Izkrita šūpotāji • IR.lv

Izkrita šūpotāji 10

«Es teiktu, ka bez Latvijas attīstībai šobrīd darbs pat rit veiksmīgāk, jo, ja kāda partija vairāk ir koncentrējusies uz alternatīviem scenārijiem, nevis uz kopēju darbu, tad vienkārši ir grūtāk strādāt,» saka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Foto — Lauris Aizupietis, no Ir arhīva
Jana Altenberga

Rīgas mēru Mārtiņu Staķi nesatrauc, ka viņa vadīto koalīciju atstājuši vairāki deputāti

Pēc ārkārtas vēlēšanām 2020. gada augustā Rīgā pie varas nāca jauna, «pārmaiņu koalīcija» ar ievērojamu vairākumu domē — 39 no 60 deputātiem. Pagājuši nedaudz vairāk nekā divi gadi, kopš četras frakcijas — AP!/PRO, kuras sastāvā bija partiju savienība Attīstībai/Par! un Progresīvie, Jaunā Vienotība (JV), Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) parakstīja sadarbības līgumu un ievēlēja Mārtiņu Staķi par mēru. Taču sākotnējā sajūsma par Saskaņas atstāšanu opozīcijā jau sen izgaisusi, un koalīcijā pastāvīgi parādās iekšējas pretrunas un transformācijas. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu