Žurnāls “Ir”: Emsis jau maija vidū brīdināja Kļaviņu par ierosināto kriminālprocesu 6

No kreisās: Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš, KNAB vadītājs Jēkabs Straume, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un premjerministrs Māris Kučinskis. Foto — LETA

Ekspremjers Indulis Emsis (ZZS) piecas nedēļas pirms Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīkotās kratīšanas informēja partijas biedru, Saeimas deputātu Askoldu Kļaviņu, par ierosināto kriminālprocesu un to, ka Saeimai varētu nākties lemt par viņa izdošanu kriminālvajāšanai, ceturtdien rakstā ”Kurš atbildēs” vēsta žurnāls “Ir”.

Kā informē žurnāls, slepenās izmeklēšanas informācijas noplūdē iesaistītas augstākās amatpersonas — KNAB priekšnieks Jēkabs Straume un premjerministrs Māris Kučinskis, bet tās nākšana gaismā saistīta ar likteņa ironiju: KNAB darbinieki, ar tiesneša sankciju noklausoties Kļaviņa telefonsarunas, ierakstīja arī to sarunu, kurā Emsis deputātu brīdināja par briestošajām nepatikšanām.

Kļaviņš pašlaik ir aizdomās turamais, un KNAB turpina izmeklēšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu — iespējams, deputāts krāpies ar degvielas kompensāciju.

Emsis žurnālam vispirms liedzās, ka runājis ar Kļaviņu un brīdinājis viņu par kriminālprocesu. Kad viņam konkrēti tika atgādināts sarunā teiktais, politiķis vairs nebija tik kategorisks. «Ko es esmu runājis, tā ir privāta lieta. Es varu runāt, ko es gribu brīvā valstī. Un atcerēties es nevaru, ko es runāju,» pēc brīža skaidroja Emsis. No kurienes viņš uzzinājis par kriminālprocesu? «Kā saka, stāvēju pie autobusa pieturas, un tur tā runāja!» atbildējis bijušais premjerministrs.

Ir veidotā notikumu rekonstrukcija balstās uz informāciju, ko žurnālam snieguši avoti, kas savu identitāti lūdz neatklāt, kā arī apliecina dokumenti, ar kuriem Ir bija iespēja iepazīties. Avotu sniegtās liecības liek domāt, ka KNAB vadītājs Jēkabs Straume par Kļaviņa kriminālprocesu informējis premjerministru Māri Kučinski, kurš tālāk savukārt informējis ZZS biedrus, kuriem tobrīd bija jālemj par vēlēšanu sarakstu veidošanu. Kļaviņš uz jauno Saeimu vairs nekandidē.

KNAB par konstatēto informācijas noplūdi nekavējoties informēja Ģenerālprokuratūru, bet tā pārbaudē nav saskatījusi notikušajā noziedzīga nodarījuma pazīmes un 2.jūlijā atteikusies ierosināt kriminālprocesu.

Vairāk par šo skandālu un ZZS politiķu skaidrojumus lasiet žurnālā “Ir”.

Komentāri (6)

tara 23.08.2018. 10.33

Es ļoti ceru, ka sabiedrības spiediena rezultātā kriminālprocess tiks ierosināts.
Ja Kučinskis domā, ka viņš var parkāpt likumu un palikt nesodīts, tad viņam būtu jāiegūst jauna pieredze. Tā pieredze, ka visiem ir viens likums. Bez izņēmuma.

Otrs puisis – KNAB priekšnieks J.Straume. Kāda rutka pēc jāinformē premjers par KNAB aktivitātēm un plāniem?

Jau laikā, kad KNAB arestēja LB prezidentu, man radās pirmās aizdomas, ka Straume ir uz ZZS āķa. Ko lai tagad saka?

Lai kā arī būtu, Latvijā valda likums nevis draugu padarīšana. Vai ne?!

+4
0
Atbildēt

3

  QAnon > tara 23.08.2018. 13.24

  Vai tad čekistu publiski piesmietais mēsls Dombrovskis jau nolauzis pirmos 1000 gadus, rokot purvā kūdru?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > tara 23.08.2018. 13.16

  nu lūk – kur tavs kaimiņš – arī sūkā pirsktu un cer?

  visi tādi pasīvi cerētāji un aktīvi zadzēji – pretīgi vienkārši !
  pati jau arī sēž Londonā un cer – sēž un cer un tā visu laiku – cer –

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > tara 23.08.2018. 13.17

  cepti gaiļi neknābās un nedziedās – atceries to lielā cerētāja !

  +2
  0
  Atbildēt

  0

J.šveiks 24.08.2018. 05.14

jau pirms gadiem sešiem secināju , ka šis kungs cieši saistīts ar livland būvi , …

+2
0
Atbildēt

1

  J.šveiks > J.šveiks 24.08.2018. 07.41

  kungs domāts kļavīš

  +2
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu