NEPLP locekle Gunta Līdaka atkāpjas no amata (papild.) 4

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi Gunta Līdaka piedalās preses konferencē pēc NEPLP sēdes, kurā apstiprināja jauno LTV valdi. Foto: Zane Bitere, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Gunta Līdaka, kura bija atbildīga par komerctelevīziju nozares pārraudzību, piektdien paziņoja par atkāpšanos no amata, vēsta Latvijas Televīzija.

Līdaka norādījusi, ka pašreizējā situācijā, kas izveidojusies ap NEPLP, viņa uzskata par neiespējamu turpināt darbu padomē.

“Ir izveidojusies situācija, kurai vajadzīgs risinājums. Diemžēl tā vietā, lai to meklētu, sabiedriskais medijs un padome tiek izmantoti kā politisks instruments savstarpējo rēķinu kārtošanā,” teikusi Līdaka.

NEPLP vadītāja Dace Ķezbere aģentūrai LETA pauda, ka viņa pati vēl oficiāli nav informēta par Līdakas lēmumu atkāpties no amata – par to viņa uzzinājusi no masu medijiem. NEPLP vadītāja norādīja, ka informācija par Līdakas lēmumu viņai bija pārsteigums.

“Vēl no rīta mums bija ļoti īsa saruna, kur viņa [Līdaka] teica, ka ir ļoti satraukta par vakardienas “Točki nad i” raidījumu un to, kā viņai tur bija jāatbild. Es teicu, ka viņai ir sava motivācija, jo viņa vairākkārt bija uzsvērusi, ka nepiekrīt balsojumam [par LTV vadītāju]. Tā ir viņas motivācija un viņas izvēle,” sacīja Ķezbere.

Ņemot vērā, ka NEPLP locekļus ieceļ Saeima, pati padome jaunu kolēģi nemeklēs, teica Ķezbere. Līdakai iesniegums par atkāpšanos gan sākumā jāiesniedz NEPLP, kas to nosūtīs uz Saeimu.

“Vakar vēl draudzīgi šķīrāmies – ar veselu dokumentu paketi, ar darāmajiem darbiem. Mums ir jāsludina konkurss, viņa bija atbildīgā par komerctelevīzijām. Darbu ir daudz, un mums tagad darba apjoms pieaugs,” teica Ķezbere.

Pati Ķezbere no amata atkāpties neplāno. Kā noskaidroja aģentūra LETA, atstāt NEPLP pašlaik negrasās arī padomes priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš, kā arī NEPLP locekļi Aurēlija Ieva Druviete un Patriks Grīva.

Pārsteigumi no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes birst kā no “pārpilnības raga”, vērtējot NEPLP locekles Guntas Līdakas lēmumu atkāpties no amata, teica Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Viņš skaidroja, ka, neskatoties uz to, ka Līdaka pieņēma lēmumu par atkāpšanos no amata, par viņas atbrīvošanu no amata vēl jālemj Saeimai. Kad Saeima būs lēmusi par Līdakas atbrīvošanu no amata, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sludinās konkursu uz vakanto NEPLP locekļa amatu. Piesakoties kandidātiem, tie tiks izvērtēti komisijā, pēc tam atbilstošāko kandidātu virzot uz balsojumu Saeimā, norādīja Kaimiņš. Kad šādi balsojumi varētu notikt, Kaimiņš neprognozēja.

Jau ziņots, ka konkursa rezultātā NEPLP nolēma par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos.

Uzskatot, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst amatu konkursa nosacījumiem un augstajām prasībām, gan vairākas politiskās partijas, gan žurnālisti un Latvijas Žurnālistu asociācija aicināja NEPLP atcelt šī konkursa rezultātus un rīkot jaunu konkursu. NEPLP to nedarīja un pārmetumus noraidīja. Vēlāk gan Giels, gan Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.

Valdošās koalīcijas partijas pirmdien vienojās lūgt Saeimas Juridiskā biroja atzinumu par to, kāds ir likuma regulējums, uz kura pamata parlaments varētu lemt par NEPLP vai tās atsevišķu locekļu atcelšanu no amata.

Komentāri (4)

vvilums 12.04.2019. 19.06

Ja sirds liek, tad jāaiziet.

+2
0
Atbildēt

1

  vvilums > vvilums 12.04.2019. 19.59

  …..izskatās, ka dažiem NEPLP darbiniekiem nav sirds,bet tikai atkarība.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 12.04.2019. 15.25

nē nu tas neder – visa banda kopīgi pārkāpa likumu, kopīgi atkāpjas !

Kas te par tādiem individuāliem izlēcieniem?

+3
-2
Atbildēt

0

altinyildiz 12.04.2019. 18.38

Šitā Krievijas FSB pamazām izēd latviešus no pašu zemes laukā. Kādam čekas sūdumaiss, Maizītis, atņem pielaidi valsts noslēpumam, kādu nopirktie un sakompromitātie premjeri atceļ no amata, pret kādu Solncevas brigāžu kabatas milicija safabricē krimināllietas, kādus sakropļo, vai pat nogalina čekas un bandītu Drošības policija, kādu noēd melīgie žurnaļjugas – kremļa propagandoni.
Ir pienācis pēdējais laiks aizstāvēties.

0
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu