Nenāku izbaudīt procesu

Ilze Znotiņa. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

Pēc 20 gadiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jeb kontroles dienests ticis pie jaunas vadītājas — juristes Ilzes Znotiņas (41). Kas viņu motivē sākt darbu valsts pārvaldē?

Pirmdiena, darbdienas vidus. Tveice, maijpuķītes un ceriņi valda Āgenskalnā, kur krodziņu Visi savējie pusdienām izvēlējusies jaunā Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa: «Mēs te bieži nākam ar ģimeni.» Nolēmusi nepārspīlēt un nemeklēt pusdienu vietu ar intervijai atbilstošāku nosaukumu Black Money vai Godfather. Bijusī auditorkompānijas Deloitte partnere, advokāte un Rīgas Juridiskās augstskolas lektore, trīs bērnu mamma 1. junijā pārņems Kontroles dienesta vadības grožus no Viestura Burkāna, kas iestādi vadījis jau 20 gadus. Viņš bija gatavs turpināt, tomēr konkurss uz šo amatu beidzot tika izsludināts pēc ASV skaļā paziņojuma par sistēmisku naudas atmazgāšanu trešajā lielākajā Latvijas bankā un sekojošā ABLV kraha. «Pieteicos — [uzvarēju] absolūti konkursa kārtībā,» viņa saka. Saskandinām svaigi spiestu burkānu sulu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu