Sāka ar stilīgu Rīgas klubu

Reinis Liepiņš, SIA Sudraba arhitektūra īpašnieks un vadītājs. Foto — Ieva Salmane
Anda Burve-Rozīte

Ieguvis Latvijas Arhitektūras gada balvu 2020 par projektu Hanzas Perons, arhitekts Reinis Liepiņš ar savu biroju Sudraba arhitektūra vēlas lielāku arhitektu līdzdalību valsts lēmumos

Pats pirmais ievērības cienīgais darbs 24 gadus vecajam arhitektam Reinim Liepiņam bija klubs Pulkvedim neviens neraksta Vecrīgā. Tolaik, 90. gadu vidū, viņš strādāja pie jau slavenā arhitekta Anda Sīļa — zīmēja viņa projektam dažādas detaļas. «Īsā laikā pār mani nogāzās visas aktualitātes: ventilācija, pārsegumu pastiprināšana — jaunas kolonnas bija jāliek pirmajā stāvā, iedomājieties,» viņš atceras darbu pie šī kluba, kas kļuva par kulta vietu jauniešiem. Tā bija sava veida rekonstrukcija, kas nu kļuvusi par Sudraba arhitektūras biroja arhitekta būtisku profesionālo iezīmi. «Vēsturiskā patina tur izlīda ārā. Tas likās kaut kas patīkams tīri no mākslinieciskā viedokļa — vajadzēja tikai kā tādam režisoram visu noinscenēt, saglabāt.» 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu