fbpx

Koalīcijas partijas Valsts prezidenta amatam virzīs Levitu (papild.) 22

Iespējamais Valsts prezidenta amata kandidāts, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Koalīcijas partijas vienojušās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru, pirmdien pēc partiju pārstāvju tikšanās paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš sacīja, ka koalīcijas partijas ir vienojušās par vienu kandidātu un viņš neredz nevienu iemeslu, kādēļ tam nebūtu Saeimas vairākuma atbalsta, ziņo LETA.

Levits arī piekritis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, to viņš apliecināja Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma”. “Tas ir ļoti svarīgi un nozīmīgi, ka visas valdību veidojošās partijas, kas pārstāv vēlētāju vairākumu un dažādību, ir spējušas vienoties par šo svarīgo jautājumu un pieņemt šādu lēmumu. Protams, es būtu pateicīgs kalpot Latvijai,” sacīja Levits.

Partijas “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš teica, ka partija nevirzīs savu Valsts prezidenta amata kandidātu, bet gan būs viens visu koalīcijas frakciju virzīts pretendents. Politiķis skaidroja, ka “KPV LV” uzklausīja iespējamus kandidātus šim amatam, tomēr izšķīrās savu pretendentu nevirzīt, jo tas “varētu saskaldīt vēlēšanu procesu, iespējams, nepareizā gultnē”.

Kaimiņš norādīja, ka viņš, kā arī vairāki “KPV LV” frakcijas deputāti atbalstīts Levitu, bet kopumā atsevišķiem deputātiem iespējams arī citādāks balsojums. Pēc viņa domām, Levits ir “ideāls kandidāts” prezidenta amatam, taču “KPV LV” deputātiem netiks uzspiesta kāda no kandidatūrām. Deputātam ir jābalso pēc savas savas sirdsapziņas, un partijas vai frakcijas vadība nevar uzspiest kādu izvēli, viņš akcentēja.

Politiķis gan zināja teikt, ka Levitu atbalstīs vairāki “KPV LV” deputāti – arī Ramona Petraviča, Aldis Blumbergs, Atis Zakatistovs.

Ja Levita kandidatūru atbalstīs vismaz šie četri deputāti, tad viņam kopumā ir nodrošinātas 53 balsis.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars teica, ka Levita ievēlēšanai par prezidentu nav acīmredzamu šķēršļu. Partneru vienošanās par atbalstu viņa kandidatūrai nozīmē, ka jaunā valdība spējusi spert labu soli valsts nākotnei, piebilda politiķis.

Jaunā konservatīvā partijas Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe teica, ka ir diezgan droši, ka Levita ievēlēšanai balsu pietiek un būtiskākais ir rezultāts, nevis tas, kurš un kā balsos. JKP ir tikusies ar Levitu, un visa frakcija viņu atbalstīs, teica Strīķe.

Arī “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcija atbalstīs Levita apstiprināšanu prezidenta amatā.

Tikmēr “Jaunā Vienotība” lēmusi savu kandidātu nevirzīt, bet formāli par Levitu vēl lems. Kariņš gan uzvēra, ka neredz nevienu šķērsli, lai “Jaunā Vienotība” neatbalstītu Levitu.

Savukārt partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas lēmums jautājumā par Valsts prezidenta amata kandidātu paziņots pirmdien koalīcijas sanāksmē. “KPV LV” šajā jautājumā uzklausīja tiesībsargu Juri Jansonu, stomatoloģi Alēnu Butkēviču un Levitu.

Saeimas opozīcijas partijas Valsts prezidenta amatam varētu izvirzīt savu kandidātu vai kandidātus, bet konkrētus pretendentus pārsvarā vēl nenosauc. Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošā Latvijas Zaļā partija varētu Valsts prezidenta amatam atkārtoti virzīt Raimondu Vējoni, kurš ir nācis tieši no šīs partijas rindām.

Pats Vējonis, kura iespējas tikt pārvēlētam pašlaik izskatās necilas, joprojām neatklāj, vai atkārtoti kandidēs uz augsto amatu.

Komentāri (22)

altinyildiz 15.04.2019. 17.32

Būtu jauki noskaidrot Levita attieksmi pret latviešu valsts īpašumu desmitiem miljardu vērtībā uzdāvināšanu komunistiem, čekistiem un bandītiem, nelegālo imigrantu, WWII noziegumu mantinieku apdāvināšanu ar dzīvokļiem, latviešus, kuri dzīvoja denacionalizētos namos, atstājot uz ielas, pret vērtīgā militārā objekta, Skrundas lokatora, iznīcināšanu ar lielu pompu, lai tas nenonāk NATO rokās, lai tā vietā uzspridzinātu cilvēka cieņu un veselo saprātu aizskarošo WWII noziedznieku: civiliedzīvotāju masu slepkavu, sadistu, marodieru un vecenīšu un zīdaiņu izvarotāju istukanu Karātavu laukumā, pret atvaļināto Krievijas militārpersonu un to ģimeņu locekļu atstāšanu Latvijā un sagādātām privilēģijām tiem, pret Pilsonības likuma “0” variantu, kas teorētiski dod iespēju miljardam āfrikāņu un simts miljoniem krievu, iegūt Latvijas pilsonību.
Visur tur viņš, kā komunistu cūku un čekas pidarasu, LC, biedrs bija klāt.

+3
-1
Atbildēt

0

vvilums 15.04.2019. 16.51

Ļoti laba kandidatūra. Ne kur piesieties. Ja kādam ir labāks, lai “velk ārā”. Latvija sen pelnījusi sev cēlu prezidentu.

+5
-3
Atbildēt

2

  Sskaisle > vvilums 15.04.2019. 17.03

  nav tiesa, pat eņģeļiem var piesieties – kur nu vēl levitam

  bet īstenībā – levits viennozīmīgi ir karjeras cilvēks, viennozīmīgi ir valdošās politmafijas cilvēks – ja pret vējoni man ir vienkārši nepatika, tad no levita iet šermuļi gar kauliem

  Ja pirmais nosacījums prezidentam ir autoritāte sabiedrībā – tad esmu stingri pārliecināta, ka levits tāds ir ļoti ļoti mazai daļai sabiedrības – ļoti

  vai mums cilvēku trūkst – Lancmanis Imants, Pīlēns Uldis – ļoti smuka sieva Ilze , LMT ŠEFS – Binde – ļoti smuks, gudrs, talantīgs un kundze ļoti superīga –
  Debess – kāpēc mums ir tā, ka viens pārbaudījums nav beidzies , kad lūdzu -jau nākošais ir klāt ?

  jāsāk aktīvāk skaitīt pātari – laikam šie sodi par manu bezidevību

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  vvilums > Drosma 15.04.2019. 17.13

  “Politmafijas cilvēks”.
  Tev ir kaut kādas pretenzijas pret pēdējo politisko vēlēšanu procesu?

  +2
  -1
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > vvilums 15.04.2019. 17.20

  ko tu tā jautā? kaut kādas? nevis kaut kādas, bet tiešas un konkrētas un būtu tik nauda – iesūdzētu tos čekas kalpus tiesā

  kaut vai šitas nesmukums , ka nedrīkstēja balsot ar ID kartēm , bez speciālas izziņas – klau – pasēdi un parēķini, cik cilvēku neaizgāja nobalsot šitā stulbuma dēļ?

  nu un tad visas šitās propagandas – apzinātie meli -kad sabiedriskie mediji būtībā bija zzs un na bezmaksas propagandas platforma, kamēr citi pa kaktiem rušinājās

  klau – man nav laika tev te visu klāstīt,kamēr tu tēlosi nezinīti no mēness – pašķirsti internetu

  un tad tagad – tu tikai paskaties – tas pats rimševics LB un visa tā valsts taisnošanās – ai labi – ko tur atkārtoties

  +2
  -5
  Atbildēt

  1

  vvilums > Drosma 15.04.2019. 18.47

  Ja ar ID kartēm nevarēja balsot, tad sabalsoja mafiju?

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > vvilums 16.04.2019. 06.48

  Tavs jautjums biha par vēlēšanām. Igauņiem jau cik gadu ir elektroniskā vēlēšanu sistēma ,kas saistībā ar lielo diasporu ir absolūta aktualitāte,kamēr mūsu cvk pat jautājumu ar id kartēm izmantoja,lai dezaktivizētu vēlētājus un tam protams bija ļoti negatīvas sekas

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > vvilums 15.04.2019. 17.22

  oik atcēla?
  ā – atcels – pēc jāņiem mārtiņos?
  klau – ej labāk vistiņas sakop

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > vvilums 15.04.2019. 17.11

  starp citu – vēl man ļoti ļoti loti patīk Graube Raimonds – bijušais armijnieks – arī smuks un sieva smuka – ļoti liels patriots, ar stāju, iznesību un patiesu mīlestību pret Dzimteni un cēlumu –

  izcilas kandidatūras – bet tāpēc, ka ne glumi līdēji- tieši tāpēc varas elite šādus sabiedrībā populārus cilvekus ignorē

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Bolero_10 15.04.2019. 21.21

Pēc 12 gariem gadiem Latvijai atkal būtu izcils Prezidents. Lai Dievs dod, ka piepildās.

+4
-3
Atbildēt

3

  altinyildiz > Bolero_10 15.04.2019. 22.52

  Izcils bija Kārlis Ulmanis, bet pēdējo 26 gadu nesliktākais, bija Andris Bērziņš.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Bolero_10 16.04.2019. 06.01

  Slikta zīme skriet ratiem pa priekšu

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Bolero_10 16.04.2019. 02.05

  Tas ko es redzu mani pārliecina, savukārt, informācija par un ap – nav patīkama, ir daudz pretrunas. Kas ir skaidrs, ka cīkstēšanās šoreiz ir ne pa jokam. Jautājums ir – vai tās ir interešu cīņas vai tajā ir arī kāda daļa no konfrontācijas starp veco kārtību un jaunajiem uzstādījumiem par demokrātijas principiem un tiesiskumu un par vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu.
  Nespēju ne par ko citu domāt, kā par drausmīgo traģēdiju Parīzē, varbūt notikušais būs kā atgādinājums par pamatvērtībām.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu