Sarkanās zvaigznes joprojām spīd 1

Valmierā ir tikai viena piemiņas vieta Otrā pasaules kara upuriem — 1985. gada 9. maijā Lucas kalnā atklātais memoriāls un brāļu kapi, kuros pārapbedīti 514 padomju armijas virsnieki un karavīri, kā arī ap 300 nacistu nogalināto civiliedzīvotāju. Šogad par austrumu kaimiņvalsts naudu notiek piemiņas plākšņu restaurācija. Foto — Matīss Markovskis
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Latvijā ir vairāk nekā 300 padomju kareivju piemiņas vietu, un to uzturēšanā Krievija ik gadu iegulda prāvas summas. Kāpēc PSRS okupācijas laikos iedibinātais vēstures traktējums turpinās arī pēc neatkarības atjaunošanas?

Piecstaru zvaigzne, kas reiz rotāja PSRS karogu, sarkanarmiešu ķiveres un joprojām ir viens no komunisma simboliem, vīd arī Valmieras memoriālā Sarkanās armijas karavīriem. Šo 1985. gadā atklāto padomju ideoloģijas ansambli valmierieši paklusām dēvēja par hokejistiem — karavīru pozas atgādināja cīņu par ripu pie vārtiem. Šogad memoriāls tiek atjaunots par Krievijas līdzekļiem, izmaksas pārsniedz 670 tūkstošus eiro.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu