Vēstures viltošana 55

Kadrs no ASV 1943.gada filmas ''Battle of Russia'' ar propagandas karti.
Gunārs Nāgels

Kādi bija galvenie notikumi Otrā pasaules kara laikā Eiropā? Kā zināms, 1939.gada 23.augustā Vācija un Padomju Savienība parakstīja Neuzbrukšanas līgumu. Pēc nedēļas 1.septembrī vācu militārie spēki iebruka Polijā. 3.septembrī Lielbritānija, Austrālija un Jaunzēlande pieteica karu Vācijai.

Par Poliju klusē, Somija pati vainīga

Un te stāsts par notikumiem pirms 80 gadiem kļūst duļķains. Kara laika filmās nemēdza runāt par Padomju Savienības iebrukumu Polijā, kas sākās jau 17.septembrī. Tiek noklusēta 1939.gada 22.septembra vācu un padomju kopīgā militārā uzvaras parāde Brest-Ļitovskā. Vācijas uzbrukums Padomju Savienības spēkiem 1941.gada 22.jūnijā tiek traktēts kā uzbrukums Padomju Savienībai, nevis kā uzbrukums padomju okupācijas spēkiem Polijā, Lietuvā, Latvijā.

Ir pamācoši noskatīties kara laika amerikāņu un britu filmas – tās satur spēcīgu propagandu par labu Padomju Savienībai. Piemēram, 1943.gada amerikāņu filma Mission to Moscow (Misija uz Maskavu), kura balstās uz bijušā ASV vēstnieka Padomju Savienībā Džosefa Deivisa grāmatā rakstīto, apgalvo, ka Somija ir vainīga kara izraisīšanā ar PSRS. PSRS bijusi vajadzīga teritorija aizstāvībai, un tā bija piedāvājusi apmaiņai daudz lielāku savu teritoriju, bet Somija šo „labsirdīgo“ piedāvājumu noraidījusi.

Draudzīga savienība

Britu 1942.gada filma The First of the Few (Pirmais no nedaudzajiem) ļoti skaidri rāda kartē, ka Vācija okupējusi VISU Poliju līdz pat bijušajai Latvijas-Polijas robežai, vēl pirms tā ir uzbrukusi Dānijai, Norvēģijai, Nīderlandei vai Francijai. Patiesībā PSRS okupēja Polijas austrumu daļu, kamēr Vācija iekaroja Polijas rietumu daļu.

Amerikāņu 1943.gada „dokumentālā“ filma The Battle of Russia (Krievijas kauja), kura saņēma Oskara nomināciju par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu, slavē Krievijas vienotās tautas un rāda okupētās Baltijas valstis kā daļu no PSRS, kas filmā iztēlota kā draudzīga tautu savienība. Tas vēstīts par spīti ASV inkorporācijas neatzīšanas politikai un tam, ka filmas producents ir ASV valsts iestāde – Kara departaments.

Gaidīja velti

Citā kartē rāda, ka Vācija ir jau okupējusi visu Franciju, kas notika tikai 1942.gada novembrī, bet Baltijas valstis un Polijas austrumu daļa (!!) vēl ir neatkarīgas. Patiesībā PSRS jau 1939.gadā bija okupējusi Polijas austrumu daļu un 1940.gadā okupējusi Baltijas valstis. Līdzīgi var minēt amerikāņu 1944.gada filmu Song of Russia (Krievijas dziesma).

Kāpēc vajadzēja melot publikai? Grūti ticēt, ka meli bija nejauši. Baltijas valstu un Polijas partizāni pēc kara naivi cerēja uz Rietumu palīdzību pret padomju okupantiem, bet, ņemot vērā kara laika oficiālo propagandu par labu Padomju Savienībai, ir skaidrs, ka palīdzība nenāca.

Komentāri (55)

QAnon 01.10.2019. 01.37

Kara laikā ASV cilvēkiem nebija benzīna ko ieliet bākā, lai uzturētu Staļina – Rūzvelta cilvēces paverdzināšanas plānus, bet līdz 1945. gada maijam, kad visas valstis karā bija novārdzinātas, Rūzvelts ar amerikāņu vergu darbu bija atjaunojis Staļina militāro varenību, kāda tā bija pirms Hitlers to sagrāva 1941. gada 22. jūnijā.
Krievi sabiedrotie? Nē. Ne britiem, ne francūžiem, ne amerikāņiem, kuru asinis krievi gribēja pierīties, vai pataisīt tos pēc saviem atbaidošiem zvēru purniem un līdzības. Rūzvelta un Čerčila noziegumu līdzdalībnieki, jā.
Ja Absolūtais ļaunums tev ir sabiedrotie, ceru, ka pēc tā izbeigšanas, ilgi tu, staļiniskais mērgi, pa mežiem un pagrabiem neslapstīsies un ātri tiksi uzrauts ozola zarā

0
0
Atbildēt

2

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 01.10.2019. 13.50

  Pilnīgas muļķības. Kara laikā amerikāņi turpināja braukt ar auto, nekāds benzīuba eksports uz PSRS nenotika un vispār nav tehniski iespējams. Ir zināms, ka amerikāņi apgādes grūtību dēļ (nebija iespējams atkarot ostas Normandijā) ielika benzīna vadu Lamanšā, bet par benzīna vadu Bostona-Murmanska pirmā dzirdēšana 😀
  Nesekmīgajiem nacisma apoloģētiem atkārtoju vēlrteiz – pēdējie vergi ASV dienvidos tika atbrīvoti 1865. gadam, un nekādu citu vergu pēc šī gada ASV nekad vairs nav bijis. Kādam jāatkārto 1. klases kurss lasīšanā?
  Ja nacisma apoloģētiem un tikai saukāties spējīgiem neonacistu bļauriem ir problēmas ar balss saturēšanu, varu noorganizēt palīdzību, bet par savienībām runājot – eksistē tāda lieta kā piespiedu savienība jeb kontakti ar ienaidnieka ienaidnieku. Tādi bija, piemēram, latviešu leģiona karavīriem un vāciešiem. Tā ka piever savu atbaidošo nacista purnu, kamēr tas nav pievērts citādā kārtībā (administratīvi vai, ja būsi nopelnījis, krimināli.)

  0
  0
  Atbildēt

  2

  QAnon > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 22.30

  Benzīns, NKVDešņiku atrauga, kara laikā amerikāņiem bija uz kartiņām, jo nolādētais Rūzvelts ASV dolāru bija pārvērtis par nevērtīgu papīrīti. Cīņā pret Absolūto ļaunumu, kas ir Krievija kopš Ivana IV laikiem, jebkura savienība ir pašaprotama.
  Vēl pastāsti, ka amerikāņu kara rūpnīcu strādniekiem bija “zociālistiskā” sacensība, kurš vairāk saražos ieroču priekš briesmoņiem, kuriem vispār uz Cilvēku planētas nebija jābūt!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 14.50

  Kara beigās auto stāvēja pašiem vāciešiem, tāpat kā vilcieni, bet tanku apkalpēm bija pavēle glābt degvielu no sašautām mašīnām. Čehoslovakijā bija gadījums, kad vairāku ”jagtdigeru” (vācu pašgājējs) apkalpes, izlaižot degvielu no dažām mašīnām un pielejot pilnas bākas atlikušajām, izlauzās uz amerikāņu zonu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 01.10.2019. 15.18

  Pat Gebelss neko nebija dzirdējis par ”amerikāņu vergiem” PSRS – militāro rūpniecību izglāba paši padomju cilvēki, kaut arī necilvēckiskos apstākļos (bet vācu okupācija nebūtu nekas labāks).
  Vārdos karojot ar absolūto komunisma ļaunumu, nesāc rāpot uz celiem tikpat absolūtā nacisma ļaunuma priekšā jeb, kā teica Marks Soloņins, cīnoties pret komunisma mēri, nevar ņemt sabiedrotajos nacisma holeru. Starp citu, skaļiem vārdiem nav nekādas vērtības un skaļš, bet tukšvārdīgs pretkrievu klaigātājs šodien tikpat labi var kļūt par putinieti rīt.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 22.55

  Kādiem “pašu spēkiem”, deģenerāt, krievu garnizonu maukas bērns, ja WWI un Pilsoņu karš bija pamatīgi paputinājis Mordoru un Staļins pēc tam vēl iznīcinājis zemniecību un nogalinājis vai izdzinis intaliģenci un intelektuāļus. Pirms ASV iesaistījās kara gatavošanā, krievu dzimtcilvēks ara zemi ar koka arkliem, ko, bieži vien, vilka cits dzimtcilvēks.
  Vācu “okupanti” bja selekcionāri, bet krievi vienmēr iznīcināja pašus labākos un šodien esam nonākuši tik tālu, ka 99% no visdrausmīgākā planētas demogrāfiskā piesārņojuma attaisno visas Staļina zvērības, atbalsta Krimas okupāciju un ukraiņu slepkavošanu.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 10.51

  Ja tu, tikai saukāties spējīgais meli, muļķi un nacistu debil, esi zaudējis strīdu, tad pieņemm zaudējumu bez debilas nacistu histērijas. Es esmu izaudzis no vecuma, kad apvainojas uz nacistu dauņiem, bet pieklājības likumi, tu cūka, ir obligāti visiem, arī tev

  Vēl viens debils nacistu naida runas paraudziņš no tavas puses un dabūsi konfliktu pēc pilnas porgrammas. Saprrati, sakautais nacistu debil?

  Bet nacistu selekcionāri strādāja sūdīgi. Vajqadzēja izskaust no zemes virsas tevi un tādus dauņuis kā tu, lai tu šodien nesmirdētu Latvijas portālos.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 02.10.2019. 11.07

  Fakti sakauj nacistu analfabētu melus. 1. Nekāda kara gatavošana” no ASV puses nav novērota – ASV palika neitrāla līdz 1941. gada beigām un 7. decembrī izrādījās nespējīga pat aizstāvēt savas flotes galveno bāzi Klusajā okeānā. 2. Dzimtbūšana Krievijā tika atcelta 1861. gadā, bet dažās guberņās (ieskaitot Latviju, kas cara laikā piederēja Krievijai) vēl agrāk. 3. Tikai nacistu debili murgo par ”Krievijas atpalicību” – mehanizācija sākās jau impērijas laikos (Krievijā projektēja Porohovščikova vieglo tanku un izmēģināja Lebedenko tanka proptotipu, bet projektos eksistēja arī Mendeļejeva un Ribinskas traktoru rūpnīcaspašgājējas artilērijas projekti, Krievijas impērija iesaistījās Lielajā karā ar pašas būvētu floti un lidmašīnām, kuras būvēja pēc krievu projektiem), bet 1939. gadā lauksaimniecībā jau veiksmīgi tika lietoti traktori. 4. Izņemot holokaustu, nacistu terors Latvijā bija neefektīvs – pārāk daudz mazgadīgu muļķu šodien siekalojas uz nacistu režīma ”sasniegumiem”. Tātad nacistu terors (izņemot holokaustu) nebija pietiekami briesmīgs, lai no tā šodien izdarītu secinājumus. 5. Superattīstītā vācu pārcilvēku rase kā iesāka, tā arī pabeidza karu ar 1898. gada, tātad jau Pirmajā pasaules karā antikvāru Mauzera karabīni un kājnieku divīzijām, kurās karavīri gāja kājām, bet artilēriju vilka zirgi. Bruņutransportieru, kurus vācieši saražoja 20 000, nepietika pat mehanizētajām kājnieku daļām, kas, protams, netraucē mazgadīgiem nacisteļiem sajūsmināties par karam pusgatavās Vācijas pārcilvēku rasi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > PukitisLaunitis71 02.10.2019. 17.08

  Kādam tad “nacistu teroram” pēc tavām, krievu militāristu maukas un nezināma prapora defektīvai atvasei vajadzēja būt, vai tādam, ko sarīkoja tavējie civilizācijas atkritumi, sadisti un pederasti “Baigā gadā”? Vācieši taču ir cilvēki un viņiem nav ģenētiski iemantota un ieaudzināta asinskāre. Kad tavējos padzina, cilvēki beidzot mierīgi naktīs gulēja, nebaidoties, ka viņiem atbrauks pakaļ NKVDešņiki, lai spīdzinātu līdz nāvei.
  Palasi “Pēdējā republika”, kur dokumentāli ir izskaidrots, ka bez ASV, jūs, negatīvā selekcija, dohoģjagas, ne tikai nebūtu varējuši sarīkot Lielo karu, bet pat Baltijā iebrukt. “Karotāji”, bjaģ, ar koka zobeniem un bozēm.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 17.47

  T’ādam, nacistiņ, pēc kura te nesmirdētu tu un tādas idejas kā tavējās nerastos. Tādam, pēc kura nacistu cūcības jebkurš naktī pamodināts vēl 300 gadus vēlāk uzskaitītu bez stostīšanās, kā briti un īri atceras 300 gadus vecas lietas savās attiecībās, kā kaukāzieši atceras 500 gadus vecas kaujas. Skaidrs, nacistiņ?
  Cilvēkam, pēc kura atnāk, ir pilnīgi vienalga, vai nācēji saucas Allgemeine SS vai NKVD, vai lamājas krieviski vai vāciski, vai šauj no TT vai ”valteriem”. Nu vienus nomainīja otri, kāda starpība? Kā atceras Staņislavs Lems, vācu pirmais ešelons sastāvēja no frontiniekiem, kuri vēl necūkojās. Bet otrais…
  Atkārtoju speciāli analfabētiem nacisma apoloģētiem: pat ja sarkanarmijai būtu jāiztiek ar franču FT-17 klonu MS-1, ar to pilnīgi pietiktu, lai noslaucītu no zemes virsas Baltiju, kurai nekā vairāk par tiem pašiem FT-17 kloniem (itāļu izcelsmes) nebija. Un es gribētu redzēt, kas paliktiu pāri no dažu klātesošo bravūras, saduroties ar reālu 1940. gada sarkanarmieti. Tādi bravūras šovmeņi īstās krīzes situācijās vienmēr lūst pirmie, šauj mugurā un nodod savējos.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > PukitisLaunitis71 03.10.2019. 07.00

  Kad cilvēks nonāca Gestapo pagrabos, “suns 90% zināja, ko ēdis”, bet pie NKVDešņikiem tam pat nojausmas nebija, par ko viņu spīdzināja un piekrita uzrakstīt, ka racis tuneli no Bombejas uz Londonu.
  Kā rakstīja to laiku liecinieki, visi krievu ešaloni alka pierīties cilvēku aslņu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > PukitisLaunitis71 02.10.2019. 11.07

  Nepietiekama bija nacistu selekcija, jo pretējā gadījumā tāds staļiniskais izdzimtenis, kā tu, šodien nesmirdētu uz Cilvēku planētas.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 02.10.2019. 17.54

  Amerikāņu strādniekiem bija adekvātu plānotāju noteiktas normas, cik strādnieks savā maiņā var reāli padarīt, un neviens no viņa pēkšņi neprasīja diveriz vairāk. Jo tas nav iespējams – cilvēkam ir divas rokas, bet maiņā astoņas stundas, bet produkcijas apjomus var celt tikai atverot jaunas rūpnīcas un pieņemot vairāk strādnieku.
  Tā ka, pēc nacisma smirdošais izdzimteni, ja negribi aizsmirdēties līdz lietai par naida kurināšanu, parevidē savu vārdu krājumu un izņem no tā naida runu. Skaidrs?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > PukitisLaunitis71 03.10.2019. 07.15

  Staļina nāves nometņu ieslodzītajiem arī bija adekvātu piānotāju noteiktas normas, tikai viņi vēl bija aiz dzeloņžoga un tos mērdēja badā. Senā Romā vergi vispār staipāja brīvi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > altinyildiz 03.10.2019. 19.08

  Sakauta nacistu debila pēdējais arguments – ja bezcerīgi zaudēts strīds par ASV rūpniecības strādniekiem, pēc iespējas histēriskāk strīdēties pašiem ar sevi par romiešu vergiem un Dženovas galerniekiem, bet tikai neaizvērties – aizvēršanās muļķim ir visbriesmīgākais apvainojums 😛

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > PukitisLaunitis71 04.10.2019. 04.09

  Varbūt pacentīsies izlikties gudrs, deģenerāt un aizvērsies?

  0
  0
  Atbildēt

  0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 23.09

Oponējot Atim Priedītim. Vai jūs esat ghatavs atkārtot savas varenās apsūdzības tiesā kā liecinieks, kam pašam iestājas atbildība par meliem un apmelošanu? Un kas pats bijāt PSRS laikā – nenotveramas nacionālo partizānu vienības komandieris vai VDK informators ? 😀

0
0
Atbildēt

3

  Atis Priedītis > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 06.10

  Esmu. Esmu gatavs pat iziet caur melu detektoru, ja būs tāda nepieciešamība. Man ir ļoti laba atmiņa, visu atceros līdz pēdējam sīkumam. Tikai es nekādu tiesas procesu nevēlos, nevienam neko nepārmetu, tikai gribu beidzot noskaidrot patiesību un uzzināt otras puses viedokli par visu notikušo. Un labākais risinājums, vienkārša saruna pie kafijas tases, pat ar smaidiem un humoru. Galu galā es taču paliku dzīvs un šobrīd man ir iespēja arī publicēties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Atis Priedītis > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 06.21

  Atbildu arī uz otru uzdoto jautājumu. Čekas maisos kā izrādās manis nav. Biju vienkāršs parasts cilvēks, varbūt nedaudz dumpīgs. Rakstīju dziesmas un cerēju, ka tās tiks atskaņotas arī pa radio. Sākotnēji izmantoju oficiāli publicētus, tātad caur cenzoru kontroli jau izlaistus dzejoļus. Tikai izrādījās, ka pārvērsti dziesmās tie pēkšņi kļūst ļoti bīstami. “Dziesmiņa par pīrāga dalīšanu” un “Tārpa kuplejas”. Savukārt, pati bīstamākā dziesma “Izkapts ābelē”, kura bijā vērsta pret Latvijas okupāciju 1944.gadā, radās čekas cenzoru paviršības dēļ. Viņi nebija pa īstam izpratuši jau 1968.gadā publicētā Māra Čaklā dzejoļa tekstu. Man šo dziesmu izdevās pat ļoti labā izpildījumā ierakstīt Latvijas Radio – 1980.gadā. Pēc tam manuprāt, arī manas vajāšanās sākās. Plus ļoti ass personisks konflikts ar vietējo VDK darbinieku – kukuļņēmēju.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  PukitisLaunitis71 > Atis Priedītis 01.10.2019. 14.08

  Ja sākās ”jūsuprāt”, tad nesākās, tāpat kā ”kukuļošana jūsuprāt” nav kukuļošanas fakts. Bet personiskos konfliktus (kuru iemesls tikpat labi var būt raksturu nesaderība vai jūsu paša kašķīgais raksturs) ir vēlams vai nu klusu bez publiskas klačošanās atrisināt vai izbeigt, pārtraucot attiecības ar otru konfliktējošo pusi, lai nekad vairs tās neatjaunotu. Piemēram, man nepietiek laika, lai komentāros apzelētu personiskus konfliktus, kuri man, tāpat kā visiem, ir bijuši, tikai VDK, Securitate, Stasi, Gestapo, MI5, CIP, GRU, Mossad un Napoleona personiskā štāba sekretariātam ar šiem konfliktiem nav nekāda sakara. Tāpat kā faktam, ka es savu dzeju publicēju tikai personiskajās piezīmju grāmatiņās.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > Atis Priedītis 01.10.2019. 14.18

  Par maisiem – nekas neizrādās, spriedumu laikam uzrādīt nevarat? Ja šujat citiem lietas bez pietiekamiem pierādījumiem, tad citi var principa pēc šūt jums pašam vienalga ko (vienkārši lai jūs redzētu, cik patīkami ir būt ”kādaprāt apsūdzētam” un nekas, ka bez pierādījumiem). Tagad par dziesmām. Ir tāda dziesma ”Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu”, kuras vārdi PSRS bija aizliegti, bet melodija tomēr skanēja – ar citiem vārdiem. Tā kā pagrūti iedomāties, ka publicēts dzejolis pēkšņi kļūst bīstams kā dziesmas teksts, varbūt tomēr vainīga ir mūzikas kvalitāte? Andrejs Dripe ir aprakstījis pašdarbības ansambļu grūtības ceļā uz profesionālo mūziku un, ak šausmas, bez mazākās VDK ietekmes. Starp citu, kāpēc dzejolis būtu tieši par Latvijas okupāciju un tieši 1944. gadā, nevis franču X korpusa ienākšanu 1812. gadā?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 14.00

  Ja nevēlaties procesu, tad nerīkojiet klačošanas kampaņas komentāros. Par viedokļiem – otra puse jums atbildēs, ka jūsu nepamatotās iedomas ir jūsu pašda personiskā traģēdija, bet ar klaču un apmelošanas šovmeni saruna klātienē ir neiespējama.

  Ja esat 80. gados ar kādu konfliktējis vai strīdējies (tūkstošiem cilvēku to dara visās valstīs un visos laikos katru dienu) tad vislabākais būtu nevilkt šo strīdu līdzi visu mūžu un nemēģināt no katra sadzīves strīda uzpūst VDK speciālo operāciju. Protams, ja neesat ideoloģiski ieciklojies pseidodisidents vai sliktākajā gadījumā, neduļķojat ūdeni (vai nu kāda uzdevumā vai ideoloģiskās pārliecības dēļ.) Par represijām ir vajadzīgas lietas, tātad liecības. Jums tādu nav? Man arī. Ļausim runāt tiem, kam ir. Un, galu galā, palikt dzīvam miera laikā nav nekāds varoņdarbs, bet, lai publicētos, pat visdemokrātiskākajā sabiedrībā ir vajadzīgs talants, kurš vai nu ir vai nav neatkarīgi no tā, vai represīviu dienesti traucē vai nē un vai tādi vispār ir.

  0
  0
  Atbildēt

  0

PukitisLaunitis71 30.09.2019. 23.06

No reālpolitikas viedokļa ir pilnīgi pieņemams, ka vispirms karo ar vienu ienaidnieku, bet otrs var arī pagaidīt (kaut vai tāpēc, lai novērstu abu apvienošanos).
Un vēl – teritoriālās ekspansijas attēlojums kartē nenozīmē šīs ekspansijas atzīšanu par likumīgu. Tikpat labi varētu apgalvot, ka, iekrāsojot Elzasu un Lotringu melnā krāsā, amerikāņi būtu atzinuši Vācijas tiesības uz šīm franču provincēm, bet amerikāņi to nekad nav darījuši.

Vēl gribētos dzirdēt Nāgela versiju, kā iespējams ”uzbrukt padomju okupācijas spēkiem., bet ne padomju valstij”. Un kādi ”padomju okupācijas spēki” 14941. gada vasarā atradās Minskā, PSRS teritorijā uz 1939. gadu. Gebelsa-Nāgels propagandas mačā Gebelss ir zaudējis ar tādu kaunu, ka nošautos otrreiz, ja būtu dzīvs…

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu