Radars Latvijā • IR.lv

Radars Latvijā

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pagājušajā nedēļā aicināja Jaunās Vienotības politiķi Eviku Siliņu (attēlā) sastādīt Ministru kabinetu. Viņa sāka jaunās valdības veidošanas sarunas ar ZZS, Apvienoto sarakstu, Nacionālo apvienību un partiju Progresīvie. Pēc sarunām Siliņa secināja, ka piecu politisko spēku koalīcija nav iespējama. Otrdien Apvienotais saraksts sarunās ar Siliņu saņēmis piedāvājumu valdību veidot kopā ar ZZS un Progresīvajiem. Siliņa līdz septembra vidum sola izveidot valdību.

Valdība piešķīrusi papildu 13,2 miljonus eiro pedagogu zemākās darba samaksas likmes palielināšanai no 1. septembra.

ASV Valsts departaments piešķīris 1,86 miljonus dolāru bēgļu palīdzības organizācijām Latvijā — 1,2 miljonus dolāru sešām nevalstiskajām organizācijām un 620 tūkstošus trim starptautiskajām organizācijām, lai nodrošinātu atbalstu Ukrainas bēgļiem. Tas ir lielākais ASV valdības ieguldījums Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā. Savukārt Latvijas Nacionālie bruņotie spēki Ukrainai piegādājuši vēl vienu helikopteru Mi-17, paziņoja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Valsts drošības dienests (VDD) aizturējis četrus Latvijas pilsoņus aizdomās par sadarbību ar Krievijas Federālo drošības dienestu. Viens no aizturētajiem un apcietinātajiem ir bijušais policijas darbinieks. VDD arī paziņoja, ka pievērš uzmanību valstspiederīgajiem, kuri pašlaik izvēlas studēt Krievijas augstskolās.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu