Dzīvojam leiputrijā 1

Sandis Dejus. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle

Latvija ir viena no retajām valstīm, kur no krāna tek labs dzeramais ūdens, pārliecinājies Sandis Dejus, kurš 10 gadus pēta dzeramā ūdens kvalitāti. Viņš skaidro, kāpēc nav jātērē nauda ne destilētam, ne «strukturētam» ūdenim

Pat ja ir karsta vasaras diena un esi izskrējis no mājas bez maka, slāpes ciest nevajadzētu — Latvijā ir gandrīz 200 vietu, kur bez maksas atspirdzināties ar krāna ūdeni. Ne tikai restorānos un kafejnīcās, vietnē Ūdens par brīvu var pārliecināties, ka veldzēties var arī sabiedriskās ēkās un pie publiskiem dzeramā ūdens krāniem. «Latvijā ir unikāla situācija — varam dzert ūdeni tieši no krāna. Nav daudz vietu pasaulē, kur tas būtu tikpat garšīgs kā pie mums,» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas pētnieks Sandis Dejus, kurš visu savu līdzšinējo zinātnisko darbību veltījis dzeramā ūdens kvalitātes testēšanas veidiem. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu