Mirusi Saeimas deputāte un bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe 2

Saeimas deputāte un bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Mūžībā trešdien pēc slimības devusies Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja un bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, aģentūrai LETA apstiprināja Jaunās konservatīvās partijas līderis un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Tieslietu ministrs un visa Jaunā konservatīvā partija izsaka visdziļāko līdzjūtību Strīķes tuviniekiem.

“Tas ir cilvēks, par kuru patriotiskā ziņā neesam labāku zinājuši un cilvēks, kuru visi pazina un mīlēja,” uzsvēra Bordāns. Bordāns arī apstiprināja, ka amatpersonas aiziešana mūžībā nav saistīta ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Strīķe dzimusi 1970.gadā un atpazīstamību iemantoja ar savu darbu KNAB. Laikā no 1995.gada līdz 2003.gadam viņa strādāja Drošības policijā (DP). 2000.gadā viņa kļuva par DP priekšnieci aktīvo izstrāžu nodaļā, kas nodarbojas ar korupcijas apkarošanu.

Savukārt 2003.gada septembrī konkursa komisija viņu atzina par piemērotāko kandidātu KNAB priekšnieka amatam, taču Saeima viņas kandidatūru noraidīja un ar tā laika premjera Eināra Repšes rīkojumu viņa tika iecelta par KNAB priekšnieka vietnieci korupcijas novēršanas jautājumos.

2013.gadā viņa tika atbrīvota no KNAB priekšnieka vietnieces amata, taču ar tā laika premjera Valda Dombrovska rīkojumu viņa šo amatu atguva. Savukārt 2014.gadā viņa atkārtoti amatu zaudēja. Pēc tam viņa turpināja darbu KNAB līdz to pameta 2016.gadā.

Savukārt 2017.gadā viņa tika ievēlēta Rīgas domē no Jaunās konservatīvas partijas saraksta, bet gadu vēlāk viņa no šī paša saraksta tika ievēlēta 13.Saeimā, kur viņa vadīja Juridisko komisiju.

Komentāri (2)

Finegans 05.04.2020. 17.56

Tik jauna sieviete vēl! Jurim vajadzētu paskatīties, vai kāds “labvēlis”nav piebēris kaut ko pie tējas? Žēl, ka aizgāja pāragri. Līdzjūtība radiniekiem.

0
0
Atbildēt

0

QAnon 18.03.2020. 18.01

Šodien Jūrmalā, Bulduru slimnīcā daudziem negaidīti ir mirusi bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece, 13. Saeimas deputāte Juta Strīķe (dzimusi kā Anna Potapova).

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, patiesībā Strīķe jau labu laiku ir slimojusi, taču tas, ka šī slimošana varētu beigties tik strauji, ir bijis negaidīti pat tuviniekiem, un arī viņa pati nav zinājusi par savu patieso veselības stāvokli.
Katrā gadījumā tam neesot nekāda tieša sakara ar koronvīrusa epidēmiju: pavisam nesen viņai Bulduru slimnīcā atklāta onkoloģiska saslimšana jau pēdējā stadijā.
Strīķe mirusi 49 gadu vecumā, – viņa Maskavā dzimusi 1970. gada 18. jūlijā. Jautājums par to, kādu iemeslu dēļ viņa slēpa savu patieso vārdu – Anna, tā arī nekad nav atbildēts.
Lai gan Strīķe publiski ir bieži kritizēta gan par savām metodēm, strādājot KNAB, gan par vēlamā uzdošanu par esošo, gan par sliktiem izmeklēšanas rezultātiem, viņas vārds atšķirībā no viņas kolēģa un partijas biedra Jura Juraša vārds nekad nav ticis saistīts ar uzņēmumu “jumtošanu”, tirgošanos ar ietekmi un līdzīgām darbībām. /www.pietiek.com/

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu