Jaunas iespējas krīzē 2

Līna Marta Sarma. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Anda Burve-Rozīte

Radošo industriju hakatonā jaunā latviešu programmētāja un mentore Līna Marta Sarma palīdzēja 300 dalībiekiem saprast, kādas idejas var uzlabot dzīvi māksliniekiem un viņu darba patērētājiem

Jaunā programmētāja Līna Marta Sarma pagājušās nedēļas nogalē notikušajā radošo industriju hakatonā HackCreative: An Industry Transformed palīdzēja attīstīt biznesa idejas, kas krīzē sastingušajai jomai var dot grūdienu. Piemēram, platformu, kurā mākslinieki un radošo jomu pārstāvji piedāvā savus pakalpojumus, gūstot papildu ienākumus no privātstundām un meistarklasēm. Ar šādu ideju klajā nāca komanda Brainfood. Viņi ieguva 1. vietu un 5000 eiro balvu platformas izstrādei. Kopumā hakatonā piedalījās 300 dalībnieku no 30 pasaules valstīm. Viņus saveda kopā interese krīzes laikā dalīties ar idejām, piedāvāt vēl nebijušas iespējas. Tieši tas bija hakatonu veterānes, TechHub Riga nesenās vadītājas Līnas Martas Sarmas uzdevums: izsvērt dalībnieku piedāvājumus un pateikt, ko attīstīt nav vērts, jo pasaulē jau pie tā strādā, un kas ir pavisam svaigs virziens ar labām izredzēm. Līna studējusi radošo programmēšanu Goldsmiths University of London. Strādājusi Google. Patlaban darbojas Riga Tech Girls un veido kopienu The Raccoons jauniem cilvēkiem, kas vēlas nodarboties ar programmēšanu. «Mērķis ir palīdzēt jauniešiem, kuri interesējas par datorzinībām un inženieriju, saprast, kas tas ir un kā atrast šajā jomā savu īsto vietu.» Arī «ievilkt» nozarē tos jauniešus, kuri programmēšanu īsti vēl nesaprot.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu