5 izstādes Rīgas galerijās • IR.lv

5 izstādes Rīgas galerijās

Veronika Viļuma

Galvaspilsētas galerijās šobrīd skatāmas vairākas glezniecības izstādes, kas kārtējo reizi apliecina, cik daudzveidīgs var būt šis tradicionālais mākslas veids

Krivenkova un Laganovskis Māksla XO
Māksla XO — viena no prestižākajām un senākajām mūsdienu mākslas telpām Rīgā — piedāvā aplūkot divu pazīstamu galerijas pārstāvēto mākslinieku personālizstādes. Gleznotājas un grafiķes Tatjanas Krivenkovas un konceptuālista Leonarda Laganovska darbi ir pavisam atšķirīgi, tomēr šoreiz abus vieno gan izvēlētais formāts — aplis —, gan interese par neredzamo un līdz galam neizzināmo. Krivenkovas hipnotiskajās, gandrīz monohromajās lielizmēra gleznās virsma uzirdināta ar nelieliem, ņirbošiem otas triepieniem. Savukārt Laganovskis vairākās darbu sērijās «pētījis» zvaigžņu stāvokļa ietekmi uz dažādiem notikumiem. Ogles punktiņi uz baltā audekla atklāj, kādas izskatījušās debesis, piemēram, karalienes Elizabetes II dzimšanas dienā vai kā sastājušās zvaigznes pār mākslinieka austeru šķīvi pērn Berlīnē.
Līdz 10. februārim, Elizabetes iela 14

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu