem uzņēmumiem un organizācijām. Biedrības un nodibinājumi kā darba devējs darbosies tajos gadījumos, kad nepieciešams veikt saimniecisko darbību, piemēram, projektu īstenošana. Kā rāda NVO sektorā veiktās aptaujas, projekti kā finansējuma avots ir 89% biedrībās un nodibinājumos.

- Viedoklis
- 02.04.2020.
Pieci veidi, kā valstij atbalstīt iedzīvotājus
Jau tagad ir sākusies jauna ekonomiskās domāšanas ēra. Kā izrādās, visi iepriekšējie apgalvojumi par to, ka “naudas nav” un valsts nedrīkst tērēt vairāk nekā tā iekasē nodokļos, ir fundamentāli maldinoši. ASV apcer fiskālo stimulu pat teju divu triljonu dolāru apmērā (9,8% no IKP), Apvienotā Karaliste plāno 350 miljardu sterliņu mārciņu budžeta tēriņus (15% no IKP), Vācijas atbalsts ekonomikai kopumā tiek lēsts 750 miljardu eiro apjomā (20,5% no IKP), uz kā fona Francijas 45 miljardu eiro (1,8% no IKP) stimuls izskatās visnotaļ konservatīvs, lai gan pirms pāris nedēļām tas būtu bijis neiedomājams. Eiropas Komisijas piedāvājums atcelt fiskālos ierobežojumus un ļaut dalībvalstīm tērēt tik, cik tām vajadzīgs, norāda uz to, ko “radikāli” ekonomikas apskatnieki regulāri atgādina: jebkura valsts, kam ir autonoma valūta, var radīt naudu neierobežotā apjomā bez nepieciešamības paaugstināt nodokļus vai aizņemties kapitāla tirgū.

- Viedoklis
- 29.09.2016.
Ar likumu pret ''izēšanu'' darbā
Darbinieka uzteikumu var izmantot ne gluži tam paredzētā veidā
