Bērnu labbūtības speciālists Ako Kārlis Cekulis aicina ziņot dienestiem, ja pamanāt bērnu, kas nav drošībā, — tas jāuzlūko nevis kā sods vecākiem, bet gan atbalsts ģimenei
Skolēna piekaušana pērn Ķekavā lika sabiedrībai sarosīties, un rezultātā valdība ir mainījusi noteikumus par drošību skolās — varmākas uz mēnesi drīkst izslēgt no klātienes mācībām
Natālija Pesocka no Černihivas septembrī saņēma Gada skolotāja balvu. Viņa jau 25 gadus ir pedagoģe Bērnu sociālās un psiholoģiskās rehabilitācijas centrā. Tā ir viņas pirmā un vienīgā darbavieta, kura palīdz bāreņiem un bērniem no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm — arī tādiem, kuru vecākiem ir atņemtas vecāku tiesības vai kuri apstrīdējuši šādu lēmumu.
Investēt bērnos – gudrākais, ko varam darīt, lai Latvijai nodrošinātu ilgtermiņa attīstību. Tāpēc valsts līmenī sistemātiski jāseko līdzi šķēršļiem bērna izaugsmei, lai laikus sniegtu nepieciešamo atbalstu. Mēs – fonda PLECS inovāciju vienība – kopā ar Labklājības ministriju un citiem sadarbības partneriem esam radījuši šādas praktiskas digitālas sistēmas konceptuālo prototipu. Sistēmas centrā ir bērns un bērna vajadzības. Sistēmas mērķis ir panākt, lai esošās piecas jomās – izglītība, veselība, labklājība, tieslietas, iekšlietas – strādā kā vienota bērnu labbūtības sistēma. Kopā ar atbildīgajām ministrijām un praktiķiem esam uzņēmušies atbildību līdz nākamā gada vasarai rast atbildes uz ilgstoši neatrisinātajiem jautājumiem par sistēmas dalībnieku lomu un atbildību sadalījumu, lai jau 2025. gadā sistēma var atbalstīt katru bērnu un ģimeni Latvijā. Svarīgākais Latvijas ilgtermiņa attīstības priekšnoteikums ir mūsu bērni – cik viņi būs z
Kristīnes Misānes bērnu aizvešanas lieta izgaismo trauslās vietas atbalsta sistēmā, kas attiecināmas arī uz citām līdzīgā situācijā nonākušām sievietēm. Kā viņām rīkoties, lai nenonāktu konfliktā ar likumu un izdzīvotu?
Par pavisam mazo bērnu traumām, sakropļošanas un arī nāves gadījumiem, kas notikuši mājās negadījuma vai nejaušas notikumu sakritības dēļ, ir atbildīgi tikai un vienīgi bērna vecāki! Punkts.
Lai gan visām Latvijas slimnīcām kopš šā gada aprīļa jādarbojas atbilstoši strikti nodalītiem pieciem līmeņiem un jābūt pilnīgai skaidrībai, kādu palīdzību tajās pacienti var saņemt, pacientu bēdīgā pieredze un slimnīcās stāstītais liecina — skaidrības nav, secināts žurnāla IR jaunākā numura rakstā ‘’26 stundas līdz operāciju galdam’’.
Nesen atzīmējām Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kad sabiedrības uzmanība ar dažādu pasākumu starpniecību tika pievērsta bērnu tiesībām. Vislielākais vardarbības un izmantošanas risks skar bērnus, kas palikuši bez vecāku gādības, tomēr liela uzmanība jāpievērš arī bērnu digitālajai izmantošanai un tirdzniecībai.
Jūlijā piecus gadus vecais Ivans Berladins nepieskatīts izgāja no savas dzīvesvietas Liepājā. Pēc nedēļu ilgas meklēšanas viņu atrada Grobiņas novada Dubeņu mežā bez dzīvības. Ja vien kāds būtu pamanījis, ka puika viens izkāpj nomaļā vietā, Ivans būtu dzīvs. Šī nelaime lika sarosīties sabiedrībai — augustā policija saņēma daudz ziņojumu par nepieskatītiem bērniem. Man izdevās atrast di
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!