Jāsaskata caurumi

Ilze Aizsilniece. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Jaunā Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece ir politiski neitrāla, bet nesaudzīga, kad ir iemesls kritikai. Pārliecināta, ka mediķi beidzot spēs ietekmēt veselības politiku

Divpadsmit gadus vadījis Ārstu biedrību, Pēteris Apinis to atstāja ar skaidrojumu, ka cilvēkam bez ietekmes uz politiskiem lēmumiem nav, ko darīt šīs sabiedriskās organizācijas vadībā. Viņš bija kritizējis gan neveiksmīgo e-veselību, gan valsts veselības apdrošināšanu tikai tiem iedzīvotājiem, kas maksā nodokļus noteiktā režīmā. Bet neviens iebildumus neņēma vērā. Vai politiķi ieklausīsies ģimenes ārstē Ilzē Aizsilniecē, ko Ārstu biedrības prezidenta amatā ievēlēja 21. novembrī? Pieredzējusi, pacientu iemīļota un atzīta par vienu no labākajām, sabiedriski aktīva, līdz šim viena no biedrības viceprezidentēm. Viņa nav tik ironiski asa kā Apinis, bet līdzšinējo veselības politiku ir kritizējusi tikpat nesaudzīgi. Kā panākt diskusiju ar politiķiem, saglabājot politisko neitralitāti un drosmi saukt lietas īstajos vārdos — par to runājām ar Ilzi Aizsilnieci, satiekoties pusdienās kafejnīcā La Kanna Tērbatas ielā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu