Radars pasaulē

Tikai trīs dienas pēc kārtējā masu slaktiņa vienā no ASV skolām kongresmenis republikānis Tomass Masijs uzskatījis, ka ir īstais brīdis savas ģimenes ikgadējā Ziemassvētku atklātnītē nopozēt ar armijas līmeņa automātiem. Apsveikumā, ko mēdz izsūtīt radiem un draugiem, vēl pierakstījis: «Ziemassvētku vecīt, atnes munīciju!» 30. novembrī 15 gadus vecs pusaudzis Detroitas piepilsētas skolā nošāva četrus klasesbiedrus un vairākus ievainoja. Ieroci viņam bija nopirkuši vecāki, jo pats pusaudzis to izdarīt nevar. Foto — Scanpix

NATO valstu ārlietu ministru tikšanās Rīgā pagājušajā nedēļā beidzās ar atbalsta deklarācijām Ukrainai un Gruzijai, kā arī brīdinājumu Krievijai, ja tā uzbruks Ukrainai. NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņoja, ka jebkādai Krievijas agresijai būs nopietnas politiskas un ekonomiskas sekas. 30 NATO valstu ārlietu ministri lēma iedarbināt NATO krīzes vadības mehānismu. Ja alianses dalībvalstis saskarsies ar draudiem, NATO būs gatava tās aizsargāt. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu