bezdarbnieku pārkvalificēšana
- Viedoklis
- 12.03.2021.
Cilvēkresursi ir ne tikai svarīgākais, bet arī vienīgais mūsu valsts resurss
Nevar turpināt darīt to pašu un cerēt uz citu rezultātu. Ja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) secina, ka Latvija ir viena no pēdējām ES valstīm attiecībā uz pieaugušo prasmēm un izglītību, un, ja Latvijas Banka uz datiem balstītā veidā parāda, ka investējam cilvēkresursos maz un to darām neefektīvi, ir nepieciešamas fundamentālas pārmaiņas.

- Viedoklis
- 23.10.2020.
Jau drīzumā nāksies domāt par plānveidīgām pārkvalifikācijas iespējām
Pēdējos gados arvien vairāk izjūtam nemainīgi straujo tehnoloģiju attīstību un ienākšanu gan mūsu privātajās, gan profesionālajās dzīvēs. Arī pandēmijas izplatība šo tendenci pastiprina, paātrinot digitalizāciju neatkarīgi no nozares vai darbības sfēras. Tas rada nepieciešamību aktualizēt pārkvalifikācijas un kompetenču attīstības jautājumu sabiedrībā, lai nodrošinātu konkurētspējīgu darbaspēku ar atbilstošām prasmēm, kas spēj veicināt ekonomikas izaugsmi.

- Tēma
- 22.07.2020.
«Jānoturas virs ūdens!»
Kopš Covid-19 krīzes sākuma vairāk nekā 40 tūkstoši strādājošo ir zaudējuši darbu, tomēr 16 tūkstoši vakanču joprojām nav aizpildītas. Kā krīze ietekmējusi darba tirgu?

- Radars
- 15.05.2013.
PB: Latvijā iedzīvotāji nav atkarīgi no pabalstiem
LM: Pētījuma rezultāti būs nepatīkami programmā iesaistītajiem darba devējiem

- Karjera
- 01.08.2012.
Ko darīt ar strukturālo bezdarbu
Pēdējā laikā atsākušās diskusijas par tā saukto strukturālo bezdarbu Latvijā. Atšķirībā no cikliskā bezdarba, kas veidojas ekonomisko lejupslīžu un krīžu rezultātā, strukturālais bezdarbs rodas situācijā, kad pastāv neatbilstība starp darba tirgū pieprasītajām un pieejamajām zināšanām, prasmēm, pieredzi, arī situācijās, kad potenciālie darbinieki ar šādām kvalitātēm atrodas reģionos, kur nav attiecīgā piedāvājuma. Strukturālais bezdarbs Latvijā lielā mēr
