Radars pasaulē

Sākoties intensīvai Sīrijas valdības ofensīvai pret nemierniekiem Idlibas provincē valsts ziemeļrietumos, pēdējos trijos mēnešos savas mājas tur pametuši 800 000 cilvēku. Tā tiek uzskatīta par lielāko cilvēku pārvietošanos kopš rohingu etniskās un reliģiskās minoritātes vajāšanas Mjanmā 2017. gadā. Liela daļa no sīriešu bēgļiem ir cilvēki, kas pirms pilsoņu kara dzīvoja citās Sīrijas provincēs, bet tagad spiesti pamest arī savas jaunās mājas. Foto — AFP/LETA


Itālijas nacionālkonservatīvās partijas Līga līderim un bijušajam vicepremjeram Mateo Salvīni Itālijas Senāts atņēma parlamentāro imunitāti, un viņam būs jāstājas tiesas priekšā. Kad Salvīni bija iekšlietu ministrs, viņš pērn neļāva izkāpt Itālijas krastā 131 nelegālajam imigrantam, un viņi tika turēti nelikumīgā apcietinājumā uz krasta apsardzes kuģa. Salvīni būs jāstājas tiesas priekšā par apsūdzībām varas ļaunprātīgā izmantošanā un nelikumīgā turēšanā apcietinājumā. Viņam draud līdz 15 gadiem cietumā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu