Parādi, dāvanas, laimesti • IR.lv

Parādi, dāvanas, laimesti

Ilustrācija — Shutterstock
Ieva Jakone

Deputātu un ministru amatpersonas deklarācijas atklāj pārsteidzošu dažādību. Kamēr viens bankas kontā uzkrājis gandrīz pusmiljonu un otrs mājās glabā 120 tūkstošus eiro skaidrā naudā, cits izticis ar 150 eiro mēnesī

Marta pirmajās dienās sniegputenis aiz loga par pavasara tuvošanos neliecināja, taču pārslogotā elektroniskās deklarēšanas sistēma gan — iedzīvotāji steidza iesniegt savas ienākumu deklarācijas. Vēl daži mēneši jāpagaida, lai publiskotajās deklarācijās redzētu, cik turīgākajām valsts amatpersonām 2022. gadā izdevies nopelnīt, tikmēr Ir ielūkojas pagājušā gada nogalē darbu sākušo 14. Saeimas deputātu un jaunās valdības ministru deklarācijās, lai saprastu, kādas ir sākuma pozīcijas cilvēkiem, kuriem četrus gadus maksāsim algu par valsts pārvaldīšanu. 

Tajās redzams, ka tauku slānītis, kas uzkrāts nebaltām dienām, Saeimas deputātu un ministru vidū atšķiras ne pa jokam. Kamēr Augustam Brigmanim (ZZS) bankās noglabāts gandrīz pusmiljons eiro (482,3 tūkstoši), citiem uzkrājumi ir niecīgi vai nav nemaz. Piemēram, bēdīgi slavenā Glorija Grevcova (ievēlēta no Stabilitātei!) sniegusi ziņas par astoņu eiro lielu uzkrājumu, bet vēl pieci no deviņiem frakcijas Stabilitātei! deputātiem uzrādījuši uzkrājumus, kas nepārsniedz simt eiro. 

Krietni pieticīgāki kļuvuši arī partijas valdē esošā Jefimija Klementjeva ienākumi. Vēl 2020. gadā, beidzot darbu Rīgas domē, viņš kontā glabājis desmit tūkstošus eiro, bet nu uzkrājumi samazinājušies desmitkārt. Tolaik viņš bija partijas Saskaņa biedrs, un, kā rāda Klementjeva iepriekšējo gadu deklarācijas, iekrājumus izdevies izveidot, pateicoties veiksmīgai konsultanta karjerai Rīgas pilsētas kapitālsabiedrībās. Piemēram, 2018. gadā uzņēmumā Rīgas Satiksme sniedzis konsultācijas sporta jautājumos, nopelnot gandrīz 24 tūkstošus eiro, bet Rīgas Centrāltirgū bijis Iekšējās drošības dienesta vadītāja vietnieks fiziskās sagatavotības jautājumos, saņemot 24,3 tūkstošus.

Citiem politiķiem ar uzkrājumiem veicies labāk. No 100 deputātiem un 14 ministriem vairāk nekā 200 tūkstošus eiro bankas kontos izdevies uzkrāt astoņiem deputātiem. Bet, ja uzkrājumiem pievieno arī līdzekļus, ko politiķi norāda kā ieguldītus dažādos finanšu instrumentos, šajā topā iekļūst vēl divi politiķi. Vairāk nekā simt tūkstošus izdevies iekrāt vēl 11 politiķiem. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu