Tas nav darbs, tas ir kas vairāk! 1

Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Ieva Jakone
Print Friendly, PDF & Email

IT nozarē nevajag tikai tādus, kam augstākā matemātika ir uz desmit, stāsta Diāna Butina no Riga TechGirls. Viņas vadītā mentoru programma iedrošina sievietes nebaidīties brist nozarē, ko stereotipiski uzskata par vīriešu pasauli

Lai gan meiteņu rezultāti dabaszinātņu centralizētajos eksāmenos ir labāki nekā zēniem, informātikas valsts olimpiādēs tikai 4% no dalībniekiem ir meitenes, vēsta domnīcas Providus pērn veikts pētījums. Tā tas līdzīgi turpinās arī tālāk dzīvē. Informācijas un komunikācijas pakalpojumu joma, kur strādājošie pērn vidēji pelnījuši 1866 eiro jeb par 40% vairāk nekā vidēji valstī, ir otrā labāk apmaksātā un tajā pašā laikā arī viena no vīrišķīgākajām nozarēm valstī. Četras piektdaļas IT nozarē nodarbināto ir vīrieši, norādīts Providus pētījumā. Šī vērtīgā nozare piedzīvojusi strauju izaugsmi. Desmit gadu laikā dubultojies nozarē nodarbināto skaits, bet uzņēmumu skaits pat trīskāršojies. Lai gan vairāk nekā puse šo uzņēmumu saskārušies ar grūtībām atrast darbiniekus un labi atalgotajā biznesā ir vieta jauniem censoņiem, daudzas sievietes tā arī neuzdrošinās tajā spert savu kāju. Tomēr nepavisam nav tā, ka sievietēm tur nebūtu, ko darīt! Gluži pretēji. To cenšas pierādīt organizācija Riga TechGirls, kas iedrošina sievietes lauzt stereotipus un izmēģināt spēkus tehnoloģiju jomā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu