Draudīga dunoņa Vestminsterā

Anands Menons. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Pauls Raudseps
Print Friendly, PDF & Email

Profesors Anands Menons, viens no britu vadošajiem Brexit ekspertiem, uzskata — bezvienošanās plašākās sekas ir «diezgan biedējošas»

Esmu ieradies Londonā kārtējā Brexit saasinājuma brīdī. Iepriekšējā dienā Augstākā tiesa vienbalsīgi nolēmusi, ka premjerministrs Boriss Džonsons pretlikumīgi palaidis parlamentu piespiedu atvaļinājumā uz piecām nedēļām tieši laikā, kad jāpieņem svarīgākie lēmumi par izstāšanos no Eiropas Savienības. Man sarunāta tikšanās ar vienu no Lielbritānijas vadošajiem Brexit ekspertiem Anandu Menonu, Londonas King’s College profesoru un  pētniecības iniciatīvas UK in a Changing Europe vadītāju — tas ir viens no retajiem gan viegli saprotamiem, gan līdzsvarotiem un faktos balstītiem informācijas avotiem par Brexit un tā iespējamajām sekām. Uz viņa biroju pašā Londonas centrā dodos kājām gar parlamenta ēku, kur pie deputātu ieejas TV kameru ielenkumā stāv darbā atgriezusies politiķu grupa, bet uz ietvēm drūzmējas piketētāji, un virs galvas lidinās helikopteri, kas ar savu rotējošo spārnu neatlaidīgo dunoņu nodrošina trauksmainu fonu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu