Cirst nedrīkst aizliegt 1

Latvijā kopš 2010. gada ir izbūvēti meža ceļi 3552 km garumā. Šīs platības joprojām oficilāli skaitās mežs, lai gan to vietā nekādas jaunaudzes vairs netiks veidotas. Foto — Lauris Aizupietis
Gunita Nagle

Vai atļaut cirst tievākus kokus, lai meža aprites ciklā īpašnieki varētu ietaupīt aptuveni 20 gadus un valsts iekasētu papildu miljonus nodokļos? Mežsaimnieki saka «jā», bet vides sargi stingri iebilst, norādot uz jau tā noplicināto bioloģisko daudzveidību. Kādi ir pušu argumenti?

Zābaki grimst mitrās sūnās, visapkārt vaivariņi un milzīgs klusums. Uz to, ka šajā vairāk nekā simt gadu vecajā mežā Vecumnieku novadā valda dzīvība, norāda ornitologs Māris Strazds, paceļot no zemes medņa gaiļa mēslus un norādot uz vilka sūdiem. Stiga aizved tālāk uz 300 gadus vecu mežu, kur vienā no priedēm ligzdu ierīkojis melnais stārķis. Te dzīvo arī urālpūce — lielākā no meža pūcēm —, bikšainais apogs un apodziņš. Reto putnu dēļ mežā ir mikroliegums, kur saimnieciskā darbība nav atļauta.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu