Tēlniece kāpās 22

Olga Šilova. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere
Print Friendly, PDF & Email

Olga Šilova ir viena no izcilākajām mūsdienu latviešu tēlniecēm. Nupat pabeigusi darbu pie Aspazijas bronzas skulptūras, kas majestātiski stāvēs Dubultu kāpās. Pagaidām gan dzejniece dzīvo tēlnieces darbnīcā un gaida, kad beigsies vīrusa pandēmija. Aspazija ir mierīga — viņai laika netrūkst

Uzrunāta intervijai, tēlniece Olga Šilova turpat blakus esošajam vīram, tēlniekam Gļebam Panteļejevam pajautā: «Vai varu rīt pusotru stundu runāt pa telefonu? Tevi tas netraucēs?» Abi mākslinieki dala kopēju darbnīcu Jūrmalā, un viņu savstarpējā salāgošanās ir smalka kā zīda diegs. Svarīgi otram netraucēt. Kad abi strādā, sarunu ir maz. Visgrūtāk, ja viens tikai «lipina» ideju mālā, bet otrs jau kaļ un slīpē — putekļi, troksnis, grūti koncentrēties. Diemžēl reti gadās tā, ka abi vienlaikus dara «klusos» vai «skaļos» darbus. Bet tad abiem ir pilnīga laime. Un pašizolācija ir viņu dzīves ikdiena — nekā jauna! 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu