apdrošināšanas atlīdzība

- Tēma
- 14.08.2024.
- Ilze Šķietniece
Jaunā realitāte

- Viedoklis
- 15.05.2024.
Ar apdrošināšanu pret ugunsgrēku: svarīgi nenovērtēt par zemu atjaunošanas izmaksas



- Aktuāli
- 05.11.2023.
Labāk apdrošināts nekā izpostīts

- Viedoklis
- 30.04.2025.
Lētākais ne vienmēr ir labākais – arī apdrošināšanā
Pēdējās desmitgadēs sabiedrības finanšu pratība ir būtiski pieaugusi, tajā skaitā zināšanas par apdrošināšanas nozari. Tomēr joprojām dominē vēlme pēc “ātrākā, lētākā un labākā” risinājuma, kas bieži objektīvi nav iespējams un diemžēl parasti notiek uz kvalitātes rēķina.

- Tēma
- 14.08.2024.
- Ilze Šķietniece
Jaunā realitāte
Pirms gada vētra plēsa jumtus un milzu krusas graudi kapāja mājas, mašīnas un sējumus Zemgalē. Kā izdevies atjaunot nopostīto, un kādas mācības esam guvuši? Jo eksperti brīdina — dabas stihijas piemeklēs arvien biežāk

- Viedoklis
- 15.05.2024.
Ar apdrošināšanu pret ugunsgrēku: svarīgi nenovērtēt par zemu atjaunošanas izmaksas
Lielākais ugunsgrēku skaits parasti tiek fiksēts gada pirmajā ceturksnī, tai skaitā šogad. Parasti tas ir saistīts ar apkures sezonas beigām, kad apkures sistēmas ir “nogurušas”, bet februārī vai martā uznāk bargākais sals. Tomēr šā gada pirmais ceturksnis izceļas ar ļoti lielu atlīdzību apmēru – vairāk nekā miljonu eiro. Tas pārsniedz pagājušo gadu pirmā ceturkšņa atlīdzības vairāk nekā trīs reizes. Tam ir vairāki iemesli, taču secinājums viens – lai sevi patiešām pasargātu, pašlaik ir ļoti rūpīgi jāizvērtē īpašuma polises nosacījumi attiecībā uz īpašuma atjaunošanas izmaksu segšanu, kā arī jāapzinās paša loma drošības noteikumu ievērošanā.

- Viedoklis
- 13.03.2024.
Globālā sasilšana uzliek jaunus mājasdarbus mājokļa apdrošināšanā
Spēcīgo lietusgāžu izraisīti plūdi Centrāleiropā, plaša mēroga ugunsgrēki un karstuma viļņi Dienvideiropā, plūdi Jēkabpilī, kā arī lielgraudu krusa un vētra Zemgalē. Šie ir tikai daži no gadījumiem, kurus piedzīvojām pagājušajā gadā, taču liela daļa no Latvijas iedzīvotājiem ar to sekām turpina sadzīvot joprojām. Kā iespējams pasargāt savu mājokli no dabas varenības un vai globālā sasilšana mainījusi arī apdrošināšanas nozares skatījumu uz iekļaujamajiem riskiem mājokļa apdrošināšanas polisēs? Atbildes slēpjas detaļās jeb apdrošināšanas nozares regulējumā un katra apdrošinātāja spējā nodrošināt solīto pakalpojumu, taču apziņa, ka no klimata pārmaiņām neizbēgsim, kļūst arvien redzamāka.

- Viedoklis
- 23.01.2024.
2023.gads nedzīvības apdrošināšanas tirgū – krīzē iedzīvotājs vēlas drošību
Apdrošināšanas nozare ir piedzīvojusi neparastu gadu. Klientu pirktspējas kritums parasti negatīvi iespaido nedzīvības apdrošināšanas industriju, jo cilvēki vai nu cenšas ietaupīt uz apdrošināšanas maksājumiem, vai arī, piemēram, pārdod automašīnu, un apdrošināšana kļūst lieka. Tas bija izteikti vērojams 2008. gada krīzē, kuras rezultātā nedzīvības apdrošināšanas tirgus saruka divkārt – no 396 miljoniem uz 196 miljoniem eiro. Tomēr pēdējos divos gados par spīti ģeopolitiskajiem satricinājumiem un straujajai inflācijai šī tendence vairs nav aktuāla: esam pieredzējuši ekonomikas recesiju un klientu pirktspējas kritumu, tomēr apdrošināšanas tirgus strauji aug. Tas saistīts ar labāku sabiedrības izpratni par to, ka neviens nav pasargāts no negadījumiem, bet apdrošināšana palīdz vieglāk tikt galā ar to sekām.

- Aktuāli
- 05.11.2023.
Labāk apdrošināts nekā izpostīts
Interese par mājokļa apdrošināšanu augusi pēc šā gada augusta un rudens vētrām, kas sabojājušas dzīvojamās ēkas vairākos novados. Kā izvēlēties īsto polisi, lai tā atmaksātos?

- Viedoklis
- 15.05.2023.
Atlīdzību tendences apdrošināšanas tirgū: ko mainījusi pandēmija un inflācija?

- Īsumā
- 07.10.2019.
Latvijā vienā lappusē

- Viedoklis
- 15.05.2023.
Atlīdzību tendences apdrošināšanas tirgū: ko mainījusi pandēmija un inflācija?
Pēdējos trīs gados esam piedzīvojuši virkni satricinājumu: Covid-19 pandēmijai sekoja Krievijas uzsāktais pilna mēroga karš Ukrainā un ārkārtīgi strauja inflācija ar milzīgu cenu kāpumu visās dzīves jomās. Kā rāda Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus līdera AAS BALTA (PZU grupa) novērojumi, kopējais apdrošināšanas tirgus ir audzis, un vairākos segmentos pat vērojams izteikts apdrošināto personu skaita pieaugums. Vienlaikus strauji mainījušies apstākļi atsevišķās nišās – piemēram, būtiski palielinājies dabas stihiju rezultātā nekustamajam īpašumam nodarīto postījumu apmērs, un inflācijas ietekmē augušas autoservisu un veselības aprūpes pakalpojumu izmaksas. Kopumā nedzīvības apdrošināšanas tirgus gada laikā piedzīvojis izaugsmi 25% apmērā.

- Īsumā
- 07.10.2019.
Latvijā vienā lappusē
Digitālā brieduma tests
